Jump to content

Драфт 2015/16


Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ducca

    253

  • John Coltrane

    218

  • Pokojni Ruxin

    204

  • Muwan

    193

Bilo koji od ovih sistema kojima bar donekle izjednacavamo redosled draftovanja je bolji od ovog kompletno random. Ne znam ni kad je odluceno da se ide na ovu drugu varijantu, mene niko nista nije pitao.  :fantom:

Link to comment

Ko god da vodi ovaj sveti topik, Praslin, Tola'a, neka da predlog i to je to. Kome se ne sviđa, ne mora da igra. Nikad neće svi biti zadovoljni.

 

Ја сам водио драфт до сада, а сада вам га поклањам.

 

За све што сам рекао од почетка сезоне ми се неко искакао по лобањи. Јеботе, морали смо да гласамо и да ли ће уопште бити једна драфт лига. Дуца и на овој страни понавља своје предлоге иако сам му израчунао зашто су погрешни.

 

Испунићу своје обавезе играча, учествоваћу у драфту, а ето вам је лига, у здрављу је поцепајте, са све теоријама да је проблем у броју играча а не у одбијању сваког компромиса.

Link to comment

A sto Prslin i Tolaa?

 

 

 

Zato sto su to dve najmudrije fantazi glave, sto ih je ovaj forum iznedrio. :fantom:

 

Nije los ni ovaj tvoj predlog.

 

Je l ovo dogovoren draft za sredu u 22.00?

Link to comment

Ne zajebavaj prsline, sta treba da se volimo, postujemo i uvazamo? Ovo je fantazi liga ffs! :mad:

 

izglasali smo ono demokracki, daj tu tvoju racunicu opet i u cemu je razlika u odnosu na duccu pa da izglasamo i ovo i to je to. Kako narod odluci tako ce i biti

Link to comment

Bubanj je gotova stvar, pomiri se s tim :fantom:

 

Ја сам водио драфт до сада, а сада вам га поклањам.

 

За све што сам рекао од почетка сезоне ми се неко искакао по лобањи. Јеботе, морали смо да гласамо и да ли ће уопште бити једна драфт лига. Дуца и на овој страни понавља своје предлоге иако сам му израчунао зашто су погрешни. .

Prasline - izvini ali tvoja analiza se svodi na neko imaginarno biranje pa sabiranje vrednosti igraca, meni veoma nejasno i u praksi daleko od realnog. Drugo uporedio si sa Kanzasovim predlogom a za moj si rekao da je "jos ekstremniji odnos" ili nesto slicno, meni to nije argument. Iskreno nemam nista protiv da bude i tvoj predlog, samo molio bih te da ga za pocetak ponovis posto ljudi uglavnom nisu ni bili zainteresovani da se potrude i procitaju bilo koji od predloga pa daju svoje misljenje, svelo se na nasu "raspravu" i jos 2 coveka.

 

Iskopah analizu (ali ne i tacan redosled koji si predlozio, na mobu sam pa mi multiquote nije bas mio):

 

Нисам дигитроном радио, немојте одмах да ме јебете због пар места горе доле, олуструјем принцип, а не технички цртеж.

 

Канзасов предлог ономе ко први бира даје играче 1, 36, 44, 49 а последњем

18, 19, 37, 59

 

Значи, први према ценама узима Агуера, Ивановића, Кошелног и Лескота (опет отприлике, наглашавам према ценама), а последњи Казорлу, Фирмина, Терија и Басонга.

 

Вредности тимова су онда:

Први 13+7+6+5=31

Последњи 8.5+8.5+7+4.5=28.5

 

Онда капитенска Агуеру и петорка постаје шесторка која код овог што је први бирао вреди 44 милиона, а код овог који је бирао последњи вреди 37 милиона.

 

На страну што се неће бирати по цени, па ни Ивановић неће бити 36, а Тери 37. пик, већ ће они који ће раније да бирају у ствари да имају и већу предност од ове која је очигледна и када је само вредност тимова у питању.

