Jump to content
IGNORED

Goran Jevtić - obljuba maloletnog lica


Аврам Гојић

Recommended Posts

@manc

 

pa kako moral nije issue, sta je onda issue u odnosu dve mentalno i emocionalno neravnopravne osobe? kada se upravo sve sto se pise protiv gondze pod pretpostavkom da njemu zakon dozvoljava odnos sa 14-godisnjakom jeste moralna osuda.

 

ko je ovde napisao da je taj odnos ljudi sa drasticnom razlikom u godinama koji je zasnovan na manipulaciji treba da bude drustveno prihvatljiv? molim link na taj post posto sam propustio. 

 

inace se posebno slazem sa zakljuckom da se zakon ne pise za izuzetke. zapravo je ovo o cemu ovde drvimo jedan ogroman izuzetak, i tim pre sam protiv suzavanja licnih sloboda i sirenja moralne panike u beskonacno na osnovu slucaja o kome zapravo jako malo znamo, a najmanje sta zapravo stoji iza tabloidne harange, priprema promene drustvenih normativa ili samo jurenje tiraza.

Link to comment

Imam jedino problem sa zakonom koji dozvoljava ljudima sa 30/40/50 da stupaju u seksualne odnose sa mladjim maloletnim licima od 14 i 15 godina jer taj odnos po defaultu nije emocionalno i mentalno ravnopravan. Po deafaultu. Dakle jasno mi je da ima ponekad slucajeva gde bi mozda i bio, ali se zakoni ne pisu za izuzetke. I to je to.

 

+1

Link to comment

 Ovo je daleko liberalnije u odnosu na zakonska resenja u onim zemljama (ili drzavama US) koje inace smatramo nekakvim uzorima liberalnosti i sloboda, pa ako me to cini konzervom i tradicionalistom...let it fookin' be so!

Ovo je podmetacina prve vrste, US su liberalne i onda je svaki tamosnji zakon liberalan. Ti to porucujes izmedju redova. Pazi da nije. Od njih bi uzeo ono najkonzervativnije zato sto se US percipira kao liberalna.

Ja sam siguran da je nas zakon na tragu zakona nekih evropskih zemalja, nisam detaljno gledao, ali Italija, Nemacka i sl. i verujem da nije nista liberalniji u odnosu na njih.

Gornji/iseceni deo posta je nesporan i za mene.

Link to comment

Ne, neka ostane kao što jeste. Verujem da oni koji su pisali zakone ovde i po svetu znaju šta rade i da su sa razlogom stavili 14 a ne 16.

 

To što se meni stomak okreće na ovo ili na ono, to je moj problem a ne nešto što treba da utiče na izgled zakona.

 

 

Treba podsetiti na ono što je Hamlet napisao:

 

 

Tako da ja ovo sa granicom od 14 godina ne vidim kao zeleno svetlo četrdesetogodišnjacima da haraju po školama. Zakon je takav zbog adolescentata, da kada istražuju svoju seksualnost (a svakako će to raditi, u ovom ili onom trenutku, na ovaj ili onaj način), da ne strepe od ruke zakona ako to rade sa nekim od 18+ godina.

nece klinci strepeti od seksa sa starijim, upravo obrnuto. i poenta nije u vrsnjackom seksu vec u 3x starijima.

Link to comment

Ne zeleci ni na koji nacin da dovedem u pitanje moralnu nepodobnost zavodjenja tinejdzera ili da opravdam Jevticev postupak, hteo bih samo da se osvrnem na ovo sto se neprestano pise, da je Jevtic debil, moron, da je morao znati da ce se suociti sa posledicama. Kao da se zaboravlja koliko su ljudi zapravo iracionalna bica kad je seks u pitanju. Ovo sto je on uradio moze da se uporedi sa citavim nizom moralnih prestupa: spavanja sa tudjom zenom/muzem, varanja partnera, varanja supruznika, sto moze da dovede do razvoda braka, ubistva, unistenog zivota, unistene karijere, posledica po decu - pa ljudi to svejedno rade. Ja se namerno uzdrzavam od takvih osuda jer smo svi (bar vecina) po tom pitanju padu skloni. Samo eto imamo tu srecu da nas ne privlace deca, odnosno da nemamo taj poremecaj (ili bag u glavi, kako vec to da nazovem) - ni po cemu drugom nije Jevtic nista gori od prosecnog homo sapiensa.

