Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

Osecam se prozvanim. :D

 

image.png

 

 

https://ec.europa.eu/eurostat/web/products-eurostat-news/w/ddn-20230920-1

 

Otprilike 51% zena radi part time a muskaraca oko 13%. Broj je visok iz tri razloga razloga: kod bolje stojecih familija majke smanje broj sati, drugi razlog je sto je dosta "zenskih" zanimanja pogodno za part time i treci progresivno oporezivanje.

 

Od statistika koji pokazuju visoku produktivnost rada je mozda najbolja odnos GDP i rada gde Austrija uglavnom ima odlicne proseke.

Ja mogu potvrditi da se u IT radi efektivno u proseku 5,6 sati. (naravno uz milione izuzetaka)

Na drugoj strani znam iz iskustva drugih da je rad u usluznoj oblasti, industriji i zdravstvu pakleno tezak i sa neverovatnim kolicinama prekovremenih sati.

Advokate, poreske savetnike i konsultante nisam dodao jer oni sami biraju svoje nedelje sa 90 sati.

  • Hvala 1
Link to comment

Bilo je i u vreme pandemije. Prvo je bilo samo na zapadu, pa su svi spekulisali da nije od nekih DDR vakcina. Pa je posle istok bio žarište i tako u krug.

Link to comment

Mlada smo planeta. Relativno.

 

Inace me iznenadilo da smo 51:49 urbano/ruralno, ocekivao sam da je mnogo vise tzv urbanog stanovnistva, ne znam sto.

 

Edited by Sludge Factory
Link to comment
3 hours ago, Sludge Factory said:

Mlada smo planeta. Relativno.

 

Inace me iznenadilo da smo 51:49 urbano/ruralno, ocekivao sam da je mnogo vise tzv urbanog stanovnistva, ne znam sto.

 

naravno da je vise. ovo je neko odokativno radio

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...