Jump to content

Драфт 2015/16


Recommended Posts

Ajde onda seci Prsline.

 

Ako je ikako moguce, da se ubaci u prvi post redosled biranja i nacin draftovanja, da to postane zvanicno, i da se okrenemo draftovanju.

Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ducca

    253

  • John Coltrane

    218

  • Pokojni Ruxin

    204

  • Muwan

    193

Vidi ga ovaj mladoženja. Ceš i mog pika iz prve runde da uračunaš kao svadbeni poklon?

Ako može još neko da pomogne Moću. Evo organizovaćemo i za to jedno glasanje :-)

Link to comment

Pa upravo je to poenta jbt - svi glasaju prema svojoj poziciji. Glasanje je moralo da bude odradjeno pre generisanja!! Sto se mene tice jebe mi se - generisite ponovo redosled, ali daj da ljudi glasaju objektivno a ne prema svom interesu koji je vezan za sadasnji redosled. 

 

Evo uradio sam istu simulaciju za Svaroga koji je 4. pik i neka bude da ga u petom krugu generator časti prvim pikom.

 

Po broju poena od prošle godine:

 

Model Ducca

 

Silva.......................10      191

Coutinho..................8      134

Pantilimon................5      123

Janmaat...................5      118

O Shea...................4.5     107

total.......................32.5    673

average..................6.5    134.6

 

 

Model Prslin

 

Silva........................10      191

Cresswell................5.5     129

Williams...................5       118

Tadić........................7       117

O Shea...................4.5     107

total........................32      662

average..................6.4     132.4

 

Znači, model Ducca daje 0.5M vredniji draft i osvaja 9p više.

 

 

Po cenovniku:

 

Model Ducca

 

Costa.......................11      150

Cuadrado................7.5      17

Tadic.........................7      117

Cabaye...................6.5      0

Sakho.....................6.5      98

total......................38.5     382

average..................7.7     76.4

 

Model Prslin

 

Costa.......................11      150

Mirallas...................7.5      81

Baines.............,.......6.5     139

Barkley....................6.5      75

Sakho.....................6.5      98

total......................37.5     543

average..................7.5     108.6

 

Ovde model Ducca daje 1M vredniji draft.

 

Pri tome u oba slučaja razlika može kompletno da se istopi na petom draftu za koji sam btw uzeo totalne ekstreme kako bih dobio najveći diferencijal. Uopšte ne vidim razlog da se koljemo i raspravljamo oko nečega što se suštinski uopšte ne razlikuje.

Link to comment

Samo da dodam da me fascinira koliko ljudi zapravo nemaju svoje misljenje, i kako se povedu voljom vecine bez problema (ovo vise nema veze sa draftom i krugovima, ta tema je passe). Razumljivo mi je da se nesto glasa iz interesa, ali pre tog prerano objavljenog redosleda vise od 3-4 coveka nisu htela ni malo da se udube u ovu problematiku i kazu nesto, o bilo kom od predlozenih modela, ili ne daj boze da predloze neki svoj. Lezi lebe da te jedem. 

Edited by ducca
Link to comment

Možda zato što ti tupsoni koji nemaju svoje mišljenje jednostavno hoće da se igraju i razonode a ne da cepaju dlaku na 18 delova kao da je ulog bubreg i plućno krilo?

Edited by beowl
Link to comment

I samo da dodam: ako u ovoj simulaciji uporedim sebe kao 14-og i Svaroga kao 4-og pika, vidim da u modelu Ducca on ima 2M vredniji draft po poenima i isto toliko po cenovniku. Prslinov model meni daje 1M prednosti po poenima a po cenovniku smo jednaki. Eto.

Link to comment

Samo da dodam da me fascinira koliko ljudi zapravo nemaju svoje misljenje, i kako se povedu voljom vecine bez problema (ovo vise nema veze sa draftom i krugovima, ta tema je passe). Razumljivo mi je da se nesto glasa iz interesa, ali pre tog prerano objavljenog redosleda vise od 3-4 coveka nisu htela ni malo da se udube u ovu problematiku i kazu nesto, o bilo kom od predlozenih modela, ili ne daj boze da predloze neki svoj. Lezi lebe da te jedem.

