Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

2 hours ago, noskich said:

I kaže se Brizben. Ne treba ti J.

 

Ne kaže se Brizben u srpskom.

 

Dozvoljeni oblici po Prćićevom Englesko-srpskom rečniku geografskih imena su Brizban i tradicionalni Brizbejn.

  • +1 1
Link to comment

šta hoćete da kažete, da noskich poseduje nekretinu i ubira profit od toga što ljudi žive u njoj!?

 

pa to je kao da poseduješ vazduh i naplaćuješ ga ljudima koji moraju da dišu. jel sme to u Koreji?

  • Haha 2
Link to comment

taiwan_electricity.png?format=2500w

 

Many poles in Taiwan feature these blue plaques with strings of letters and numbers that act as precise coordinates.

For an example of how to read the plaques in-game, the only thing that is useful here is the string “E3264”. “BE08” can further narrow down the position but is not practical in-game.

“E” refers to the 50x80km rectangle from this map. 

“3264” means that within the rectangle, we are 32% eastward and 64% northward.

This article explains how the string “BE08” can be further used to narrow down the exact coordinates of the telephone pole.

 

 

evo sta pro geoguessr igraci moraju sve da nauce ;D

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
19 minutes ago, levi said:

šta hoćete da kažete, da noskich poseduje nekretinu i ubira profit od toga što ljudi žive u njoj!?

 

pa to je kao da poseduješ vazduh i naplaćuješ ga ljudima koji moraju da dišu. jel sme to u Koreji?

U DPRK svi imaju stanarsko pravo tamo gde zive. A ja posto nemam stanarsko pravo niti mogu da priustim da kupim tamo gde zivim sam kupio tamo gde sam mogao da priustim.

  • Haha 1
Link to comment
5 hours ago, palikaris said:

Nije da ništa ne valja, daleko od toga. Nego mi je neverovatno u kojoj meri ljudi tamo nisu svesni koliko su ih druge zemlje koje oni i dalje smatraju gologuzijama stigle i prestigle odavno. U organizvanosti, planiranju eto i tog saobraćaja, ekonomiji, itd. i generalno u kvalitetu života. Neki opaki bubble tamo postoji.

 

Naravno da zive, bili su neverovatno mocna imperija gde je London bio centar. Danas je engleski svetski jezik broj 1 koje koriste i njihove bivse kolonije, koje su postale najmocnije. Zato se desio Brexit. Ali sam se iznenadio kada sam od dosta Britanaca cuo da je Nemacka bolje organizovana i da sve bolje funkcionise u odnosu na Britaniju. Ja smatram da Nemacka nije bas tako dobro uredjena i ne funksionise sve dobro ali eto njima to tako izgleda. Mozda treba malo duze da pozive u Nemackoj.

Inace Britanci nisu bas dobri radnici, o cemu su pricali britanski politicari kao problem.

Link to comment
11 minutes ago, jms_uk said:


Mozda se ne racunaju u heraldiku ako nema štitova, orlova i sl?

:unsure:


Sent from my iPhone using Tapatalk

Štitovi su ključni da bi po merilima heraldike to bila heraldika. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...