 

Са Дуциним предлогом је чак и екстремнија ситуација, док мој систем даје:

 

1, 45, 46, 54

18, 19, 20, 44

 

По истом принципу од малопре (цене) први узима Агуера, Кошелног, Клајна и Басонга, а последњи Казорлу, Фирмина, Јају и Азпија.

 

Вредности:

13+6+5.5+4.5=29 (са капитеном 42)

8.5+8.5+8.5+6=31.5 (са капитеном 40)

 

Још једном молим, не гледајте имена већ цене играча, имена сам реда ради стављао па су зато сви осим "елитних" (изнад 8.5) одбрамбени.

 

Ja bih molio ljude da se ukljuce sa svojim misljenjem ako vas iole zanima draft i usaglasavanje da bi jednom za svagda prestalo kenjanje.

 

PS - opet za Praslina, nema potrebe da se ljutis, ti si ovo i predlozio i osnovao i tvoje misljenje je ovde i te kako uvazeno. Sad nas je malo vise pa je normalno da dodje do neslaganja i vucenja na "svoju stranu". Molio bih te da ostanes u raspravi i doprineses da iznadjemo najbolje resenje. Ako svi kazemo boli me djoka onda nista nismo uradili. A imamo 2 dana da se usaglasimo, da ne cekamo bas sredu.

Edited by ducca
Link to comment

...

Редослед бирања (сада бирамо четири играча):

 

1-18

 

18-1 (од 18. до 9. по два играча, од 8. до 1. по један)

 

9-18, 1-8 (од 9. до 18. по један, од 1. до 8. по два)

 

Да бирамо петог, тај круг би ишао 18-1. Пошто је то бирање резервисано за касније, бираћемо тим редом, али по пласману на х2х табели. Предлажем да петог бирамо или одмах или тек почетком новембра јер ће ако прерано бирамо играч који изабере Агуера бити после три кола међу последњима јер ће се Агуеро одмарати на почетку сезоне зног играња на првенства Јужне Америке, а онда улеће и креће да деље таман када тај срећник драфтује и Игуаина. Ако жреб 5. играча буде почетком новембра, ниже пласирани ће добити подстицај да се опет напале, а више пласирани да открију неког новог Манеа к'о пантелиа прошле године у том петом кругу.

 

 

Glasanje je najbolje. Sastaviti svaki predlog, koliko god da ih je i koji ima najvise glasova to je, nema kukanja.

 

Svako ko ima predlog neka iznese pa da ih do vcrs objedinimo.

 

Moj je:

1-18

18-1

18-1

1-18

Novi generator za 5. krug

 

To su ta dva predloga, koja su svakako daleko bolja od bubnja za svaki krug. Ako glasamo ja sam za Praslinov predlog.

Link to comment
  Čekaj,na kraju ste izglasali jednu ligu od, koliko, 18 timova?  A kakva je to prilika bila  za dignut takmičenje na viši nivo: dvije lige, prošlogodišnji neparni po plasmanu u jednu, parni u drugu, lige se popunjavaju novim članovima do max 10 ekipa. Redoslijed drafta stari igrači po prošlosezonskom plasmanu zatim novi po datumu učlanjenja na forum/broju postova eventualno...

  U polusezoni formiraju se dvije lige, Za Prvaka te Opstanak, novi draft, redoslijed osvojeni punti u prvom dijelu takmičenja, Liga Za Prvaka daje ofkors prvaka, ali takodjer

ispadaju dva tima dok iz  Lige Za Opstanak dva tima idu u viši rang i tako slijedeće sezone imamo imate DraftPremier i DraftShipp a siguran sam da bi bilo kandidata i za DraftLeague1

Link to comment

Ocemo li glasati izmedju ova 2 ili sta? Grize me savest sto se prslin naljutio, ocu da se uozbiljim

 

glasam za taj njegov eskperiment, zvuci zanilmljivo a i ici ce dosta brzo

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...