Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

Mislim da je na mediteranu mnogo zdraviji odnos prema alkoholu. Ako izuzmemo ludilo tinejdz godina, vecina ljudi pije lagano, razvlaci par casa ceo dan i uziva u tome.

  • +1 4
Link to comment
3 hours ago, Shan Jan said:

Mislim da je na mediteranu mnogo zdraviji odnos prema alkoholu. Ako izuzmemo ludilo tinejdz godina, vecina ljudi pije lagano, razvlaci par casa ceo dan i uziva u tome.

Ja imam potpuno suprotno misljenje, da se kod nas alkohol previse velica i slavi i da je cesto merna jedinica za dobar provod. (Ne znam kako je u drugim kulturama, u nasoj sam najduze zivela)

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, I*m with the pilots said:

Ja imam potpuno suprotno misljenje, da se kod nas alkohol previse velica i slavi i da je cesto merna jedinica za dobar provod. (Ne znam kako je u drugim kulturama, u nasoj sam najduze zivela)

Pa mi nismo na mediteranu :-)

Mi smo, sve sam ubedjeniji u to, zapadna Evroazija. Kulturološki

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Pa mi nismo na mediteranu :-)

Mi smo, sve sam ubedjeniji u to, zapadna Evroazija. Kulturološki

 

Lose sam procitala :think:, ucinilo mi se da je Shan Jan napisao "kod nas na Mediteranu"

Link to comment
4 hours ago, I*m with the pilots said:

Ja imam potpuno suprotno misljenje, da se kod nas alkohol previse velica i slavi i da je cesto merna jedinica za dobar provod. (Ne znam kako je u drugim kulturama, u nasoj sam najduze zivela)

Da je mjerna jedinica za dobar provod je u svakoj kulturi.

 

Treba samo vidjeti broj automobila koji predju most iz Saudijske Arabije prema Bahreinu gdje se prodaje alkohol.

Edited by borris_
  • +1 1
Link to comment

E pa da... ja nekako smatram Srbiju delom tog mediteranskog pojasa al to je mozda zato sto ja to sve gledam kao deo Jugoslavije :1945_flag_yu: 

 

Jeste da mi u Srbiji nismo toliko mediteranski opusteni kao neki grci ili spanci ali ipak delimo puno sa tim mentalitetom, mnogo vise nego sa nekim srednjeevropljanima ili ne daj boze ovim istocnim zavisnicima od votke :tongue:

  • +1 2
Link to comment
18 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Pa mi nismo na mediteranu :-)

Mi smo, sve sam ubedjeniji u to, zapadna Evroazija. Kulturološki

 

tacno tako, zapadni Levant, srce Vizantije

Link to comment

niko, ali niko, nije u stanju da se ukoci i oduzme kao braca iz istocne evrope. poljaci, baltik i rusi. piju ne samo da zaborave, vec piju da im jetra utrne i otkazu telesne funkcije. ovi sa severa nesto slicno, ali oni u vkinend oduzimanju pocnu da ispustaju primal krikove i postanu pecinski ljudi u potrazi za parenjem. bas nekako isplivaju ti zivotinjski nagoni. da li je to od stresa ili od neke robot svakodnevnice, tesko je znati.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Hamlet Strašni said:

Mi smo, sve sam ubedjeniji u to, zapadna Evroazija. Kulturološki

 

-1/3

 

Pored evroazijske sfere i te kako se prepliću i Mediteran i mitel ojropa. Naravno uzimamo najgore od svakih.

  • Haha 1
Link to comment
40 minutes ago, desboj said:

 

-1/3

 

Pored evroazijske sfere i te kako se prepliću i Mediteran i mitel ojropa. Naravno uzimamo najgore od svakih.

Наравно, јер смо на граници. Али доминира Евроазија. Ова два нас само помало дотичу. 
 

Да, Скифы - мы…

  • -1 1
Link to comment
3 hours ago, Krampa said:

niko, ali niko, nije u stanju da se ukoci i oduzme kao braca iz istocne evrope. poljaci, baltik i rusi. piju ne samo da zaborave, vec piju da im jetra utrne i otkazu telesne funkcije. ovi sa severa nesto slicno, ali oni u vkinend oduzimanju pocnu da ispustaju primal krikove i postanu pecinski ljudi u potrazi za parenjem. bas nekako isplivaju ti zivotinjski nagoni. da li je to od stresa ili od neke robot svakodnevnice, tesko je znati.

 

rusi posustaju i sve manje piju, totatalno neinteresantno. devedesete su bile druga prica, sada je mnogo pitomije. ja ih stalno kritikujem da nema vise staaaarih dobrih rusa. skandinavci su me vec prilicno pozitivno iznenadili, sa njima je mnogo zanimljivije. 

 

ona statistika za 1% bogatstva sigurno nije tacna za kinu. ovde srednja klasa cepa samo tako, 16% u rukama 1% nece da bude. 

Link to comment
5 hours ago, banecare1 said:

 

rusi posustaju i sve manje piju, totatalno neinteresantno. devedesete su bile druga prica, sada je mnogo pitomije. ja ih stalno kritikujem da nema vise staaaarih dobrih rusa. skandinavci su me vec prilicno pozitivno iznenadili, sa njima je mnogo zanimljivije. 

nemam pojma za ruse ali ovo ukrajinaca sto sam upoznao su jos u tom trendu da bridi jetrica, a skandinavci su dobri, finci ko roboti, svedi se raspadnu, norvezani raspjevaju, danci saketaju...

Link to comment
14 minutes ago, Krampa said:

nemam pojma za ruse ali ovo ukrajinaca sto sam upoznao su jos u tom trendu da bridi jetrica, a skandinavci su dobri, finci ko roboti, svedi se raspadnu, norvezani raspjevaju, danci saketaju...

 

zavisi naravno na koga naletis, ali mislim da su rusi i ukrajinci tu negde.

 

finci spektakularni - "did we come here to talk or to drink" :D. ja ih i trezne nis ne razumem, kada popiju je tek muka

  • Haha 2
Link to comment
1 minute ago, banecare1 said:

finci spektakularni - "did we come here to talk or to drink" :D. ja ih i trezne nis ne razumem, kada popiju je tek muka

protestantska skola. da se posao odradi kako treba, onda kada se intravertnost omeksa od alkohola, mozemo da koju da prozborimo. ali ne previse

  • Haha 1
Link to comment
1 minute ago, Krampa said:

protestantska skola. da se posao odradi kako treba, onda kada se intravertnost omeksa od alkohola, mozemo da koju da prozborimo. ali ne previse

 

ne budi zloca, vole ljudi vise da piju nego da pricaju. ako ti se prica dok pijes nadji jermene i gruzine, oni su svecki prvaci u nazdravljanju :D

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...