 

Ako je covek pedofil, treba ga leciti. Ako je prekrsio zakon, treba ga osuditi. Ako nije prekrsio ovaj nakaradan (i ja sam to sklon da verujem) zakon, hajde onda da diskutujemo o tom zakonu. Ali ovoliko zgrazavanje i moralizatorstvo zaista mislim da nisu dostojni ovog foruma.

 

Nadam se da niko nece izvesti pogresan zakljucak iz ovoga sto sam napisao, dakle jos jednom disclaimer ako je to uopste potrebno: uopste ne zastupam Jevticevo ili bilo cije pravo da se seksa sa maloletnicima. Ako se neko nasao uvredjen, prastajte, nije mi bila namera.

Link to comment

 

 

 

zapravo, ono sa cime cu se sloziti je da su moji postovi trol. generalno, meni je ovaj slucaj posluzio kao slagvort. sto se konkretnog slucaja tice, moji licni stavovi su, obzirom na zakonksa resenja - irelevantni, i mogu samo da cekam da sudski proces kaze svoje. 

 

inace, sto se tice onoga da li je moral ili ne - nije. meni je ovo pitanje stavljanja sto vise preduslova za zdravo emocionalno, seksualno i mentalno odrastanje. stoga u paketu mora da ide i seksualno obrazovanje i, upravo zato sto mi moral nije issue - nemam nikakav problem ni sa seksulanim odnosima (vise-manje) vrsnjaka (sto se mene tice do 21 godine je negde ok, ali, normalno, kao i za sve drugo, postoje daleko strucniji od mene, koji bi u nekakvoj javnoj raspravi morali da daju svoje misljenje)

Link to comment

ej jel se neko seća ubedljivo najglupljeg i najgoreg teksta napisanog u odbranu alkatraza u slučaju taton bio čak i na topiku pisao neki matori novinar izgleda ko brat marka jakšića mislim da je telegraf ili sličan nivo baš se vidi da se mučio da napiše ali je morao zbog para za vinjak

 

e pa taj tekst mi treba samo da uporedim nešto :fantom:

Edited by Hella
Link to comment

Ovo je podmetacina prve vrste, US su liberalne i onda je svaki tamosnji zakon liberalan. Ti to porucujes izmedju redova. Pazi da nije. Od njih bi uzeo ono najkonzervativnije zato sto se US percipira kao liberalna.

 

Ne, od njih bi uzeo mnogo toga, ukljucujuci i ono najliberalnije. Uostalom, od njih ne bi uzeo upravo ovo, jer, ako ne gresim, seks dve osobe od 15 godina nije dozvoljen, kao ni seks izmedju osoba od, recimo, 14 i 19. Ja mislim da bi trebalo da bude. Tako da nisam ja taj koji podmece. 

Edited by MancMellow
Link to comment

nece klinci strepeti od seksa sa starijim, upravo obrnuto. i poenta nije u vrsnjackom seksu vec u 3x starijima.

 

Poenta je da ni klinci ni njihovi partneri ne krše zakon radeći ono što ionako rade i što je u granicama normale (neću ulaziti u to šta bi mogla biti normala).

 

Ako je tačno ono što je Hamlet napisao, oni 3x stariji bi trebalo da strepe i dalje.

Link to comment

Ne, od njih bi uzeo mnogo toga, ukljucujuci i ono najliberalnije. Uostalom, od njih ne bi uzeo upravo ovo, jer, ako ne gresim, seks dve osobe od 15 godina nije dozvoljen, kao ni seks izmedju osoba od, recimo, 14 i 19. Ja mislim da bi trebalo da bude. Tako da nisam ja taj koji podmece. 

Izvini za podmetanje, ja onda ne razumem sta znaci onaj deo koji sam citirao. Tj. citam drugacije nego ti.  Do mojih (ne)sposobnosti je.

Link to comment

Izvini za podmetanje, ja onda ne razumem sta znaci onaj deo koji sam citirao. Tj. citam drugacije nego ti.  Do mojih (ne)sposobnosti je.

