Jump to content
IGNORED

Jedna mapa govori vise od rijeci


borris_

Recommended Posts

1 hour ago, Svarog said:

 95a9527d-e682-4cfd-a173-ec23007194c9_360

 

Zanimljiv grafikon, na LinkedInu ima cela rasprava na temu verodostojnosti podataka a najviše oko toga kako broj radnih sati da je toliko malu.

 

Source: https://genuineimpact.substack.com/

 

 

Pa šta kažu, otkud ovako netačni podaci? (ako je u pitanju neka normalna radnja nedelja, dakle ne oni sa mini-poslovima, roditelji male dece i slično)

Link to comment
On 1. 7. 2023. at 10:59, Shan Jan said:

Mene je zaprepastilo koliko japanci sporo rade, tako da nisam siguran u tu celu pricu o njihovoj efikasnosti. 

 

Da, kako sam ja shvatio, rad kakav-god, učešće u kolektivu i radni sati su im bitniji od efikasnosti. Izaći pre nadređenog je :ohmy:, a odbiti poziv starijeg kolege na piće (što uopšte ne mora da znači da ga on i plaća) nakon radnog vremena takođe. Kažu da se stvari menjaju na bolje, ali najsporije upravo za kancelarijske poslove.

Link to comment

Meni se jedna japanka hvalila kako se usudila da promeni posao. Pricala je o tom dostignucu kao da je otisla da zivi u iglu na Grenlandu i lovi orke da prezivi.

  • +1 4
Link to comment
On 1. 7. 2023. at 8:23, Svarog said:

 95a9527d-e682-4cfd-a173-ec23007194c9_360

 

Zanimljiv grafikon, na LinkedInu ima cela rasprava na temu verodostojnosti podataka a najviše oko toga kako broj radnih sati da je toliko malu.

 

Source: https://genuineimpact.substack.com/

 

za dansku...prosecna radna nedelja za celu populaciju, od 15 do 74 godine, je 22 sata. za eu je 23 i u tu grupu spadaju svi: studentarija, nezaposleni, zaposleni, smanjeno radno vreme, prekovremeno, itd. za ljude koji su zaposleni prosecna radna nedelja je 33 sata, a u eu 37. danci su poceli da cene vise slobodno vreme nego novac.

 

ova slika je otprilike tacna. recimo, grci imaju najduzu radnu sedmicu sa preko 40 sati, ali problem je u statistici. grcka ima veliku nezaposlenost tako da manjina radi ko mutava da bi drzala sve ostale ne povrsini. 

Edited by Krampa
  • +1 2
Link to comment
On 1. 7. 2023. at 10:48, Lancia said:

Onda tek Spanija nema sta da radi pored Japana.

 

Moj utisak kao cestog turiste u Spaniji i sa par spanskih kolega da su Spanci neverovatno vredni. Japanci su mi uvek bili katastrofa. Totalno pogubljeni i eskivatori.

 

Mozda je do tvojih ostrva...:dry:

Link to comment
14 minutes ago, bags said:

 

Moj utisak kao cestog turiste u Spaniji i sa par spanskih kolega da su Spanci neverovatno vredni. Japanci su mi uvek bili katastrofa. Totalno pogubljeni i eskivatori.

 

Mozda je do tvojih ostrva...:dry:

:lolol: idi bre, Bags. Jedini deo koji moze da prodje kao vredan je Baskija. Za ostrva, stoji - ovde je lezerna lenjost u pitanju.

Link to comment
17 minutes ago, Lancia said:

Jedini deo koji moze da prodje kao vredan je Baskija.

 

Ova moja koleginica je iz Bilbaa i bukvalno izgura sve stvari do kraja. I to ne na neki talenat vec na suvi rad. Isto je i sa kolegama kolegama iz Madrida i A Corune. Tako da si tu mozda i u pravu. Ali opet sto se tice turizma u odnosu na Hrvatsku, Italiju , Grcku i Francusku Spanci mi ostavljaju puno bolji utisak marljivoscu i kolicinom posla koju obave.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...