Jump to content
IGNORED

Драфт 2015/16


Recommended Posts

Ma kakva jurnjava plasmana, igramo draft.

  :Hail:

 

dajte da odradimo to dok je sad ova pauza, kakvi oktobri/novembri. sad nam je idealna prilika

raspored bi najlogicnije bilo da ide po zasluzi. znaci ruxinu 1 pick, jbg zasluzio je. realno imao je odvratnu poziciju pred onaj glavni zreb a isplivao kao prvi. 

ja bi u tom slucaju morao da se zadovoljim pedrom :fantom:  

Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ducca

    253

  • John Coltrane

    218

  • Pokojni Ruxin

    204

  • Muwan

    193

Rekao sam i ja da me boli više patka da se mešam ali ako već niko neće iskomentarisaću bar ovu temu - zbog ovakvih situacija kao što je sada sa Lamelom smo svih prethodnih godina odradjivali dodatni krug(ove) tokom septembarske mini pauze, po zatvaranju prozora, i to je što je do Februara. Zato nisam bio za oktobarsku ili novembarsku opciju dodatnog kruga (zaboravih kad tačno beše predlog). Voleo bih ako bi se još neko uključio sa predlogom ili komentarom pa da presečemo ovo bez glasanja. Možda najbolje da Ruxin kao suvereni lider i neko ko ima ozbiljan bodovni saldo kaže šta on misli da je najbolje da radimo i da tako bude.

 

Ja nisam ni jedno ni drugo ali eto, samo da dodam da se slažem da peti krug ide u ovoj pauzi. I treba da ide od prvog pa naniže jer Ruxin nije prvi zato što su mu pikovi ne znam koje ludilo napravili nego zato što je majstorski posložio ostatak tima.

 

Ili da svakom izvučemo prosečnu poziciju iz prvog drafta ((k1+k2+k3+k4)/4) pa da vidimo da li tako dobijamo nešto smisleno.

Link to comment

Ako damo neki značaj potpuno nevažnim ciframa iz glavnog drafta (kad već nemamo ništa bolje za kriterijum) onda možemo da nekom aritmetikom™ odredimo redosled u petom krugu.

 

Birali smo po ovom redosledu 1-72:

 

 

 

Prvi krug:

1. Pantelia - Aguero
2. Moća
3. ducca
4. Svarog
5. Tolaa
6. Bogotac
7. nbg4ever
8. Zoki
9. Ruxin
10. Kanzas
11. San Epifanio
12. Gylfi
13. Malkin
14. beowl
15. Behemoth
16. Prslin
17. John Coltrane
18. cvrlle

Drugi krug:

19. cvrlle
20. John Coltrane
21. Prslin
22. Behemoth
23. beowl
24. Malkin
25. Gylfi
26. San Epifanio
27. Kanzas
--------------------------
28. Kanzas
29. San Epifanio
30. Gylfi
31. Malkin
32. beowl
33. Behemoth
34. Prslin
35. John Coltrane
36. Cvrlle

===============
37. Ruxin
38. Zoki
39. nbg4ever
40. Bogotac
41. Tolaa
42. Svarog
43. Ducca
44. Moća
45. Pantelia
 

 

Treći krug:

46. Kanzas
47. San Epifanio
48. Gylfi
49. Malkin
50. beowl
51. Behemoth
52. Prslin
53. John Coltrane
54. cvrlle
===============
55. Pantelia
56. Moća
57. ducca
58. Svarog
59. Tolaa
60. Bogotac
61. nbg4ever
62. Zoki
63. Ruxin
--------------------------
64. Ruxin
65. Zoki
66. nbg4ever
67. Bogotac
68. Tolaa
69. Svarog
70. Ducca
71. Moća
72. Pantelia

 

 

 

Ako izvučemo prosečnu poziciju biranja za svakog, dobijamo sledeće:  (pp = prosečna pozicija)
 

