Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

On 16. 12. 2023. at 20:31, vememah said:

 

Tako je, jeste geografski delom, kao i Gruzija i Azerbejdžan, za razliku od Jermenije, koja je potpuno u Aziji.

 

1024px-Europe-orthographic-Caucasus-Ural

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Europe

 

Ali zato Kipar geografski nikako nije.

evropa i azija su dva kontinenta samo socioloski (politicki,kulturno...)

geografski je to jedan kontinent, gde mu evropa dodje kao neko azijsko poluostrvo

  • +1 2
Link to comment
8 hours ago, JozoMujica said:

A i nema dovoljno stavki, na prvi pogled.

 

4 hours ago, Mel said:

 

Shta fali, Libija...

 

Somalija

 

Grenada

Edited by Radoye
Link to comment
  • 2 weeks later...

Amerikanci koliko troše za zdravstvo trebalo bi prosečno da žive 90 godina, a žive znatno ispod 80.

 

V6i0uNH.png

 

Uprkos tolikim troškovima, druge uporedive zemlje u proseku imaju za 40% više lekara po glavi stanovnika od SAD.

 

k9foqVn.png

 

Uz to, smrtnost porodilja je ubedljivo najveća među razvijenim zemljama.

 

FafCAm8.png

 

Edited by vememah
Link to comment

Moj drugar je dobio dete u San Francisku. Pita mene on posle, koliko sam ja platila/koliko kosta redovni porodjaj bez komplikacija u Nemackoj. Pogledam kopiju racuna koje je bolnica poslala mom (drzavnom) osiguranju, sa svim dodacima oko testova na kovid i nekih dodataka za babice i osoblje ispade to oko 2,5K evra. Od toga je sam porodjaj 1,8K evra, ali ne znam koliko bi bilo vise npr. da je bio potreban epidural ili carski rez, ovog drugog puta je bilo sve jako brzo, ali i to bi svakako sve snosilo osiguranje. Preko te cene sam sama platila dva dana sto sam bila sama u sobi i to je jedini racun koji sam ja licno dobila, ono za osiguranje je samo pregled. Na to mi on rece da im je bolnica prvo poslala racun od oko 30K dolara, pa je onda on to prosledio osiguranju, pa su nesto dumali tamo vamo i na kraju je osiguranje predlozilo bolnici tipa 15K dolara pa su se bolnica i osiguranje nasli na 17K dolara. Zena je bila tri dana u porodilistu (ja cetr'). Ispadne da bolnica tako ima neke random cene, mozda prema osiguranju, pojma nemam.

Ja sam bila iskreno sokirana tom cenom.

Edited by I*m with the pilots
  • +1 3
Link to comment

Mene više šokira cenkanje oko života, odlično preslikava u realnost grafike koje je vememah postavio

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, mlatko said:

Mene više šokira cenkanje oko života, odlično preslikava u realnost grafike koje je vememah postavio

Da, to mi je bilo pogotovo wtf. Osiguranje i bolnica se cenkaju i to pred korisnikom. :ph34r:

 

Jeste @vememah on ima neko jako dobro osiguranje preko posla

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...