E jebem mu, na šta bi ličilo kad bi svako imao svoje mišljenje i predloge?
Link to comment

Aj, beowle, provuci sebe i svaroga kroz moj model da vidis sta je najbolje :fantom:

 

Igrace rangiraj po broju poena, ne cijeni i gledaj average broj poena, ne cijene, za sve modele.

Edited by Timmi
Link to comment

Niste normalni.

 

 

 

Prvi krug:

 

1. Pantelia
2. Moća
3. ducca
4. Svarog
5. Tolaa
6. Bogotac
7. nbg4ever
8. Zoki
9. Ruxin
10. Kanzas
11. San Epifanio
12. Gylfi
13. Malkin
14. beowl
15. Behemoth
16. Prslin
17. 
John Coltrane
18. cvrlle

 

Drugi krug:

 

* Boldovani uzimaju po 2 igraca

 

1.cvrlle

2. John Coltrane
3. Prslin
4. Behemoth
5. Beowl
6. Malkin
7. Gylfi
8. 
San Epifanio
9. Kanzas

10. Ruxin
11. Zoki
12. 
nbg4ever
13. Bogotac
14. Tolaa
15. Svarog
16. Ducca
17. 
Moća
18. Pantelia

 

Treci krug:

 

* Boldovani uzimaju po 2 igraca

 

1. Ruxin
2. Kanzas
3. San Epifanio
4. Gylfi
5. Malkin
6. beowl
7. Behemoth
8. Prslin
9. 
John Coltrane
10. cvrlle

11. Pantelia

12. Moća
13. ducca
14. Svarog
15. Tolaa
16. Bogotac
17. nbg4ever
18. Zoki

 

 

Ispratite svoja mesta, i neka neko ispravi ako sam pogresio.

Link to comment

Meni ste random izborom uvalili da znam redosled pa nisam hteo da vagam opcije, pogotovo jer nemam iskustva u draftu. Prslin se potrudio za model, davno ga obrazložio matematički, evo Beowl je sada potvrdio da ima smisla. Ako ćete brojati mišljenja, +1 iz Hafnarfjorđura.

 

Ducca je pisao da je skupljanje igrača početkom drugog kruga ekstremno, što se i meni učinilo pa sam mislio da taj drugi pik u drugom krugu ograničimo na neku cenu, tj. da iznesem takav predlog na razmatranje. Okle znam 7,5 ili 7,0.? Ne znam do čega bi to dovelo. Ali, evo beowl prikazuje da je balans i bez toga pravedan koliko je moguće u nekom random sistemu, možda baciti neki proračun po prošlosezonskim bodovima igrača ali cene su bolji prikaz zbog nepredvidivosti 15/16.

 

Išarao sam si neki spisak i došao do 139 imena. Deluje mi da ima dovoljno dobrih opcija sa svakog mesta, ali opet - početnički optimistično mišljenje da ću pametno birati.

Link to comment

Хвала, Дуццо, што си прихватио мој™ модел жребање због јединства лиге и дружења, иако чврсто верујеш да није праведан. :thumbsup:

 

Дакле, имамо редослед бирања, имамо редослед играча, имамо заказано време драфтовања. Даље се о овим стварима дискутује спорта ради, па и трола - све, само не озбиљно.

Edited by Прслин
Link to comment

Ja nisam apsolutno nista pogledao, ni jedno jedino ime nemam  :isuse:  Usracu se sutra od pravljenja spiska.

 

Imam veliku dilemu oko prvog pika - to bi apsolutno bio Aguero da nije Copa Amerike. Ovako jos vagam.

Link to comment

Citam sve ovo i neveruem™

Meni su sve osim prvog i drugog kruga potpuna lutrija i apsolutno mi je nebitno da li ce mi uleteti Firmino ili Bolasi kao 38 pik. Pukovnik ili pokojnik, podjednake su sanse. Pominjali ste Manea, koga sam ja uzeo pred sam kraj drafta prosle sezone... Barkli je npr bio x mesta bolje plasiran.

 

Sreca pa mi je danas smor dan na poslu, te sam resio da ga provedem sa vama...

 

ea6de6e826ff8b05660da106a1d30744.jpg

 

Sent from my Nexus 4

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...