Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

5 minutes ago, dragance said:

Ne može jer si pijavica. Imaš milionsku kuću u brizbejnu koju si platio kešom i izrabljuješ hinduse. Za odmor sebi imaš dovoljno.

Laž, daleko je to ispod miliona. A ko živi u njoj - ne pada mi na pamet da pitam agenticu za nacionalnost stanara, to je izgleda tebi važno, meni nije. 

Ajde sredi mi posao u Pjongjangu pa neće biti turistička viza. 

 

I kaže se Brizben. Ne treba ti J.

Edited by noskich
  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, palikaris said:

Tokijo, Singapur, Peking, Šangaj i bilo koji 10+ miliona grad u Kini, onako na prvu loptu. Pariz u Evropi, Moskva takođe. Ako računaš i gradove manje veličine, ima ih po Evropi koliko hoćeš. Beč, Budimpešta, Prag npr.

 

Zapravo se London loše kotira među gradovima svoje velličine, osim ako se ne poredi sa gradovima u sirotinjskim zemljama koji ni nemaju il jedva da imaju koju liniju metroa. Pogotovo kad uzmeš u obzir koliko košta taj prevoz u Londonu, besmisleno.

 

 

 

ovo mi uopste ne deluje kao nesto dobro

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

Londonski metro je najstariji u svijetu. Ja ne volim koliko je skucen ali da je efikasan, to stoji. Jos kada se uzme u obzir i ostali vidovi transporta, odlican je. Medju prvih deset u svijetu. 

Koliko stoji mjesecna karta? (Métro, bus itd)

Link to comment

https://www.youngpioneertours.com/pyongyang-metro/

 

The metro system is considered the deepest metro in the world, buried 100 meters below the surface.

 

Najdublji (110 metara najniža tačka) i najjeftiniji na svetu. Karta košta pola centa USD. 

 

Pominje se Kijev kao najdublji na 107 metara, nije tačno: "Pyongyang Metro is among the deepest metros in the world, with the track at over 110 metres". 

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Pyongyang_Metro

 

 

 

 

Edited by noskich
  • Haha 1
Link to comment
1 minute ago, borris_ said:

Londonski metro je najstariji u svijetu. Ja ne volim koliko je skucen ali da je efikasan, to stoji. Jos kada se uzme u obzir i ostali vidovi transporta, odlican je. Medju prvih deset u svijetu. 

Koliko stoji mjesecna karta? (Métro, bus itd)

To je tačno, najstariji je i pravljen u startu sa mnogim nedostacima koji se više ne mogu ispraviti - jako uski tuneli pa time i uski i niski, stvarno skučeni vozovi, raspored stanica je problematičan - u centru imaš na nekim mestima po 3-4-5 stanica u krugu od par minuta pešačenja, a u nekim nemaš metro uopšte iako su vazdušnom linijom jako blizu centra, tipa milvol ili hakni. gradile privatne kompanije svaka svoju liniju pa se takmičili ko će da pokrije bogatije delove grada, a sirotinju u milvolu i hakniju ko jebe, njih su zaobišli. I trudile se da uštede kod gradnje pa kopale uzane tunele, i sada imaš vozove za patuljke.

 

Ali sve je to razumljivo jbg, ono što nije razumljivo su te sumanute cene, i ideja londonaca da nigde na svetu nema bolji prevoz, a ima na milion mesta, malte ne gde god da mrdneš, i bolji, efikasniiji, udobniji i jeftiniji.

 

I btw, prevoz je zapravo najmanji problem Londona.

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
42 minutes ago, palikaris said:

Da, sad pričamo o busevima. Ok, divno, 1.95 funti za jednu vožnju autobusom :laugh:

Pričamo o javnom prevozu. Više od £9 i kusur dnevno ne možeš potrošiti šta god da koristiš. O čemu se raspravljamo? Je li skupo? Nije. Skuplje je u mnogim drugim gradovima, ali to je zbog brojnosti i subvencija.

 

Bukvalno ne poznajem nikoga iz Londona ko se žali na gradski prevoz osim ako štrajkuju. Mazohista nisam, i meni je odličan. 
 

@borris_ £156 mesecno za dve zone.

  • -1 1
Link to comment

Svako hvali svoji patku normalno. Javni prevoz im je odlican (jos bolji od kada su otvorili CTRL), ne znam koliko je skup. 

 

Édit : sada vidjeh, 156 funti dvije zone. Kod nas 90€ sve zone.

 

Sto se tice skupoce HS2 (high speed line 2) kosta 100m€ (juce cuh da ce kostati skoro duplo vise ali to mi je vise rekla kazala).

Edited by borris_
Link to comment
2 minutes ago, dragance said:

Pričamo o javnom prevozu. Više od £9 i kusur dnevno ne možeš potrošiti šta god da koristiš. O čemu se raspravljamo? Je li skupo? Nije. Skuplje je u mnogim drugim gradovima, ali to je zbog brojnosti i subvencija.

 

12 evra dnevno :covid19:

 

I počeli smo priču od najbolji na svetu. Nije najbolji na svetu, nije ni blizu najboljeg.

 

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, dragance said:

dobro. Ništa ne valja.

 

:D 

Nije da ništa ne valja, daleko od toga. Nego mi je neverovatno u kojoj meri ljudi tamo nisu svesni koliko su ih druge zemlje koje oni i dalje smatraju gologuzijama stigle i prestigle odavno. U organizvanosti, planiranju eto i tog saobraćaja, ekonomiji, itd. i generalno u kvalitetu života. Neki opaki bubble tamo postoji.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, palikaris said:

Nije da ništa ne valja, daleko od toga. Nego mi je neverovatno u kojoj meri ljudi tamo nisu svesni koliko su ih druge zemlje koje oni i dalje smatraju gologuzijama stigle i prestigle odavno. U organizvanosti, planiranju eto i tog saobraćaja, ekonomiji, itd. i generalno u kvalitetu života. Neki opaki bubble tamo postoji.

Kad smo mi jeli zlatnim viljuskama...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...