Jump to content
IGNORED

pogodi nešto o sledećem


Krošek

Recommended Posts

Just now, Serena said:

Dete ih je obozavalo, sad mama mora da brise prasinu po njima, a kako godine idu sve redje ima volju za to :rolleyes: Donosio deda mraz i uskrsnji zeka sve neke mnogo komplikovane komade, a on ih sa zadovoljstvom i ogromnim strpljenjem slagao :wub:

 

Sledecem nije jasno zbog cega su se godine skratile, ranije su mnogo duze trajale :sad4:

:heart:&:cry:

Link to comment
1 hour ago, Serena said:

Dete ih je obozavalo, sad mama mora da brise prasinu po njima, a kako godine idu sve redje ima volju za to :rolleyes: Donosio deda mraz i uskrsnji zeka sve neke mnogo komplikovane komade, a on ih sa zadovoljstvom i ogromnim strpljenjem slagao :wub:

 

Sledecem nije jasno zbog cega su se godine skratile, ranije su mnogo duze trajale :sad4:

Meni je savršeno jasno.

 

 

Sledeći će objasniti zašto nam godine duže traju kad smo mlađi.

Link to comment

Hoće, zato što su nam dani raznovrsniji i ispunjeniji, posle srednje škole kreće kolotečina u kojoj vreme brže teče™.

 

Sledeći će glasati na lokalnim izborima.

Link to comment
Posted (edited)

Hoće.

9 minutes ago, Mil@n said:

Hoće, zato što su nam dani raznovrsniji i ispunjeniji, posle srednje škole kreće kolotečina u kojoj vreme brže teče™.

Netačno.

PS: u kolotočini vreme sporije teče.

 

Sledeći zna odgovor na moje pitanje.

Edited by Filozof manijak
Link to comment

Pa ne znam, valjda što kad si mlad vreme ti je ispunjenije, mada to za mene ne važi, sad mi sporije ide vreme 

 

isto, ali drugo mišljenje

Link to comment

Puff... tabula raza pa mozak vise pamti i bolje planira, plus gomila prvih iskustava? Ja ono da me neko pita gde sam bio prosle godine ne bih znao da nabrojim, pola sam zaboravio, pola pomesao sa nekom drugom godinom...

  • +1 1
Link to comment

Prosto je, nije ista dužina godine kada imaš 10 godina i kada imaš 40.

U prvom slučaju to je 1/10 čitavog života, i sasvim je normalno, da subjektivno gledano, u tom uzrastu jedna godina mnogo duže traje.

  • Hvala 2
Link to comment
3 minutes ago, Filozof manijak said:

Prosto je, nije ista dužina godine kada imaš 10 godina i kada imaš 40.

 

:rolleyes:

  • Haha 2
Link to comment

Misli na subjektivnu dužinu. 

Ja se svakako ne sećam tih prvih deset godina, pa mi dođu kao jedna :fantom:

  • Haha 1
Link to comment
Posted (edited)
9 minutes ago, Svemir Zeka said:

Misli na subjektivnu dužinu. 

Ja se svakako ne sećam tih prvih deset godina, pa mi dođu kao jedna :fantom:

 

Pa znam na šta misli, zato je i smešno. :D 
 

Godina isto traje i sa 10 i sa 80 a subjektivan osećaj bržeg ili sporijeg prolaska iste je ono o čemu pričamo a verujem da to ima veze sa načinom kako tu godinu živimo. Recimo, da sedim kući svaki dan i ne radim ništa, ustanem u 6 i ležem u 22 msm da bi mi dan trajao 3 dana. Sednem za komp, uhvatiš telefon, sat vremena proleti kao 5 minuta. 

 

Zato mislim da penzioneri ustaju uglavnom rano, da uhvate što više dok još mogu. :D

 

 

Edited by Mil@n
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
Posted (edited)

Ali, ali, ali..! Ja kad gledam u nazad subjektivno mi je najduze trajala srednja skola i najvise se secam stvari odatle. Mozda ima veze sa razvojem mozga, koliko brzo radi, kako upija, koliko si svestan sveta itd itd... 

Edited by Shan Jan
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...