Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

22 minutes ago, Krampa said:

mora da je i zagadjenje negde tu

 

To je generalno pogresno misljenje da zagadjenje dolazi dominantno od automobila. Ali i to kad se gleda - vozni park je drugaciji u boljestojecim zemljama od ovih nasih ovde. Meni simpaticno kad se zale u Frankfurtu na gust saobracaj u najpromentnijim ulicama (ima na pandanu naseg 29. novembra klub "Feinstaub" sto znaci fina prasina :D ali se ta ulica ne moze zapravo porediti sa 29.), to je kao raj u odnosu na stari deo Beograda. :(

 

U cemu je fora sa Nikozijom, i svim tim grckim ostrvima, sta se tamo desava pa da je tako lose, zna li neko? Tesko mi je da zamislim i neki tezak saobracaj po njima?

Link to comment

Kod nas jako fini deo zagađenja dolazi od spaljivanja smeća u pogonima bez filtera, po nekim pričama nekih ljudi čak ga uvozimo iz okolnih zemalja.

Na primer u Beočinu još od Dulićeve vladavine u tom sektoru čuda spaljuju a bez ikakvih filtera.

I onda se desi da imamo ljubičasti alarm dok je vani fazon 20 stepeni i onda budu krivi seljaci koji pale njive i cigani što pale gume.

  • +1 5
Link to comment

Image

 

20 miliona djece je umrlo 1950, oko 13 miliona  1990 i 5 miliona 2021;

 

Sta se desilo 1960 - 22,5 miliona umrlih.

 

Desio se Maov "veliki skok naprijed". Skoro 8 miliona djece je umrlo te godine u kini, duplo vise nego ranije. 

Link to comment
8 hours ago, I*m with the pilots said:

U cemu je fora sa Nikozijom, i svim tim grckim ostrvima, sta se tamo desava pa da je tako lose, zna li neko? Tesko mi je da zamislim i neki tezak saobracaj po njima?

 

Uske ulice, autobusi i kamioni prave uska grla, motori koji voze kao ludi, automobili i ostala prevozna sredstva. Nije projektovano za toliko vozila, niti vecinom nema mogucnosti.

Link to comment
10 hours ago, I*m with the pilots said:

 

To je generalno pogresno misljenje da zagadjenje dolazi dominantno od automobila. Ali i to kad se gleda - vozni park je drugaciji u boljestojecim zemljama od ovih nasih ovde. Meni simpaticno kad se zale u Frankfurtu na gust saobracaj u najpromentnijim ulicama (ima na pandanu naseg 29. novembra klub "Feinstaub" sto znaci fina prasina :D ali se ta ulica ne moze zapravo porediti sa 29.), to je kao raj u odnosu na stari deo Beograda. :(

 

U cemu je fora sa Nikozijom, i svim tim grckim ostrvima, sta se tamo desava pa da je tako lose, zna li neko? Tesko mi je da zamislim i neki tezak saobracaj po njima?

imas pravo. gledam neke liste i london se dobro drzi sto se tice zagadjenja.

 

edit: mislim, nije toliko zagadjen s obzirom na velicinu.

Edited by Krampa
Link to comment
On 20. 9. 2023. at 22:30, Mr.Mxyzptlk said:

Screenshot_2023-09-20-22-28-19-402_com.whatsapp-edit.jpg

 

je l ovo znači da sad kad u forumskoj raspravi nazovemo Albance ili Šiptare "kozojebcima" smo naučno i statistički u pravu? ili svakako sledi ban? :unsure:

Edited by Svarog
  • Haha 4
Link to comment
22 minutes ago, Svarog said:

mene buni ovaj jedan izolovani slučaj na severu Vojvodine?

je l to panter?

trebali su tu više tačkica pa da bude fora madjari trse svinje hahaha baš smješno.

u onom filmu Virdžina ima scena kad zemara nategne kozu. to se dešava negde u dalmaciji a nisu im dali nijednu tačkicu. 

Link to comment
22 minutes ago, omiljeni said:

trebali su tu više tačkica pa da bude fora madjari trse svinje hahaha baš smješno.

u onom filmu Virdžina ima scena kad zemara nategne kozu. to se dešava negde u dalmaciji a nisu im dali nijednu tačkicu. 

Postaneš statistika samo ako te uhvate.

  • Haha 1
Link to comment
2 hours ago, Svarog said:

 

je l ovo znači da sad kad u forumskoj raspravi nazovemo Albance ili Šiptare "kozojebcima" smo naučno i statistički u pravu? ili svakako sledi ban? :unsure:

 

 

Yes :fantom:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...