Jump to content
IGNORED

Australian Open 2016


renne

Recommended Posts

Ne verujem da je i ta varijanta 3:0 za Federera moguća.

Rođu _puštaju_ da se razmaše i leprša po terenu. Novak mu pre svega ne omogućuje tu igru. Setimo se samo kako je slavno propao njegov tzv. SABR na USO, a toliko se o tome pričalo kao o novom taktičkom oružju GOATA protivu sirotinje.

 

Novak, kad izgleda "tunjavo" na terenu, tu "tunjavost" zadržava do kraja samo u Kanadi i Cinciju, zbog specifičnosti kalendara, pre USO. Sve ostalo je više manje pokušaj da se što manje istroši i prilagodi nivo igre protivniku. Često vrlo uspešno, ali nekad mu se, kao sa Žiletom, pre neki dan, obije o glavu pa provede prosečan japanski godišnji odmor na terenu...

 

Mislim da on tim ekonomisanjem i racionalizacijom igre pre svega gleda da produži svoju karijeru do nekih pristojnih godina (upravo ovih u kojima je Rođa sada) i da ga ne stigne Rafina sudbina jakog zamora materijala na ključnim pozicijama.

Link to comment
  • Replies 1.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    182

  • Max Morlock

    147

  • Marcus Wulffings

    104

  • Timmy

    75

Mene brine Noletova ruka, jel izvukao, prignjecio ili sta ali mi se cini da mu leva ne podbacuje lopticu kako je navikao. Ako to ne zaceli mislim da moze da uzme jedan set Rodji, tesko dva

Link to comment

Verovatno sam paranoican ali negde u drugom setu je bio momenat kada se proderao, mislim posle jedne duple greske, "ne mogu da serviram, ne mogu da serviram..". Posle kad je uzeo loptice napravio je par puta pokret podbacivanja loptice un blaagu nijansu bolne grimase..

 

Nadam se da preterujem ali posto je na istorijski niskom nivou pogadjanja prvog servisa ova dva zadnja meca, znaci balans je poremecen. Mozda je samo istegnuce koje ce se sutra sanira..

Link to comment

Ako je povredio ruku nemoguće je da mu se to odražava samo na izbačaj loptice na servisu, moralo bi da se vidi i kod bekhenda.

 

U svakom slučaju Đovak je još od prekjuče u penziji tako da je svaki gem koji bude uzeo protiv Feda čist ćar.

Link to comment

Ako je povredio ruku nemoguće je da mu se to odražava izbačaj loptice na servisu, moralo bi da se vidi i kod bekhenda.

 

U svakom slučaju Đovak je još od prekjuče u penziji tako da je svaki gem koji bude uzeo protiv Feda čist ćar.

Pa bekhend winnera nije imao puno, dobro nije ni forhend... manje je agresivan sve u svemu sto protiv Keija prolazi cesto za razliku od Simona..

 

A to sa servisom, mozda je samo blagi oblik ivanovicevizma...

 

 

 

Shan, oko 9 ujutro po nasem u cetvrtak

Edited by mlatko
Link to comment

Kakav sabr, sabr je udarac koji je Fed igrao jednom ili par puta u meču. Ne može on ništa da uradi kao  što ne može da "fail miserably". Produkt dosade Federera na treninzima.

Što se tiče polufinala, biće zeznuto, kao i uvek. Kako bih voleo da znam sa kojim mentalnim sklopom je novak ušao u njihova gs finala i uopšte susrete poslednje dve godine, da li je u fazonu bolji sam, otkinuću ga, ili je obazriviji i bojažljiviji.

 

Ja sam naravno uvek i obazriv i bojažljiv kad je Fed u pitanju. Ne znam ni šta bih prognozirao, novak je sigurno favorit, barem 60-40%. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...