Jump to content

Драфт 2015/16


Recommended Posts

Bas me zanima ekipa koja je glasala - je l to radi da bi se ovo zavrsilo sto pre, ili vam se zapravo svidja Praslinov model? I ako je ovo drugo molio bih nekog od glasaca da mi obrazlozi sta mu se konkretno svidja u ovom modelu, mozda se i meni svidi.

 

Drugo, zasto si Prasline sekao na 8. mestu pa su od 1-8 jedan recept a 9-18 drugi, zar nije preciznije 1-9 i 10-18?

Pomislio sam i ja to, možemo i da prodiskutujemo pa da sutra uveče glasamo od početka, nije problem. Samo vas molim ljudi da zapamtite da je još samo ovo ostalo da odlučimo i da ne pokrećete nikakve druge teme, a ovo ćemo već lako izglasati do srede.

Edited by Ruxin
Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ducca

    253

  • John Coltrane

    218

  • Pokojni Ruxin

    204

  • Muwan

    193

Bas me zanima ekipa koja je glasala - je l to radi da bi se ovo zavrsilo sto pre, ili vam se zapravo svidja Praslinov model? I ako je ovo drugo molio bih nekog od glasaca da mi obrazlozi sta mu se konkretno svidja u ovom modelu, mozda se i meni svidi.

18, 19, 20, 44

 

dobro ima tu jos nekih sitnica koje mogu u hodu da se resavaju ali daj prvo da preteramo ovu gungulu...

Link to comment

Ajde nek bude da sutra u ponoć presečemo i da pobedi ono što u tom trenutku bude imalo više glasova. A do tad da svako bude slobodan da promeni svoj glas...i da baci argumente zašto je jedan sistem bolji od drugog ako želi. Razmislite stvarno za šta glasate, ne morate automatski b) čisto da prekratite muke i jer je tu sad većina. Kako god okreneš gotovo je sutra.

 

Jel to ok?

Link to comment

Uzeo sam iz glave samo iz top 5 klubova plus Kane i bez problema se sakupi 20 + igraca i to uglavnom napadaci i vezni (Alexis, Ozil, Cazorla, Walcott, Ramsey, Courtoa, Bane, Terry, Hazard, Fabregas, Costa, Aguero, Silva, Yaya, Rooney, Depay, Henderson, Coutinho, Firmino, Benteke, Kane = 21, a gde su Cech, Koscielni, Azpi, Cahill, Giroud, Sterling, Pedro eventualno, Hart, Kompany, Sturidge, Pelle...)

 

Po Praslinovom metodu npr prva 3 recimo podele Haz-Kun-Alexis, dok 18. bira 3 puta uzastopno - znaci bira 18, 19 i 20 sto znaci 3 igraca iz prvog spiska koji sam gore sastavio, pa onda ostali big gunsi po 2 komada odlaze unazad 5-6 mesta, sve do 12. mesta, dakle ti ljudi ce svi imati po 3 solidna resenja, ne solidna nego odlicna, dok ce prvih osam pored dobrog prvog pika imati krs preostala 3. Veoma je nepovoljno i kaznjavajuce za prvobirajuce. Slazem se da treba balansirati i dati zadnjebirajucima da kompenzuju svoju poziciju ali ovo je previse. Ispade da liga ima 7-8 dobrih igraca a ostali su krš pa eto daj da nabijemo 17. i 18. da biraju 3 put uzastopno.

 

Cvrlle potpuno mi je razumljivo sto si ti glasao, i ja bih na tvom mestu.

Link to comment

Dobra poenta! Nisam se nešto udubljivao, kontao sam da je približno isti đavo a prslinovo mi delovalo brže i zanimljivije.
Aj da ne lomimo preko kolena™ nego da se sutra lepo dogovorimo, ponovimo glasanje ako treba. Nadam se da smo sad makar svi na istoj stranici, i da znamo dokle smo stigli i šta nam je još ostalo da odlučimo. To je najbitnije, samo da se ne vrtimo još 5 dana oko jednih te istih stvari.

