Jump to content
IGNORED

Драфт 2015/16


Recommended Posts

Ma neka sad, šta je tu je. Ja nisam pratio pa sam uleteo kao indijanac da dižem dževu na već svršen čin, izvinjavam se.

 

Ali definitivno jesam za da od sledeće godine bude samo jedna izbacivanje u januaru, i to je to. No o tome kad dođe vreme :)

Link to comment
  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ducca

    253

  • John Coltrane

    218

  • Pokojni Ruxin

    204

  • Muwan

    193

Zadrzete izmenjene. Pravilo je ustanovljeno i nije menjano, a sami smo krivi sto je dodatni draft bio tek polovinom oktobra. Ostaje da se eventualno dogovorimo da sledeci put nema zamene tesko povredjenih, kao i da dodatni krug(ovi) budu tokom septembarske pauze za repke kao i do sada, pa ko se ne snadje za wifi na letovanju neka bira po povratku, tako niko unapred nije diskiminisan.

 

Poslednja tacka dnevnog reda je februarski draft, da li cemo da nastavimo sa tom praksom (bese do 2 igraca mogu da se zamene), ili da smanjimo na jednog...ili izbacimo potpuno pomenute krugove.

Edited by ducca
Link to comment

Ne bi bilo lose da se sada dogovori i nacin biranja za sledecu sezonu. Ja glasam za redosled h2h tabele i da najbolji bira prvi. Random sistem mi je totalno bez ikakve veze.

Link to comment

Proverite svoje:

 

Golmani: Cech, Hart, DDG (3)

Odbrana: Koscielny, Skrtel, Fonte, Aspilicueta, Kompany, Cahill, Cresswell, Terry, Baines, Coleman, Ivanovic, Gabriel, Dier, darmian, Clyne, Bellerin, Alderweireld, Smalling, Kolarov, Zabaleta, Monreal, Otamendi, Cedric (23)

Sredina: Cabaye, Oxlade-Chamberlain, Hazard, Schweinsteiger, Sanchez, Chadli, Jedinak, Nasri, Henderson, Ki Sung-yueng, Silva, Ritchie, Andre Ayew, Lens, De Jong, Fabregas, Puncheon, Eriksen, Coutinho, Oscar, Sigurdson, Mane, Ramsey, Payet, Sterling, Milner, Ozil, Wijnaldum, Yaya, Firmino, Bolasie, Depay, Cazorla, Mata, Tadic, Walcott, Lamela, Mirallas, Wilian, B Sako, Koyate, Morrison, Fernandinho, Arnautovic, Hoolahan, Bamidele Alli, Barkley, Mahrez, Mozes, Pedro, Shaqiri, Kevin De Bruine, Walters (53)

Napad: Aguero, Ighalo, Mame Biram Diouf, Deeney, Kane, Rooney, Diego Costa, Bamford, Benteke, Gomis, Jordan Ayew, Bony, Giroud, Berahino, Sakho, Pelle, Sturridge, Falcao, Callum Wilson, Mitrovic, Lukaku, Rondon, Jay Rodriguez, Gestede, Naismith, Ayoze, Son, Vardy, Martial (28)

 

 

Fali jos jedan pik San Epifania.

 

 

I slazem se da se sad dogovorimo. Moze redosled H2H ili klasika, svejedno. Ako neko nov upadne u ligu bira poslednji.

 

 

edit: Ako skratim Oxlade-Chamberlaina na Ox, ispunio sam tacno 998 karaktera od 1000 u Notes :D

Edited by pantelia
Link to comment

Ne znam koliko sam za to, čovek bi se posle jedne loše sezone izvlačio godinama. A i zašto favorizirati najbolje, može postati dosadno ako krenu stalno da se vrte iste face na vrhu.

Više sam za obrnut redosled, ali nadjemo neki generator i pravi nba fazon - poslednji ima najviše kuglica, prvi najmanje pa nek se zavrti bubanj. Novajlije bi išle na vrh u tom slučaju.

