Jump to content
IGNORED

Goran Jevtić - obljuba maloletnog lica


Аврам Гојић

Recommended Posts

Grešiš.

 

Gondža je samo pratio svoj libido, liberalan sotir kakav jeste, a onda je naleteo na roditeljske konzerve koje nisu omogućile sinu od 14 godina da se može komforno osećati kao gej, pa je sinak utekao umesto da uživa u snošaju.

 

A zakon, plod patrijarhalne sredine i ipso facto nepravedan, se sada obrušava na kul tipa. :(

 

 

Stoga pričajmo o zakonu, roditeljskim konzervama i patrijarhalnom društvu.

+1

gondza je vise kao neka ptica nego covek :(

 

galeb dzonatan gondza :(

Link to comment

zato sto se podizanjem granice na koliko kod godina zelis nece resiti nesto sto je najvecim delom u domenu prirode, nagona i iracionalnosti u ljudskoj glavi, nego ce se samo jos malo dici brana za moralizatorski populizam ciji su ishod autoritarni zakoni koji ce sutra isto tako odrediti da svaka novorodjena deca imaju da se krste do 6 meseci starosti, da je verska nastava obavezna, da deca  ispod 16 moraju posle 22h u svojoj sobi sa ugasenim svetlom, da se ima citati spisak obavezne i dozvoljene literature, da je ovakav ili onakav seks legalan a ovakav ili onakav nije, i tako dalje. mi zivimo u sistemu koji je naspanovan da ide ka smanjivanju ljudskih sloboda, kao sto sam napisao nije ga izmislio alek ali ga je rado preuzeo i samo ce ga napraviti jos gorim. 

Slippery slope bato!

 

Ako ne dopustimo da se matorci karaju sa 14ogodišnjakinjama/godišnjacima idemo u националистичке светосавске гулаге.

 

Dobro je i lepo rekao ObiW:

U Americi ne možeš da karaš 14godišnjaka, ali možeš da se oženiš.

U Srbiji ne možeš da se oženiš 14godišnjakinjom, ali možeš da karaš.

Pa vi рођаци vidite šta je tu moralno.

Link to comment

pati

svaka cast yolo, vidim ima tu i par dama OK, ikar mi je OK svuda, a sto vise citam i upoznajem stavove nikova samo razocarenje.

desnicarski, konzervativni, nacionalisticki  dobro okarakterisan od onih sto su otisli. Na nekim/mnogim temama pomislis evo slicnomisljenika, a onda dodje neki lakmus u vidu drona, bombardovanja, SB i sl. pa kad im se kaze, delovaste 'normalno' ljute se.

Elitni forum, jadna srbija sa ovom elitom.

Link to comment

svaka cast yolo, vidim ima tu i par dama OK, ikar mi je OK svuda, a sto vise citam i upoznajem stavove nikova samo razocarenje.

desnicarski, konzervativni, nacionalisticki  dobro okarakterisan od onih sto su otisli. Na nekim/mnogim temama pomislis evo slicnomisljenika, a onda dodje neki lakmus u vidu drona, bombardovanja, SB i sl. pa kad im se kaze, delovaste 'normalno' ljute se.

Elitni forum, jadna srbija sa ovom elitom.

poslednji koji ostane neka ugasi svetlo :(

Link to comment

svaka cast yolo, vidim ima tu i par dama OK, ikar mi je OK svuda, a sto vise citam i upoznajem stavove nikova samo razocarenje.

desnicarski, konzervativni, nacionalisticki  dobro okarakterisan od onih sto su otisli. Na nekim/mnogim temama pomislis evo slicnomisljenika, a onda dodje neki lakmus u vidu drona, bombardovanja, SB i sl. pa kad im se kaze, delovaste 'normalno' ljute se.

Elitni forum, jadna srbija sa ovom elitom.

 

:cry:

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Slippery slope bato!

 

Ako ne dopustimo da se matorci karaju sa 14ogodišnjakinjama/godišnjacima idemo u националистичке светосавске гулаге.

 

Dobro je i lepo rekao ObiW:

U Americi ne možeš da karaš 14godišnjaka, ali možeš da se oženiš.

U Srbiji ne možeš da se oženiš 14godišnjakinjom, ali možeš da karaš.

Pa vi рођаци vidite šta je tu moralno.

Mozes da se ozenis cetrnaestogodisnjakinjom.
Link to comment

poslednji koji ostane neka ugasi svetlo :(

Ili ringlu,... dok citah ovo uvre mi kafa i dzezva pocela da se lepi :isuse:

 

ovo podizanje granice me iznerviralo, mala je mreza sa 14 u koju ce se hvatati debili, daj da dizemo na 16. Veca mreza vise krvi, puniji zatvori. To moze samo iz mrznje da sledi, nikako iz zelje da se urede stvari.

Link to comment

Moral, sto se mene tice, ovde uopste nije issue. Ne znam da li je za neke druge ucesnike u raspravi, neka govore u svoje ime uostalom,, za mene nije. Nemam nikakav problem da se klinci od 14-15 godina, javno, u skoli, bilo gde, informisu u vezi sa svim sto je vezano za seks, stavise smatram da je to nuzno. Nemam, takodje, nikakav problem sa tim da da ta ista deca stupaju medjusobno, i sa malo starijim vrsnjacima, u kakve god hoce seksualne odnose i veze. Bas me briga sta ce u vezi sa tim da misle njihovi roditelji, okolina, bla bla. Imam jedino problem sa zakonom koji dozvoljava ljudima sa 30/40/50 da stupaju u seksualne odnose sa mladjim maloletnim licima od 14 i 15 godina jer taj odnos po defaultu nije emocionalno i mentalno ravnopravan. Po deafaultu. Dakle jasno mi je da ima ponekad slucajeva gde bi mozda i bio, ali se zakoni ne pisu za izuzetke. I to je to. Ovo je daleko liberalnije u odnosu na zakonska resenja u onim zemljama (ili drzavama US) koje inace smatramo nekakvim uzorima liberalnosti i sloboda, pa ako me to cini konzervom i tradicionalistom...let it fookin' be so!

Edited by MancMellow
Link to comment

Yolo je rekao jednu stvar oko koje konzerve (sa starom govedinom) treba da se izjasne.  Da li ste za smanjenje ličnih prava rođaci? Jel' podizanje starosne granice to jeste.

 

 

Ne, neka ostane kao što jeste. Verujem da oni koji su pisali zakone ovde i po svetu znaju šta rade i da su sa razlogom stavili 14 a ne 16.

 

To što se meni stomak okreće na ovo ili na ono, to je moj problem a ne nešto što treba da utiče na izgled zakona.

 

 

Treba podsetiti na ono što je Hamlet napisao:

 

 

Koliko ja znam, u praksi se dešava da se dokazuje da je maloletnik iako je bio stariji od 14 bio toliko inferiorniji zbog nezrelosti da se to izjednači sa obljubom nemoćnog lica.

Ono, cetrdesetogodisnjak ode u osnovnu školu i devojčicu koja je sedmi razred nagovori na seks, a u stvari je izmanipulise

 

Tako da ja ovo sa granicom od 14 godina ne vidim kao zeleno svetlo četrdesetogodišnjacima da haraju po školama. Zakon je takav zbog adolescentata, da kada istražuju svoju seksualnost (a svakako će to raditi, u ovom ili onom trenutku, na ovaj ili onaj način), da ne strepe od ruke zakona ako to rade sa nekim od 18+ godina.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...