Jump to content
IGNORED

Teroristički napad u Parizu


Nesh

Recommended Posts

Ne znam na koje javne ličnosti misliš i ne znam kako je u Francuskoj, ali američka muslimanska udruženja (sve neke nakaradne skraćenice, ne pamtim) redovno osude svaki džihadistički eksces čim se desi. Samo što to medijima ne bude previše zanimljivo da prenesu. Sočnije im je da nedelju dana kasnije prenesu razne "zašto ćutite?" budalaštine :yawn2:

aj daj linkove.

nije da ne verujem, samo nisam nalazio.

Link to comment
  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • borris_

    173

  • wall

    168

  • Prospero

    165

  • Аврам Гојић

    125

Top Posters In This Topic

Posted Images

Frank, nadajmo se da je tako ali ako dodju do jednog teroristlckog akta mesecno onda je to - to

 

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Edited by Pontijak
Link to comment

E a to da Evropa treba da se pripremi da živi kao Izrael, u tom stanju konstantne vanredne situacije, od tog nema ništa. Bar ja mislim. Iz milion razloga, i to ne uzvišenih već prosto ekonomskih...

 

Pa to je prosto stanje stvari, mogu da žive ovako sa terorističkim napadima po vestima kao konstantnom, ili mogu da - šta tačno?

Ili da čekaju da stvar legne, ili da krenu neki ratovi, ja ne vidim treće.

Link to comment

Pa to je prosto stanje stvari, mogu da žive ovako sa terorističkim napadima po vestima kao konstantnom, ili mogu da - šta tačno?

Ili da čekaju da stvar legne, ili da krenu neki ratovi, ja ne vidim treće.

Pa ja mislim da će pre da se odluče za ratove....
Link to comment

Pa ja mislim da će pre da se odluče za ratove....

 

Pa tek će onda da žive ko Izrael, Izraelci kad ne znaju šta bi oni raspale rat sa Palestincima.

Link to comment

Pa to je prosto stanje stvari, mogu da žive ovako sa terorističkim napadima po vestima kao konstantnom, ili mogu da - šta tačno?

Ili da čekaju da stvar legne, ili da krenu neki ratovi, ja ne vidim treće.

Mislis ono, zli kapitalisticki zapad ratovima negde drugde sklanja problem iz svojih dvorista ili kako? Ratove vec imamo na bliskom istoku i eto milion migranata u nemackoj. Ili mislis da nato krene u rat protiv koga i gde? I nije rec o zivotu sa terorizmom u vestima nego sa terorizmom recimo bas u tvom evropskom gradu bas u ulici kada ti ides na posao. Hocu da kazem, morace puno da porade i podignu intenzitet teror akcija da bi podigli evropljanima nivo svakodnevnog stresa, ogromna je evropa i treba to postici

 

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Edited by Pontijak
Link to comment

Pa tek će onda da žive ko Izrael, Izraelci kad ne znaju šta bi oni raspale rat sa Palestincima.

Pre ce biti da kada palestinski teroristi ne znaju sta ce i njihovi biznis lideri treba da obrnu neku kintu raspale po izraelcima na sto kreativnih nacina gde se koriste deca sa bombom u gacama cije porodice dobijaju novac za to, naravno znajuci da ce izraelski odgovor doci te da ne jebu one kurvarske trikove sakrivanja medju civilima jer samo u takvoj situaciji palestinske teroristicke vodje mogu da vladaju nad palestincima i obrcu opaku kintu. Imao je sloba od koga da uci o benefitima zivota pod sankcijama ali se posle 7 godina zajebao ili i ti smatras da su to bile neopravdane i nicim izazvane sankcije?

 

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Link to comment

E a to da Evropa treba da se pripremi da živi kao Izrael, u tom stanju konstantne vanredne situacije, od tog nema ništa. Bar ja mislim. Iz milion razloga, i to ne uzvišenih već prosto ekonomskih...

 

....shit has hit the fan...

Frank,

Vise Evropskih lidera je reklo da se njihove zemlje nalaze u ratu. U tom slucaju moraju da primene osnovne mere DSZ. Ne moze da zemlja bude u ratu, a da se na promenadi u Nici napravi parti i vatromet. Nema javnih okupljanja, smanjuje se sloboda medija, pojacane kontrole, ... Moraju da se definisu ratni ciljevi.

 

Nemoj zaboraviti da se FRA nalazi u vandrednom stanju koje ce biti produzeno na jos 6 meseci. To ne znaci samo da policija moze da bije radnike i sindikate kada protestvuju, to znaci da su na snazi vandredne mere i one moraju da se primenjuju.