 

 

Ok, otvara prostor za tankovanje, ali nismo valjda takvi ljudi :(

Link to comment

Ne bi bilo lose da se sada dogovori i nacin biranja za sledecu sezonu. Ja glasam za redosled h2h tabele i da najbolji bira prvi. Random sistem mi je totalno bez ikakve veze.

+1

 

Tako je trebalo i do sada da bude, da pobednik ima bar neki benefit od te titule. Novajlije krecu sa dna po redosledu prijavljivanja pa neka se dokazuju.

Link to comment

Ne znam koliko sam za to, čovek bi se posle jedne loše sezone izvlačio godinama. A i zašto favorizirati najbolje, može postati dosadno ako krenu stalno da se vrte iste face na vrhu.

Više sam za obrnut redosled, ali nadjemo neki generator i pravi nba fazon - poslednji ima najviše kuglica, prvi najmanje pa nek se zavrti bubanj. Novajlije bi išle na vrh u tom slučaju.

 

Ok, otvara prostor za tankovanje, ali nismo valjda takvi ljudi :(

Ja ne znam koji put ponavljati da NBA i NFL princip nemaju smisla u nasem slucaju jer svi krecemo od nule. Nije nas pobednik Golden Stejt pa sad ako doda najboljeg igraca ionako jakom timu niko ga nece uhvatiti na tabeli. I drugo ne znam zasto se uzima da ce oni koji prvi biraju da budu u boljem polozaju od ostatka, do sada se npr nikad nije desilo da onaj ko je imao prvog pika osvoji h2h ili klasik.

 

Plus sto bi svakako bilo tankovanja vec tamo negde od marta meseca.

Edited by ducca
Link to comment

Ja ne znam koji put ponavljati da NBA i NFL princip nemaju smisla u nasem slucaju jer svi krecemo od nule. Nije nas pobednik Golden stejt pa sad ako doda najbokjeg igraca i onako jakom timu niko ga nece uhvatiti na tabeli. I drugo ne znam zasto se uzima da ce oni koji prvi biraju da budu u boljem polozaju od ostatka, do sada se npr nikad nije desilo da onaj ko je imao prvog pika osvoji h2h ili klasik.

 

Plus sto bi svakako bilo tankovanja vec tamo negde od marta meseca.

Ja manje-više pišem pod pretpostavkom da neće ostati ovaj sistem. Da ne otvaramo sad tu kutiju, ali ovaj sistem jasno favorizuje mesta 10-20 i o tome moramo pričati pre nego što se uputimo u bilo kakvu drugu priču. Ako ovo ipak ostane i hoćete da nagradite pobednika bolje mu dajte deseto mesto nego prvo.

 

Što se tiče ostalog za dosta stvari si u pravu, ali bolji mi je opet taj random faktor i mešanje karata svaku sezonu nego da povlašćujemo najboljima i upadnemo u predvidljivost.

Link to comment

Uzecu Llorisa

 

Prvi krug:

1. cvrlle - KDB
2. John Coltrane - Martial
3. Prslin - Vardy
4. Behemoth - Pedro
5. Beowl - Son
6. Malkin - Mahrez
7. Gylfi - Barkley
8. San Epifanio - Naismith
9. Kanzas- Kolarov
10. Ruxin - Smalling
11. Zoki - Hoolahan
12. nbg4ever - Arnautovic
13. Tolaa - Kouyate
14. Svarog - Darmian
15. ducca - Sako (CP)
16. Pantelia - Willian
17. Bogotac-Morison
18. Moća - Rondon


Drugi krug:

19. Moća - Gabriel (ARS)
20. Bogotac - Fernandinho
21. Pantelia - Hart
22. Ducca - Dier
23. Svarog - Clyne
24. Tolaa - Jay Rodriguez
25. nbg4ever - Bellerin
26. Zoki - Alderweireld
27. Ruxin - Dele Alli
28. Kanzas - Gestede
29. San Epifanio - Lloris
30. Gylfi - Ayoze
31. Malkin - V. Moses
32. beowl - De Gea
33. Behemoth - Zabaleta
34. Prslin - Шаћири
35. John Coltrane - Monreal
36. cvrlle - Otamendi
 

Link to comment

Ja manje-više pišem pod pretpostavkom da neće ostati ovaj sistem. Da ne otvaramo sad tu kutiju, ali ovaj sistem jasno favorizuje mesta 10-20 i o tome moramo pričati pre nego što se uputimo u bilo kakvu drugu priču. Ako ovo ipak ostane i hoćete da nagradite pobednika bolje mu dajte deseto mesto nego prvo.

 

To da. Sistem bi morali sto pre dogovoriti jer kad se dogodine podele karte sa redosledom biranja svako ce da vuce na ono sto njemu najvise odgovara.

Edited by ducca
Link to comment

Golmani: Cech, Hart, DDG, Lloris

 

Odbrana: Koscielny, Skrtel, Fonte, Aspilicueta, Kompany, Cahill, Cresswell, Terry, Baines, Coleman, Ivanovic, Gabriel, Dier, Darmian, Clyne, Bellerin, Alderweireld, Smalling, Kolarov, Zabaleta, Monreal, Otamendi, Cedric

 

Sredina: Cabaye, Oxlade, Hazard, Schweinsteiger, Sanchez, Chadli, Jedinak, Nasri, Henderson, Ki Sung, Silva, Ritchie, Andre Ayew, Lens, De Jong, Fabregas, Puncheon, Eriksen, Coutinho, Oscar, Sigurdson, Mane, Ramsey, Payet, Sterling, Milner, Ozil, Wijnaldum, Yaya, Firmino, Bolasie, Depay, Cazorla, Mata, Tadic, Walcott, Lamela, Mirallas, Wilian, B Sako, Koyate, Morrison, Fernandinho, Arnautovic, Hoolahan, Alli, Barkley, Mahrez, Moses, Pedro, Shaqiri, De Bruine, Walters

 

Napad: Aguero, Ighalo, Mame Biram Diouf, Deeney, Kane, Rooney, Diego Costa, Bamford, Benteke, Gomis, Jordan Ayew, Bony, Giroud, Berahino, Sakho, Pelle, Sturridge, Falcao, Mitrovic, Lukaku, Rondon, Jay Rodriguez, Gestede, Naismith, Ayoze, Son, Vardy, Martial

Edited by ducca
Link to comment

A ako ostane sistem™ u najmanju ruku moramo da dodamo još jedan krug u startu, a šesti da bude po završetku roka.

 

Plašim se da je ovo što je danas kdb završio kod cvrleta overkill...izvinjavam se čoveku, ništa lično i ne pokušavam da umanjim njegove rezultate, ali kad smo se već bacili na ovu analizu...

 

Neki od nas su uzeli fabregasa sa devetog mesta, ko garantuje da bi birali pametnije sa desetog i jedanaestog :isuse:

Link to comment

treba otvorit temu "pre-draft 16/17" i tamo razglabati o svim detaljima vezanim za draft. Nakon 738 strana verujem da bismo dosli do nekog resenja.

 

Ako odredjujemo sistem biranja pred sam draft svako ce vuci na svoju stranu.

Ako odredimo sistem biranja sada onda ce u poslednjih nekoliko kola biti tankovanja jer se zna da neko mesto vise vredi.

Mozda sada treba odrediti ko kad bira u kom krugu po rednim brojevima a onda da recimo prvi u H2H ligi prvi bira koji mu je redni broj, i tako redom do poslednjeg. Svima su razliciti afiniteti, neko vise voli dva solidna igraca nego jednog odlicnog i jednog ocajnog.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...