Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

oni ne žele da uđu iz istih razloga zašto su englezi izašli, da ne bi smanjivali svoj budžet na uštrb finansiranja bankrot država južne i istočne evrope

- mene samo čudi otkud tolika podrška ulasku u eu u turskoj, koliko još decenija treba da prođe da bi ukapirali da ih ne žele tamo, mi smo ipak malo pametniji, trebalo nam je samo dve decenije da to ukapiramo :happy:

  • +1 1
Link to comment
10 hours ago, Ivo Petović said:

Krepimir, ha? Sounds a little....Croatian to me.

I Krepoljin je čista hrvatska varošica :s_d:

Link to comment

lepe ti je lepe ti je zagorje zelene i u njemu beli serbinovo grad :D


 

Quote

 

Krepimir ili Cepimir je mitski srpski vladar, koji se pominje u Letopisy popa Dukljana. Bio je sin Pribislava, koji je bio ubijen tokom ustanka u Bosni. Krepimir je osvetio svog oca i ubio bosanskog bana. Pobedio je nemačku vojsku u Istri.

Kako Dukljanin piše, Pribislav je činio mnoga zlodela, što se nije svidelo narodu, tako da je protiv njega započet ustanak u Bosni gde je bio bačen u reku. Krepimir je poslao svog bana da uhvati te ljude i ubije ih, što je i učinio. U to doba su Nemci napali Istru i počeli da ulaze u Hrvatsku. Dukljanin tvrdi da je Krepimir potukao (alamansku) nemačku vojsku i da je nemački vojvoda molio Krepimira za mir i da mu da svoju ćerku njegovom sinu Svetozaru (Svetoradu).

 

koga zanima nešto više o caru krepimiru :happy:

Link to comment
On 3. 7. 2024. at 13:08, JozoMujica said:

GRfUXSoXYAAKelC.jpeg

heheheh 

sirotinja iz banana republika rukama i nogama grabi ka eu

a mi iz bogatih, uredjenih drzava ne srljamo u tu tamnicu naroda :fantom:

  • +1 1
  • Haha 2
  • Vojvodo,serdare 2
Link to comment
24 minutes ago, Shan Jan said:

Nisam bio svestan da je ovo toliko prevalent u USA.

 

 

Ja znam za to od Sexa i grada, bila epizoda kad se Šarlot smuva sa neobrezanim likom pa se sva jadna zgrozi na šta to™ liči :fantom:

 

Upadaju mi u oči Filipini kao jedina ultrakatolička nacija sa tolikom stopom i s druge strane Sudan sa ubedljivom muslimanskom većinom i relativno niskim procentom, nisam siguran koliko je to tačno.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...