Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

Tokijo, Singapur, Peking, Šangaj i bilo koji 10+ miliona grad u Kini, onako na prvu loptu. Pariz u Evropi, Moskva takođe. Ako računaš i gradove manje veličine, ima ih po Evropi koliko hoćeš. Beč, Budimpešta, Prag npr.

 

Zapravo se London loše kotira među gradovima svoje velličine, osim ako se ne poredi sa gradovima u sirotinjskim zemljama koji ni nemaju il jedva da imaju koju liniju metroa. Pogotovo kad uzmeš u obzir koliko košta taj prevoz u Londonu, besmisleno.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Metro u Tokiju :ziga: Grad od 40 miliona ljudi koji funkcionise savrseno. Seul takodje ima odlican metro. 

 

Ostali su mi uvek ostavljali neki los utisak - Barselona sa losim vazduhom, Stolkholm sa ludim cenama, Istanbul bez dobrih oznaka, haoticni Rim, itd...

  • +1 1
Link to comment
15 minutes ago, palikaris said:

Tokijo, Singapur, Peking, Šangaj i bilo koji 10+ miliona grad u Kini, onako na prvu loptu. Pariz u Evropi, Moskva takođe. Ako računaš i gradove manje veličine, ima ih po Evropi koliko hoćeš. Beč, Budimpešta, Prag npr.

 

Zapravo se London loše kotira među gradovima svoje velličine, osim ako se ne poredi sa gradovima u sirotinjskim zemljama koji ni nemaju il jedva da imaju koju liniju metroa. Pogotovo kad uzmeš u obzir koliko košta taj prevoz u Londonu, besmisleno.

Ti se šališ? Aj za Tokio inda razumem. Ali Singapur? Pa Pariz? 
 

Moskvu ne računam, tebi je u svemu ona top.

 

Koliko to košta prevoz u Londonu, kada si poslednji put bio?

  • -1 1
Link to comment
Just now, dragance said:

Ti se šališ? Aj za Tokio inda razumem. Ali Singapur? Pa Pariz? 
 

Moskvu ne računam, tebi je u svemu ona top.

 

Koliko to košta prevoz u Londonu, kada si poslednji put bio?

A što je meni Moskva u svemu top majke ti? Nikakve veze nikad sa Moskvom nisam imao, ali da iole znaš nešto o temi o kojoj pričamo znao bi da je Moskva poznata po dobrom javnom transportu.

 

U Londonu sam živeo i znam o čemu pričam, oko 3 funte je karta za jebenu jednu vožnju, nekoliko stanica (ok, to niko ne koristi osim turista ali čisto za poređenje sa npr. Šangajem ili Singapurom gde je oko 1 evra, i ispod, zavisi koliko stanica ideš). Mesečna karta je tada bila mislim 120 funti za zone 1 do 3, praktično samo po centru grada da se vrzmaš. Sada koliko je nemam pojma, nisam odavno bio al sumnjam da je pojeftinilo, može samo da bude skuplje.

 

A ne znam što se ceriš na Singapur, Šangaj i Peking. Vrhunski metro sistemi i generalno javni prevoz, super efikasni i super organizovani, a jeftini.

 

 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, dragance said:

London koji ima najbolji javni transport na svetu je ispod Amerike :D

 

@Shan Jan i hrana i ribe su daleko bolje nego što misliš/što je nekad bilo. 
A noskicheve tračeve ostavljam drugima. Taj nigde iz Australije neće mrdnuti.

Najbolji javni transport na svetu je u Singapuru. MRT ide svaka 4 minuta. A gde nema MRT-a da ne možeš da hodaš za ispod 15 minuta do MRT stanice (što je teško takvu lokaciju izbunariti) imaš gomilu buseva. I cene su simbolične...

 

A mrdnucu se kad mi platis kartu koju mi dugujes sve ove godine...

Edited by noskich
Link to comment
3 minutes ago, noskich said:

Najbolji javni transport na svetu je u Singapuru.

 

A mrdnucu se kad mi platis kartu koju mi dugujes sve ove godine...

Plaćam ti odmah čim se preseliš u DPRK. 

  • -1 1
Link to comment
1 minute ago, noskich said:

Ja ću da odem na turističkoj vizi pa ću da pitam da ostanem duže. Jel moze? 

Ne može jer si pijavica. Imaš milionsku kuću u brizbejnu koju si platio kešom i izrabljuješ hinduse. Za odmor sebi imaš dovoljno.

Link to comment
Just now, banecare1 said:

mislim da je hong kong favorit za najbolji. onoliko ljudi na onom prcoljku od zemlji i sve to funkcionise fenomenalno.

 

HK je dobar. Ja poredim rasprostranjenost, konekcije, redovnost, čistoću zajedno.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...