Jump to content
IGNORED

Kako u inostranstvo...


Hamlet Strašni

Recommended Posts

40 minutes ago, Jeremija said:

Ono što je zajedničko, i rekao bih zabrinjavajuće u svim ovim slučajevima na zadnjih nekoliko strana je to što se žena posmatra i tretira kao nešto malo više od pukog seksualnog objekta, a ne kao ravnopravno živo biće.



Samo scroll dva ekrana, iznad, Thai, nije tako.

Link to comment
On 9. 9. 2024. at 6:51, Rowanoke said:

Vi pričate napamet. Ja pričam iz iskustva.

Nije potreban dan radnog staža da bi žena udata za Tajca mogla da dobije državljanstvo ili stalno prebivalište.

ovo neko napamet iskustvo? u vecini zemalja, clanovi porodice mogu dobiti boravak na osnovu "spajanja porodice". kao i zdravstveno, itd. drzava gleda da joj ne padnes na grbacu, pa tako onaj/ona ko trazi boravak mora dokazati da nece pasti: da ima posao i gde da zivi. ev, kao u kanadi, da donese dovoljno novca da se izdrzava, zaboravila sam koliko meseci.

kad ga dobije, clanovi njegove/njene porodice ne moraju nista, osim da dokazu srodstvo - vencanica, za decu krstenica.

privr. boravak je rokom vezan za trajanje zaposlenja. trajni nije.

druga varijanta su zlatni pasosi.

 

poz

Edited by le petit nicolas
Link to comment
Quote

Thai citizenship by marriage (...)
If you are a man with a Thai wife:
- You need to earn at least ฿40,000 a month and have a work permit and income tax record for 3 years
- You need to have continuous residence in Thailand for at least 5 years
If you are a woman with a Thai husband, the Thai citizenship requirements are simpler:
- There is no minimum time period for living in Thailand, although the length of marriage requirements are the same
- You don’t need proof of earnings or a work permit
- Your husband must earn at least ฿20,000 a month. If he doesn’t earn that much your joint salary must be at least ฿20,000 a month.
It’s important to note that you must have been working legally with a work permit.
- You need to be registered on a house book (ทะเบียนบ้าน, tabien baan) in Thailand

https://www.expatica.com/th/move/immigration/thai-citizenship-2172885/

Link to comment
13 hours ago, vememah said:

dobro, ja sam pisala o slucajevima kad su oboje supruznika stranci i uslovima za dobijanje boravka. ovo su slucajevi kad je jedan domicilno lice i rec je od drzavljanstvu. svejedno, ostaje zahtev da se ima gde i od cega ziveti, da porodica ne padne na trosak drzavi. to je preovladjujuci princip u svim zemljama za koje znam takve podatke.

 

poz

Edited by le petit nicolas
Link to comment
On 12. 9. 2024. at 20:05, le petit nicolas said:

dobro, ja sam pisala o slucajevima kad su oboje supruznika stranci i uslovima za dobijanje boravka. ovo su slucajevi kad je jedan domicilno lice i rec je od drzavljanstvu. svejedno, ostaje zahtev da se ima gde i od cega ziveti, da porodica ne padne na trosak drzavi. to je preovladjujuci princip u svim zemljama za koje znam takve podatke.

 

poz


Mislim da je tacno to sto kazes. Mi smo cela porodica, stranci u Japanu. Na osnovu mog posla smo dobili Green Card, svi. Mozemo da uzmemo drzavljanstvo ali nam ne treba. Sa Green Card, moras da budes u zemlji (Japan) na svakih 7 godina kada se to obnavlja.
Hipoteticki, legalno je, cak i da se porodica rasturi, i moja zena i moja cerka mogu da "uvezu" koga hoce. Sigurno, bila bi provera kako bi se izdrzavali i ne bi pali na drzavnu sluzbu i njihove money support.