Pantelia.....................1+45+55+72 = 173 (pp: 43.25)
Moća.........................2+44+56+71 = 173 (pp: 43.25)
ducca........................3+43+57+70 = 173 (pp: 43.25)
Svarog......................4+42+58+69 = 173 (pp: 43.25)
Tolaa.........................5+41+59+68 = 173 (pp: 43.25)
Bogotac....................6+40+60+67 = 173 (pp: 43.25)
nbg4ever...................7+39+61+66 = 173 (pp: 43.25)
Zoki...........................8+38+62+65 = 173 (pp: 43.25)
Ruxin........................9+37+63+64 = 173 (pp: 43.25)
Kanzas.....................10+27+28+46 = 111 (pp: 27.75)
San Epifanio.............11+26+29+47 = 113 (pp: 28.25)
Gylfi..........................12+25+30+48 = 115 (pp: 28.75)
Malkin.......................13+24+31+49 = 117 (pp: 29.25)
beowl........................14+23+32+50 = 119 (pp: 29.75)
Behemoth.................15+22+33+51 = 121 (pp: 30.25)
Prslin.........................16+21+34+52 = 123 (pp: 30.75)
John Coltrane............17+20+35+53 = 125 (pp: 31.25)
cvrlle..........................18+19+36+54 = 127 (pp: 31.75)

 

Po ovome ispada da je najbolju prosečnu poziciju za biranje imao Kanzas dok su podjednako najgore prošli ovi što su imali prvih 9 pikova  :fantom:

 

Ako bismo hteli da ovo malo ispeglamo u petom krugu onda bi ekipa 1-9 trebalo da prva bira ali obrnutim redosledom, a posle njih ekipa 10-18 takođe obrnutim redosledom.

 

Znači, 5. krug bi išao ovako (i uopšte ne uzima u obzir učinak u prva 4 kola, samo raspored biranja iz glavnog drafta):

 

1. Ruxin
2. Zoki
3. nbg4ever
4. Bogotac
5. Tolaa
6. Svarog
7. Ducca
8. Moća
9. Pantelia

10. cvrlle
11. John Coltrane
12. Prslin
13. Behemoth
14. beowl
15. Malkin
16. Gylfi
17. San Epifanio
18. Kanzas

Edited by beowl
Link to comment

@ beowl

 

Ja 11. ma nema teorije da ispastam zbog vas novajlija koji ste po svin pravilima trebali u nizi rang i novu ligu :fantom:

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Lepo je ovo razlozio beowl, meni ok logika.

 

Sto se tice odsutnih, big problem. Meni npr. nije bio problem da prosle godine na letovanju odvojim pola sata posle plaze i odaberem svoja dva pika (ono - cuda tehnike tipa smartphone, wifi u sobi/kaficu...), ne bi mi bio ni ove godine da sam imao tu srecu da se nadjem na moru u tom periodu, no dobro...

Link to comment

to je spisak od 18 igraca, moze i da se posalje nekom. nije velika stvar. 

inace meni je logicnija ona prva opcija da se gleda po klasiku i u skladu s plasmanom odredjuju pikovi. to mu dodje i kao nagrada za uspesno poslaovanje/vodjenje ekipe. kako glavesine/vecina odluci.

necu praviti problem, tu smo da se igramo!

Edited by cvrlle
Link to comment

zar ne biramo sada po 2-3 igraca? Tako je bio dogovor kad smo videli koliko dobrih igraca je ostalo.

 

Ok mi je ova logika oko redosleda biranja. Samo nemojte da se raspravljamo na 20 strana oko redosleda biranja kad vidite koliko je to ispalo nebitno. Takmicimo se u najgoroj sezoni ikada :fantom:

 

Ja sam birao sa najmanje prosecne pozicije a batrgam se po dnu sa jednom pobedom. Pantelia je imao prvi pik i drzi fenjer zajedno sa Svarogom. Cvrlle je imao poslednji pik u prvoj rundi i evo ga na prvom mestu.

Link to comment

Lepo je ovo razlozio beowl, meni ok logika.

 

Sto se tice odsutnih, big problem. Meni npr. nije bio problem da prosle godine na letovanju odvojim pola sata posle plaze i odaberem svoja dva pika (ono - cuda tehnike tipa smartphone, wifi u sobi/kaficu...), ne bi mi bio ni ove godine da sam imao tu srecu da se nadjem na moru u tom periodu, no dobro...