 

Pa znaci upravo ono sto pise. Da je moje predlozeno resenje

 

daleko liberalnije u odnosu na zakonska resenja u onim zemljama (ili drzavama US) koje inace smatramo nekakvim uzorima liberalnosti i sloboda

 

dakle, nema preuzimanja toga, nego je liberalnije od toga, te stoga tvoj komentar kako bih to od njih uzeo, a nesto drugo ne, nema stoji u nekoj velikoj logickoj relaciji sa onim sto sam napisao

Link to comment

Ovo sto je on uradio moze da se uporedi sa citavim nizom moralnih prestupa: spavanja sa tudjom zenom/muzem, varanja partnera, varanja supruznika, sto moze da dovede do razvoda braka, ubistva, unistenog zivota, unistene karijere, posledica po decu - pa ljudi to svejedno rade. Ja se namerno uzdrzavam od takvih osuda jer smo svi (bar vecina) po tom pitanju padu skloni.

 

Pre svega, ne znamo šta je tačno učinio.

 

Ako je izvršio obljubu nemoćnog lica, za šta ga optužuju, - takva stvar nije samo moralni prestup. Ne može se uporediti sa ovim nizom moralnih prestupa, jer je to nešto daleko, daleko gore.

Link to comment

Ne zeleci ni na koji nacin da dovedem u pitanje moralnu nepodobnost zavodjenja tinejdzera ili da opravdam Jevticev postupak, hteo bih samo da se osvrnem na ovo sto se neprestano pise, da je Jevtic debil, moron, da je morao znati da ce se suociti sa posledicama. Kao da se zaboravlja koliko su ljudi zapravo iracionalna bica kad je seks u pitanju. Ovo sto je on uradio moze da se uporedi sa citavim nizom moralnih prestupa: spavanja sa tudjom zenom/muzem, varanja partnera, varanja supruznika, sto moze da dovede do razvoda braka, ubistva, unistenog zivota, unistene karijere, posledica po decu - pa ljudi to svejedno rade. Ja se namerno uzdrzavam od takvih osuda jer smo svi (bar vecina) po tom pitanju padu skloni. Samo eto imamo tu srecu da nas ne privlace deca, odnosno da nemamo taj poremecaj (ili bag u glavi, kako vec to da nazovem) - ni po cemu drugom nije Jevtic nista gori od prosecnog homo sapiensa.

 

Ako je covek pedofil, treba ga leciti. Ako je prekrsio zakon, treba ga osuditi. Ako nije prekrsio ovaj nakaradan (i ja sam to sklon da verujem) zakon, hajde onda da diskutujemo o tom zakonu. Ali ovoliko zgrazavanje i moralizatorstvo zaista mislim da nisu dostojni ovog foruma.

 

Nadam se da niko nece izvesti pogresan zakljucak iz ovoga sto sam napisao, dakle jos jednom disclaimer ako je to uopste potrebno: uopste ne zastupam Jevticevo ili bilo cije pravo da se seksa sa maloletnicima. Ako se neko nasao uvredjen, prastajte, nije mi bila namera.

 

jbg, na ovo se vade i silovatelji i pedofili i zoofili i svi ostali manijaci. ja imam 0 toleranciju na izgovor "nisam mogao/mogla da odolim, tenutak lsabosti" i sve u tom stilu. nebitno da li je neko umocio u kumu/surnjaju/snaju ili komsijinu malu od 14 godina. ako ne mozes da kontrolises svoje nagone nisi covek.

Link to comment

Pa znaci upravo ono sto pise. Da je moje predlozeno resenje

 

daleko liberalnije u odnosu na zakonska resenja u onim zemljama (ili drzavama US) koje inace smatramo nekakvim uzorima liberalnosti i sloboda

 

dakle, nema preuzimanja toga, nego je liberalnije od toga, te stoga tvoj komentar kako bih to od njih uzeo, a nesto drugo ne, nema stoji u nekoj velikoj logickoj relaciji sa onim sto sam napisao

hm, ja sam shvatio da je nas zakon daleko liberalniji (pa skoro od svih) i da nam treba US zakon jer su one pojam liberalizma. Ja sam na ovo reagovao ...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...