  • +1 1
Link to comment
On 12. 9. 2024. at 6:46, vememah said:


Tehnicki, ovo je tacno. Nisam ni pogledao link, znam ja to bolje nego iko ovde, bolje i nego taj link. Bar za Thai, bez linkova.
Treba svake godine da doneses zvanicno pismo od svoje ambasade da imas tolike prihode, 2,000 EUR mesecno. Mnogi Britanci, sa padom kursa njihove funte, to nisu mogli, pa i koji su tu ziveli godinama, decenijama,  penzioneri.
Za marriage visa, ako se zeni nesto desi, imas 72 sata da napustis Thai i apliciras za novu vizu, iz svoje zemlje.
Opasni si Tajci, nece da im se u zemlju useli sljam kao football hulligans na osnovu (prave ili fiktivne)  zenidbe sa prostitutkama.


 

Link to comment
1 hour ago, Sestre Bronte said:

yoyogi definitivno ne gugla dovoljno

 

Nema tu sta da se googla. Zvanicni sajtovi (.gov) imaju to i to se jedino racuna.

Link to comment
On 9. 9. 2024. at 21:53, Yoyogi said:

Ti onda znas nesto sto ja ne znam. Neka si i u pravu.  Nikada nisam video strankinju da se uda za Thai national. Jesam video da su dolazile  (banke, osiguranja, multinational companies), radile i imale radne vize ali nikada za udaju ili ni nameru da se udaju u Thai.
Sto ja znam je stranac, kao ja, koji ozeni Thai national. Pa je izvede iz Thai u Japan gde dobije green card na osnovu mog posla.

Vi niste nešto videli to ne znači da ne postoji. I poenta priče je da takvim ženama NE treba bilo kakav prihod da dokažu kako bi ostale da žive u Tajlandu. I mogu dobiti državljanstvo izuzetno lako posle toga. Dok muškarac MORA da radi. Žena NE! Društvo je takvo neguje sponzoruše zovu ih isto Bar Girl. Jedini smisao u životu im je oženiti stranca. Drugog identiteta nemaju. 

Link to comment
On 11. 9. 2024. at 21:07, le petit nicolas said:

ovo neko napamet iskustvo? u vecini zemalja, clanovi porodice mogu dobiti boravak na osnovu "spajanja porodice". kao i zdravstveno, itd. drzava gleda da joj ne padnes na grbacu, pa tako onaj/ona ko trazi boravak mora dokazati da nece pasti: da ima posao i gde da zivi. ev, kao u kanadi, da donese dovoljno novca da se izdrzava, zaboravila sam koliko meseci.

kad ga dobije, clanovi njegove/njene porodice ne moraju nista, osim da dokazu srodstvo - vencanica, za decu krstenica.

privr. boravak je rokom vezan za trajanje zaposlenja. trajni nije.

druga varijanta su zlatni pasosi.

 

poz

Ovde smo pričali o ženama u brakovima sa državljanima Tajlanda. Kako je lako njima proceduralno i birokratski. Dok muškarcima nije. Jer moraju da rade. Ili da im žena da 400 .000 THB što nijedna nema jer su sponzoruše 99% njih. 

Link to comment
1 minute ago, Rowanoke said:

Ovde smo pričali o ženama u brakovima sa državljanima Tajlanda. Kako je lako njima proceduralno i birokratski. Dok muškarcima nije. Jer moraju da rade. Ili da im žena da 400 .000 THB što nijedna nema jer su sponzoruše 99% njih. 


Retkost  je da se neka zena non-Thai national  udaje za Thai national. Koliko god da je to moguce, nikada nisam cuo za to.
Moguce, Khmer (Kambodza) zene.
Thai muskarci ne smatraju bele zene za ikakav seksualni objekat, privlacne njima kao snop slame. Tesko da neka Engleskinja nadje Tajca da je ozeni.

Link to comment
On 15. 9. 2024. at 7:43, Yoyogi said:


Retkost  je da se neka zena non-Thai national  udaje za Thai national. Koliko god da je to moguce, nikada nisam cuo za to.
Moguce, Khmer (Kambodza) zene.
Thai muskarci ne smatraju bele zene za ikakav seksualni objekat, privlacne njima kao snop slame. Tesko da neka Engleskinja nadje Tajca da je ozeni.

Šta znam ja se udadoh i dosta belkinja znam. Barem ovaj deo oko Koh Samuia i juga

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...