I ja sam jednom odvojio 3 sata za draft u net kafeu i tad sam rekao nikad vise.

Konkretno ja putujem sutra, a to bi znacilo da cu morati da pratim ko je sve dosao i plus kakve su cene, a i da visim non stop na forumu ne bi li saznao koji je redosled biranja. Ne vidim sta je problem da se pomeri za 2 nedelje kad prodje pauza oko repki. Jel tebi znaci to jedno kolo PL ili sta?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Jbt sad ispade meni problem. Jebe mi se iskreno, ne mora ni da bude tog dodatnog kruga, moze i za 2 nedelje, ili 3...samo sam eto konstatovao da to nije neka prevelika muka jer sam licno prosao kroz to i nisam morao da idem u fakin net kafe niti trazio odlaganje (ako se secas bio sam i na vezi s tobom u slucaju da me izda wifi). Ovaj dodatni krug ce ionako trajati manje od pola sata. Jeez... Izvinjavam se svima koji su se nasli povredjeni mojim postom.

 

Ne sme covek ovde vise nista da napise da ne bude posut kofom govana. Bolje da zakljucavamo topik polako, mnogo je ugly postalo ove godine, bez potrebe. 

Edited by ducca
Link to comment

Jbt sad ispade meni problem. Jebe mi se iskreno, ne mora ni da bude tog dodatnog kruga, moze i za 2 nedelje, ili 3...samo sam eto konstatovao da to nije neka prevelika muka jer sam licno prosao kroz to i nisam morao da idem u fakin net kafe niti trazio odlaganje (ako se secas bio sam i na vezi s tobom u slucaju da me izda wifi). Ovaj dodatni krug ce ionako trajati manje od pola sata. Jeez... Izvinjavam se svima koji su se nasli povredjeni mojim postom.

 

Ne sme covek ovde vise nista da napise da ne bude posut kofom govana. Bolje da zakljucavamo topik polako, mnogo je ugly postalo ove godine, bez potrebe. 

upavu si 100%

tako verovatno misli vecina. povredio mozda si jednog do dva coveka  :fantom:

uvek ce nekom manje nekom vise da odgovara. ima nas 18. i nikad nece biti svakom idealno. mozda ce neko za nedelju-dve na neko putovanje pa onda opet da cekamo? ako vec biramo samo po jednog stvarno ne moze biti prostije.

za tih dvadesetak igraca ti ne treba vise od 5 min. ako si pratio do sada situaciju u fantaziju. prilika je odlicna da se spuca wc koliko danas i da se odradi taj 1 dodatni krug do iduceg petka.  

dzone i moco ostavite meni vase shortliste, ja cu da draftujem umesto vas  :naughty:

Link to comment

Jbt sad ispade meni problem. Jebe mi se iskreno, ne mora ni da bude tog dodatnog kruga, moze i za 2 nedelje, ili 3...samo sam eto konstatovao da to nije neka prevelika muka jer sam licno prosao kroz to i nisam morao da idem u fakin net kafe niti trazio odlaganje (ako se secas bio sam i na vezi s tobom u slucaju da me izda wifi). Ovaj dodatni krug ce ionako trajati manje od pola sata. Jeez... Izvinjavam se svima koji su se nasli povredjeni mojim postom.

 

Ne sme covek ovde vise nista da napise da ne bude posut kofom govana. Bolje da zakljucavamo topik polako, mnogo je ugly postalo ove godine, bez potrebe. 

 

Aman, pisi sta hoces, sta se odmah duris.

 

Samo mi nije jasno u cemu je razlika da bude sutra ili da bude 20.9.- tebi je valjda svejedno? Ako neko ima obaveze, putovanje, medeni mesec :naughty: , pa valjda se to moze uzeti u obzir i uvaziti. Ti si svejedno gajbi pri kompu u oba termina. Ne vidim cime tebe pogaca to sto smo Moca i ja trazili da bude kasnije.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...