 

Ako ovome dodamo da se FRA nalazi u stanju neposredne ratne opasnosti sa Rusijom, sto je posledica OTAN sastanka u Varsavi, onda vise nema mirnodopskog zivota.

 

Pozdrav,

X500 

Edited by x500
Link to comment

Policija u Francuskoj ne bije radnike. O tome kako u Francuskoj izgledaju štrajkovi i šta se sve dozvoljava, posebno raznim anarhistima, antiglobalistima i sličnima bih mogao da pišem naširoko.

Link to comment

zasto bi iko uspostavljao izraelski sistem kad je upravo izraelski sistem pokazao da se ukidanjem sloboda ne sprecavaju teroristicki napadi? 

 

ja zivim u londonu gde nije da nije pucalo a opet, ljudi masovno ne zele da im se ogranicavaju slobode. kad sam tek dosao, jos je ira terorizam divljao i desavalo mi se jednom u nekoliko meseci da me odnekle evakuisu. bilo mi frka na prvu, posle sam se navikao. jednom sam za dlaku izbegao napad. eksplodirala bomba u busu kojim sam redovno u to doba isao kuci, to vece isao na drugu stranu, imao dogovoreno pice. i ni tad mi na pamet nije palo da pomisljam da treba uvoditi neko vanredno stanje ili ogranicavati slobodu kretanja. jos manje mi je palo na pamet da sumnjam u svakog irca/irkinju koje vidim. tako i sad, ne vidim zasto bi se ukidale slobode ako se na taj nacin ne postize cilj. 

 

osim toga, u mojoj ulicii ima jedno 30 posto muslimana u tradicionalnoj garderobi koji redovno petkom idu u dzamiju, ne piju, ne jedu svinjetinu, slave svoje praznike, zive po svojim pravilima. na poslu imamo dvojicu koji svako popodne odu u kafe kuhinju, prostru svoje krpice i mole se. ima ih jos dvoje koji se ne mole al poste za ramazan, koleginica uvek nosi duge rukave, pantalone i pokriva glavu, imaju svoju odvojenu policu u frizideru i nikom to ne smeta i niko u tome ne vidi nista neobicno. previse smo izmesani na terenu i ako bi se krenulo sa sumnjama, zabranama i proverama, cenim da bi tek tad nastali problemi. 

 

edit - jedem slova

Edited by adam
Link to comment

Frank,

Vise Evropskih lidera je reklo da se njihove zemlje nalaze u ratu. U tom slucaju moraju da primene osnovne mere DSZ. Ne moze da zemlja bude u ratu, a da se na promenadi u Nici napravi parti i vatromet. Nema javnih okupljanja, smanjuje se sloboda medija, pojacane kontrole, ... Moraju da se definisu ratni ciljevi.

 

Nemoj zaboraviti da se FRA nalazi u vandrednom stanju koje ce biti produzeno na jos 6 meseci. To ne znaci samo da policija moze da bije radnike i sindikate kada protestvuju, to znaci da su na snazi vandredne mere i one moraju da se primenjuju.

 

Ako ovome dodamo da se FRA nalazi u stanju neposredne ratne opasnosti sa Rusijom, sto je posledica OTAN sastanka u Varsavi, onda vise nema mirnodopskog zivota.

 

Pozdrav,

X500 

 

Ti poredis vanredno stanje u FRA sa Izraelom? Daj bre. Nije uporedivo.

Link to comment
Link to comment

Ti poredis vanredno stanje u FRA sa Izraelom? Daj bre. Nije uporedivo.

Frank,

Ne, ja to ne poredim.

Prvo, FRA je u ratu i mora da se ponasa po pravilima ratnog stanja. Sve dok FRA avioni tuku po Arapima ne mogu da se prave proslave u zemlji. Nemoj da se pravimo blesavi i da ignorisemo realnost. cak je i ludi Staljin napravio samo dve parade Moskvi za vreme celog rata: Oktobarska 1941 i mimohod zarobljenika posle Bagrationa 1944. Gradjani FRA, preko svojih predstavnika, moraju da odluce da li hoce rat ili hoce da mir. Ne moze zemlja da bude u ratu, a da se njeni stanovnici budu u miru.

 

Drugo, nakon sastanka u Varsavi od pre dve nedelje, sve OTAN drzave se nalaze u stanju neposredne ratne opasnosti. Ako se nagomilavaju trupe na granici sa Rusijom, onda to vise nije mir.

 

 

Pozdrav,

X500

Link to comment
×
×
  • Create New...