Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

A sto bi nekom bilo u interesu da pomogne malom coveku. Ko da ce taj mali covek moci da tom nekom smesti milionce u dzep. Meni je ipak neverovatno da su oni toliko slepi kod ociju da ne vide gde ovo vodi ili vide al ih zabole, misleci da ce se izvuci kad krenu da se rolaju glave ulicama. Veca nejednakost vodi vecoj nestabilnosti. Ovo ne moze unedogled da ide ovako.

  • +1 1
Link to comment
Just now, Shan Jan said:

A sto bi nekom bilo u interesu da pomogne malom coveku. Ko da ce taj mali covek moci da tom nekom smesti milionce u dzep. Meni je ipak neverovatno da su oni toliko slepi kod ociju da ne vide gde ovo vodi ili vide al ih zabole, misleci da ce se izvuci kad krenu da se rolaju glave ulicama. Veca nejednakost vodi vecoj nestabilnosti. Ovo ne moze unedogled da ide ovako.

:D Ovde se svojevremeno zahvaljivalo malom kapitalu, koji je bio zilav, pa istrpeo ekonomsku krizu i indirektno pomogao drzavi i osakacenim fondovima. Sledeci put nece imati kome da se zahvale.

  • +1 3
  • Tužno 1
Link to comment
On 12. 7. 2023. at 21:41, vememah said:

 

 

Za 12. mesto na listi 2010. bilo dovoljno 18 milijardi $, a sad treba 95 milijardi.

 

Prvoplasirani 2010. imao 54 milijarde, a sada 239 milijardi.

 

Ovaj video mi je ostao u secanju:

 

https://piped.video/watch?v=qSOVBiEotaw

 

Takodje kad mi je kolega objasnjavao za Austriju koliko top 1% plata moras da imas u kuci i koliko godina ti treba da udjes u top 1% po bogatstvu samo u Austriji. U nekim drzavama to je jos gore pa recimo top 10% ima i bilionere i ljude kojima nijedna banka ne bi dala kredit za nekretninu.

 

 

Edited by bags
  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

Juzni sloveni uzeli rijec od madjara

Francuzi od germana 

Rumuni, nadam se da nije od juznih slovena.

Edited by borris_
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...