Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

52 minutes ago, bags said:

 

Ova moja koleginica je iz Bilbaa i bukvalno izgura sve stvari do kraja. I to ne na neki talenat vec na suvi rad. Isto je i sa kolegama kolegama iz Madrida i A Corune. Tako da si tu mozda i u pravu. Ali opet sto se tice turizma u odnosu na Hrvatsku, Italiju , Grcku i Francusku Spanci mi ostavljaju puno bolji utisak marljivoscu i kolicinom posla koju obave.

Ono sto zene odrade po hotelima danas je pravi zlocin, mnogo toga se promenilo u radnim odnosima nakon velike krize, broj zaposlenih je manji a obim posla isti, ako ne i veci. Tako da, na ovom polju, jesi u pravu.

 

Naravno, salim se malo, ne treba generalizovati, svuda ima vrednog i lenjog sveta. Najgori su neodgovorni i zabusanti. Sve u svemu, kad i ako se naviknes na ''mañana'', drugacije posmatras svet.   

  • +1 1
Link to comment
22 minutes ago, vememah said:

zTYVFuP.png

Sto severnije to tuznije :D  Vidi je "najsrecnija zemlja na svetu" Danska predvodi celu zapadnu Evropu. 

 

7 minutes ago, radisa said:

Zanimljive rupe 80ih 20. veka..

Regan, Margaret Tacer?

 

Francuskoj svaka cast. Sa druge strane Kina ako nesto ne uradi imace revoluciju u buducnosti.

Link to comment
9 hours ago, vememah said:

zTYVFuP.png

jel ima neka dobra (relativno verodostojna) mapa za evropu koliko ko konzumira alkohola? nasao sam par primera ali sve razlicite.

Link to comment
10 hours ago, vememah said:

agdmNSj.jpg

Znaci francuska najbolja po ovome, cak i od svedske. A svaki dan nam trube kako nejednakost samo raste i kako smo postali ultraliberalni.

Link to comment
23 hours ago, bags said:

Spanci mi ostavljaju puno bolji utisak marljivoscu i kolicinom posla koju obave.


I meni isto.. Niko nema cistije i urednije hotelske sobe bez obzira na kategoriju. 

Edited by Moonwalker
Link to comment
16 minutes ago, borris_ said:

Znaci francuska najbolja po ovome, cak i od svedske. A svaki dan nam trube kako nejednakost samo raste i kako smo postali ultraliberalni.

Malo su prevarnetm ovakve statistike: sve i da su 100% tacne, a sumnjam, mera uticaja svake vrste, politickog prvenstveno, je mera uticaja takozvanih Top 1%: taj si ga majci nije isti, ni izbliza, u 1 Kini u kojoj politicka vlast ima zasada em monopol, em je po svemu sto se zna savrseno sposobna da ga ocuva pa ma i po cenu nasija svake vrste i koji se razlikuje od politickih interesa kineskih Top 1% - uostalom, neka samo probaju da politicki deluju, formiraju politicku partiju/partije... :D 

Kina je za sada barem, postigla neku vrstu drustvenog balansa koji bi ukratko mogao da se svede na vi pravite pare, ali poslednja je - ako do toga dodje - nasa.

Zahvaljujuci (i) tome izmedju ostalog, efekti tajkunizacije koji su, na primer, devastirali 1 Rusiju su neuporedivo manji.

O poitickom uticaju Top 1% u ostalim zemljama sa grafikona ne vredi ni govoriti: kao da, uostalom, postoje neki drugi uticaji...:sleep:

Link to comment
11 hours ago, vememah said:

agdmNSj.jpg

 

Moguce da je ova statistika daleko gora, jer zavisi pomalo od definicije "prihoda". Npr. citao sam pre nekog vremena u zlatno vreme stampanja para, da su bogatuni poceli da zive od kredita, posto ionako uglavnom ne rade. Naime, mogli bi da prodaju npr. deo akcija da bi imali kes, ali posto su akcije rasle u vrednosti 10-20% godisnje, onda im se vise isplatilo da uzmu kredit, na koji ionako placaju samo recimo 2% zbog niskih kamata. Tako da je upitno da li bi im neko racunao da su uopste imali prihod. Djubrad pokvarena.

Link to comment
On 4. 7. 2023. at 11:15, Shan Jan said:

Sto severnije to tuznije :D  Vidi je "najsrecnija zemlja na svetu" Danska predvodi celu zapadnu Evropu.

ma na mediteranu se cirka kvalitetno i konstantno od malih nogu. ovi ex-sovjeti u alkoholu traže spas a severnjaci disciplinovano loču šta nađu za vikend. pa je stresno i nenaviknuto.

 

ja sam prst u čašu umočio sa 3 (pa ga olizao) a bevandu pio sa 5.

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...