Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

Zulu je malo misleading, Juznoafricka Republika tretira njihov i jos gomilu jezika kao jednake, isto vazi i za nacije. Otprilike kao kada bi rekao da Srbi nisu imali svoju drzavu u vreme Jugoslavije.

 

Jel su Kantonezani zaista nacija ili samo kineski Vranjanci?

Link to comment

Ako su ostalo etnicke grupe onda Kebekoa ima znacajno manje od 8,5 miliona (sto je ukupna populacija Kvebeka ukljucujuci anglose, imigrante i first nations / aboridzine).

 

Ukupno u celoj Kanadi ima oko 5 miliona poreklom Francuza, vecina je u Kvebeku.

Link to comment

Mapa je skroz bzvz. Čuj Igbo i Yoruba, a Hausa, Hamusa, kako već, oni najbrojniji u Nigeriji? Ni oni nemaju državu.

 

Oksitanci :isuse:

 

Ovi Asamesaćani, sad sam ih izguglao, severna Indija. Neka neko tvorcu mape javi da Indija ima tipa 1000 etničkih grupa i nekih 100 jezika.

Link to comment
22 hours ago, Shan Jan said:

Jel su Kantonezani zaista nacija ili samo kineski Vranjanci?

 

oni ce reci da su hard core han kinezi, ostali su boranija. 

 

 

nisu nacija sogurno

  • Hvala 1
Link to comment
Posted (edited)

U Pyongyang-u ima ambasada otomanske imperije i kraljevski dom jehovinih svjedoka. (Ne mogu sliku da stavim ovdje). 

Ovo za ambasadu su vjerovatno kivni na tursku koja je bila aktivan ucesnik u korejskom ratu n'a strani juzne koreje. 

 

Sada sam trazio, to se vjerovatno neko igra na google maps

 

 

Edited by borris_
Link to comment
On 13. 8. 2024. at 7:16, banecare1 said:

evo, nisam bio lenj

 

lgtoud5tcbea1.png

 

 

 

 

Baš bezveze što je Poljska Bolan to je trebalo da bude Bosna.

  • Haha 2
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Znam da je UK uvela neki sugar tax pa sada umesto cistog secera valjda stavljaju neki miks vestackih i prirodnih. Moguce da je nesto slicno razlog i kod drugih.

Link to comment

Ima i ona priča da Amerikanci idu u Meksiko da kupuju Koka Kolu, jer se meksička pravi sa šećerom, a američka sa kukuruznim sirupom.

  • +1 1
Link to comment

Američka je odvratna - slabije gazirana i bljutava u odnosu na našu ili druge po Evropi. Moguće da to ima veze sa kukuruznim sirupom.

 

 

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, napadaj said:

Američka je odvratna - slabije gazirana i bljutava u odnosu na našu ili druge po Evropi. Moguće da to ima veze sa kukuruznim sirupom.

 

 

 

Kukuruzni sirup je od pre par godina valjda i u našoj, nemam sad nijednu ambalažu da proverim...

Link to comment

Koca u staklu :heart:

 

Mada, za razliku od većine obožavam i Koktu. Kari Pešić i ja.

Edited by Milošica
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...