Link to comment

Bas me zanima ekipa koja je glasala - je l to radi da bi se ovo zavrsilo sto pre, ili vam se zapravo svidja Praslinov model? I ako je ovo drugo molio bih nekog od glasaca da mi obrazlozi sta mu se konkretno svidja u ovom modelu, mozda se i meni svidi.

 

Drugo, zasto si Prasline sekao na 8. mestu pa su od 1-8 jedan recept a 9-18 drugi, zar nije preciznije 1-9 i 10-18?

ducco, pa zaboravio si da propitaš glasače za jedinstvenu ligu što su tako glasali :o
Link to comment

Mogao si i ti, sto ti je bilo tesko? Mada mislim da je to vise puta elaborirano od strane nekolicine ljudi. Ovo oko redosleda je ipak malo komplexnije pitanje pa zahteva i dublju analizu ponudjenih resenja. Problem je samo sto ce analiza ostati slovo na papiru, od vecine neprocitano, pa ce ljudi glasati po inerciji...ili prema svojoj generisanoj poziciji.

Edited by ducca
Link to comment

 Problem je samo sto ce analiza ostati slovo na papiru, od vecine neprocitano, pa ce ljudi glasati po inerciji...ili prema svojoj generisanoj poziciji.

Pa onda jedino da stvarno formiramo taj bord koji će da odlučuje o bitnim stvarima, a mi ostali da ćutimo i igramo, ne znam kako drugačije. Ti, praslin, tola i malkin koji ste očigledno najangažovaniji i najupućeniji, i još jedan da bude neparan broj pa glasajte u vezi svega. Definitivno nemam ništa protiv.

Link to comment

Meni nije jasno sto nismo ostali na proslogodisnjem. 1-18, 18-1, pa onda

9, 10, 8, 11, 7, 12, 6, 13... (kontate sistem), i cetvrti krug: 20, 1, 19, 2, 18, 3...

Link to comment

Meni je Prslinov metod prekomplikovan. S druge strane najvise teksta je napisao da bi obrazlozio svoj predlog. Ipak, priznajem, presudno za dobijanje mog glasa je bilo to sto je vec vodio, a ovo mislim da se previse oteglo. Plus sto imam osecaj da se zalaze za razvoj malih fudbalskih centara.

 

Glasao sam u maniru pravog Tololigasa.

Edited by Svarog
Link to comment

Previse nas je - u bilo kom sistemu neko pusi. Poenta ipak na kraju jeste u draftovanim igracima a ne u onima koje imamo svi. Nema sanse da ce svi biti zadovoljni nacinom zreba i svojom pozicijom.

 

Liga od prosle godine kao prva a drugu nek formiraju novi.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Liga od prosle godine kao prva a drugu nek formiraju novi.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sustina.

 

Kao i u regularnom PPP fantaziju. Zakomplikovali smo sve bez potrebe.

 

U zavisnosti od broja igraca, ispadanje u Shippp i promocija i to je to.

Edited by Behemoth
Link to comment

Ajde onda opet da glasamo o broju liga, jedna ili dve. Podrazumeva se da oni koji ne budu zadovoljni ishodom glasanja mogu odmah da ga čelendžuju. Do sezone 2019/2020 sigurno ćemo imati konačan statut koji u skladu sa samim sobom treba da prođe da/ne referendum. Referendum će odmah biti poništen (a statut vraćen na kompletnu reviziju) zbog osnovane sumnje da su svi oni koji su glasali za većinsku opciju to učinili samo da bi igra već jednom počela.

Link to comment

Meni nije jasno sto nismo ostali na proslogodisnjem. 1-18, 18-1, pa onda

9, 10, 8, 11, 7, 12, 6, 13... (kontate sistem), i cetvrti krug: 20, 1, 19, 2, 18, 3...

 

I za ovo bih glasao... 

 

 

I dokle ce se gubiti vreme na pricu o 1 ili 2 lige, tako je kako je, nije cak ni bilo egal glasanje. Dajte da resimo pitanje redosleda ffs.

Edited by ducca
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...