Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

Hvala puno KUMS odakle god vadis ove mape. 

 

Par crtica za Afriku:

1. Znate kako vecina zemalja su plodne ravnice oivicene rekama/planinama koje ih brane od napada neprijatelja? Etiopija je je suprotnost - centralni deo zemlje su planine. Objasnjava zasto ih je bilo tako tesko osvojiti tokom cele istorije.

2. Mozda se ne vidi ovde ali Kalahari je zapravo visoravan od 1000 metara. Samo su na jugu jos vise planine (Johanezbur je valjda na 1700 metara visine) pa se to ne primecuje toliko ni uzivo ni na mapi.

3. Nisam bio ni svestan ovih planincuga na istoku Konga, objasnjava zasto su tamo vecito ratove i sto sa druge strane imamo ove minidrzavice tipa Ruanda, Burundi i sl.

  • +1 2
Link to comment
26 minutes ago, Shan Jan said:

Par zemalja mi nisu jasne. Prema kome Cesi, Poljaci i Spanci imaju prtenzije?

Poljaci prema zapadnoj Ukrajini, Španci verovatno deo Baskije koji je u Francuskoj. Česi verovatno poljska Šlezija. 

Edited by Hamlet Strašni
Link to comment

Htedoh da napisem Slovaci a ispade Poljaci. Jasno mi je za Poljsku, nju su ovi ludaci levo i desno shiftovali po par stotina km na jednu pa na drugu stranu. Za Cesku nisam znao a koliko vidim i Slovaci su imali neki beef sa Poljskom posle WWII oko par sela.

 

Spanija mi jedina nije jasna, sadasnja granica prema Francuskoj i Portugalii je uspostavljena jos 1670. Mislim ako se i danas nesto tripuju za teritorijama od pre 400 godina onda su ludji od nas :lolol:

 

Ulete covek, da verovatno Gibraltar, nema sta drugo da bude.

Link to comment
12 minutes ago, Shan Jan said:

Htedoh da napisem Slovaci a ispade Poljaci. Jasno mi je za Poljsku, nju su ovi ludaci levo i desno shiftovali po par stotina km na jednu pa na drugu stranu. Za Cesku nisam znao a koliko vidim i Slovaci su imali neki beef sa Poljskom posle WWII oko par sela.

 

Spanija mi jedina nije jasna, sadasnja granica prema Francuskoj i Portugalii je uspostavljena jos 1670. Mislim ako se i danas nesto tripuju za teritorijama od pre 400 godina onda su ludji od nas :lolol:

 

Ulete covek, da verovatno Gibraltar, nema sta drugo da bude.

Moguće da Baski hoće da se ujedine. A Gibraltar sam zaboravio…

Link to comment
1 hour ago, Tihajeza said:

Nas nisu stavili jer nisu imali crnju boju od Mađara.

 

Ne, nego smo gospoda koja ne da nemaju pretenzije prema delovima država suseda već nećemo ni da razgovaramo o tome. :nobles:

  • Haha 5
Link to comment
4 hours ago, Shan Jan said:

Par zemalja mi nisu jasne. Prema kome Cesi, Poljaci i Spanci imaju prtenzije?

 

Prema kome Holandija, Švedska i Francuska imaju pretenzije??

Link to comment
10 minutes ago, Ayatollah said:

 

Prema kome Holandija, Švedska i Francuska imaju pretenzije??

Holandija i Francuska svaka svoju polovinu Belgije. Svedska je imala pod sobom celu Skandinaviju nekad.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...