Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

On 10. 8. 2023. at 5:28, Shan Jan said:

Pored svih para i cak uvoza stranih placenika oni jadnici u sandalama iz Jemena im jebu kevu vec godinama. Cim ih Ameri puste niz vodu razbucace ih okolis.

Pa isto kao sto su Pashtuni s..bali i rahmetli USSR i USA zajedno, nema jace od toga...

Link to comment
On 13. 8. 2023. at 14:01, borris_ said:

20230813_135941.jpg

 

balticki tigrovi tj. cuvari evropskog plamena razvaljuju. sta se desilo na severu afrike? maroko i ostala ekipa.

Link to comment

ovo lici na JNA 89-90-91. samo smo imali manje debelih oslobodjenih.

 

mada, ovo je regrutacija od 16. godine, kod nas je deficit nastao sa pozivanjem na sluzenje u JNA i trazenjem ponovnog lekarskog pregleda.

 

uzorak mi je mali, jedna beogradska opstina, ali oslobadjanja su se delila sakom i kapom ako si hteo malo da oznojis guzicu.

ako postoji neka paralela medju US i SFRJ omladinom onda bi im preporucio da se zamisle.

Link to comment
2 minutes ago, foto said:

ovo je regrutacija od 16. godine

Nije regrutacija, daleko od toga, rec je o redovnom Pentagon dokumentu Qualified Military Available (QMA) koji se periodicno radi/objavljuje zarad procene cele populacije i njene fizicke spremnosti.

Regrutacija bi bila nesto sasvim drugo i sprovodi se, tacnije sprovodila po sasvim drugacijim kriterijumima.

Ali da je ilustrativno - jeste.

BTW, mislim da nema smisla porediti sa JNA, pogotovo u periodu koji si naveo.

Link to comment

ma, vidoh da se vodi od 17 godina pa sam pomislio da je od 1. regrutacije. moja greska/pogresno citanje

 

nego, nismo debeli i nemamo dustabanlije u ozbiljnom procentu.;)

 

a, uzeo sam te godine jer sam pomislio da je US omladina krenula da vrda jer im se ne dopada bliska buducnost.

Link to comment
2 minutes ago, foto said:

a, uzeo sam te godine jer sam pomislio da je US omladina krenula da vrda jer im se ne dopada bliska buducnost.

To bismo, nedajboze, videli u slucaju da se Amerika nadje u situaciji da mora (ponovo) da uvede obaveznu vojnu sluzbu.

Jebemliga, gledajuci recimo danasnju Rusiju u kojoj te stvari ni izbliza ne idu kako bi se od Rusatm tradicionalno :isuse: ocekivalo, tesko da bi igde u modernim razvijenim drzavama bilo bolje.

Cak je i 1 Kina u kojoj je vojna obaveza u komvremena bila obavezna i koja se luksuzirala da u vojsku prima samo probrane od onoliko naroda, dosla u situaciju da vojna sluzba vise nije atrakcija i sansa za drustvenu promociju #1...

 

Sreca nasa sto ni Nemci nisu sto su nekad bili... :D 

Link to comment
8 minutes ago, foto said:

vojske propadaju

Ma ne propadaju, kamo srece da je tako: ispostavilo se da je krajem 20. i danas u poodmaklom 21. veku nacionalizam i to onaj najcrnji efikasan pokretac vojevanja samo tako: poglej samo Poljsku koja je skoro konsenzusom pristala na talambasanje i kolekcionarstvo svakojake gvozdjurije, da te ne podecam na ex-Yu zbirne primere, na Afriku ne smem ni da pomislim, na religiozno gorivo takodje....

Opet, evo se i Ukrajina, klasican primer nuznosti otpora agresiji muci oko odziva...

Zajebana vremena su nastupila, prostor za najraznovrsnije manipulacije nikad nije bio veci, ideoloske motivacije su prakticno mrtve, vremena u kojima je Ideja bila itekako mocan pokretac takodje...

Jebemliga....

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...