Jump to content
IGNORED

Goran Jevtić - obljuba maloletnog lica


Аврам Гојић

Recommended Posts

pa nisam siguran ni da je isao u pravom smeru pre emili. isao je u smeru zagovaranja pomeranja starosne granice od 14 godina, koju je odredila generacija nasih/vasih roditelja koji su bili, jel - konzerve, na 16 ili vise godina, iza cega stoje danasnje moderne i liberalne generacije koje ovim zastupate.

 

za mene je ovo totalni bullshit. protivim se svakoj zakonskoj promeni koja ogranicava domen licnih prava u odnosu na postojece, pogotovo sto je broj primera iz prakse u kojima se ova odredba pokazala losom zapravo ohrabrujuce mali - i u konkretnom slucaju jednak odijum moralizatorske vecine izazvao bi seks izmedju 16 i 37 kao i 14 i 37, samo bi se prebazdarile nisanske sprave. mozda je u nekom svetonazoru koji negde fukncionise to ispravno, pomeranje na 16 ili 18, ali ne verujem da bi ovde donelo ista dobro. sem ociglednog formalnog "uvodjenja" reda u drustvo koje je nalicje dalje drustvene autoritarizacije, koje ce smiriti savest roditelja i drugih snaga javnog morala, to nece zaustaviti ono sto je neumitno. klinci ce se i dalje jebati ako im se to bude radilo, ko ima psiholoski bug u glavi to nece raditi sa vrsnjacima nego sa odraslima dok ce se zlocini i dalje desavati. naravno, paznja roditelja je prebacena na pogresnu metu, umesto da se bave stvarima i pojavama koje uistinski doprinose da nove generacije budu ovakve kakve jesu, a tu pre svega mislim na medije i obrazovanje.

 

mislim, videcemo gde ce ovo da vodi - na neki nacin se nadam da naprednjaci imaju preca posla u celoj ovoj furtutmi, da je na vlasti neki djilasov DS prilicno izvesno bi vec bili na putu ka nekoj jezivo konzervativnoj, populistickoj a moralizatorskoj zakonskoj meri kojom bi se mahalo kao spasu za mlade od posasti zvane jebanje.

Srećom pa je liberalni tomin i alekov sns na vlasti pa će se iz ovoga izroditi nešto novo i liberalno

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

I posle kao usrali smo topik sa Emili. Usrali za šta? Za stranačku patkometriju?

 

Yolo je rekao jednu stvar oko koje konzerve (sa starom govedinom) treba da se izjasne.  Da li ste za smanjenje ličnih prava rođaci? Jel' podizanje starosne granice to jeste.

Edited by kobni zelaya
Link to comment

za mene je ovo totalni bullshit. protivim se svakoj zakonskoj promeni koja ogranicava domen licnih prava u odnosu na postojece, pogotovo sto je broj primera iz prakse u kojima se ova odredba pokazala losom zapravo ohrabrujuce mali - i u konkretnom slucaju jednak odijum moralizatorske vecine izazvao bi seks izmedju 16 i 37 kao i 14 i 37, samo bi se prebazdarile nisanske sprave. mozda je u nekom svetonazoru koji negde fukncionise to ispravno, pomeranje na 16 ili 18, ali ne verujem da bi ovde donelo ista dobro. sem ociglednog formalnog "uvodjenja" reda u drustvo koje je nalicje dalje drustvene autoritarizacije, koje ce smiriti savest roditelja i drugih snaga javnog morala, to nece zaustaviti ono sto je neumitno. klinci ce se i dalje jebati ako im se to bude radilo, ko ima psiholoski bug u glavi to nece raditi sa vrsnjacima nego sa odraslima dok ce se zlocini i dalje desavati. naravno, paznja roditelja je prebacena na pogresnu metu, umesto da se bave stvarima i pojavama koje uistinski doprinose da nove generacije budu ovakve kakve jesu, a tu pre svega mislim na medije i obrazovanje.

 

 

+1000

ovo je sustina svega, ali mi konzerviranje nazalost zvuci kao realnija opcija od nekog zdravog razuma.

Link to comment

Srećom pa je liberalni tomin i alekov sns na vlasti pa će se iz ovoga izroditi nešto novo i liberalno

 

 

Pa, za vakta najveceg politickog zla na ovim prostorima se cirkalo pivo u ponoc i slobodno preplivavalo jezero, a bogme se nije pominjalo gde pederi smeju da se pojavljuju. Nije to napravio ni Seselj ni Sloba a ni Alek, nego DS-ov visoki funkcioner. Koji je btw za to vreme bio u semi sa 20 godina mladjom ribom, punoletnom ali jbga izgradio je most pa ga se sa tugom secamo.

Edited by yolo
Link to comment

Govoriš o gej paradi u vreme Slobodana Miloševića?

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

Nego, koliko je godina imao Bosko Buha kada su ga nasi roditelji huskali da jurisa na bunkere :fantom: to mu valjda dodje liberalizam na kub

 

pa dobro bosko buhi smo se oduzili tako sto smo u prostorije njegovog pozorista bili stavili najbolji gej klub ikada u srbiji...

Link to comment

Govoriš o gej paradi u vreme Slobodana Miloševića?

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

ne, o gej paradi u doba dragana djilasa

Link to comment

A sto klinci imaju psiholoski bug u glavi, a ne odrasli koji natezu klince? Mislim, kapiram ja da ti je ortak i tako to, ali mojne ovde da prodajes neki doom scenario samo zato sto neki ljudi misle da nije u redu da 38godisnjak nateze klinca od 14.

 

ja sam ga drugacije shvatila ali nema veze. da li bagovi ili nesto drugo, tek neke klikne i klinci ce nastaviti da prizeljkuju/traze/nude se dosta starijim partnerima i to se nece zakonom promeniti. ali je, sa moje tacke gledista, odgovornost iskljucivo na toj drugoj strani da se ne povede za time jer onda mozemo slobodno da prihvatimo i ono 'nosila je minic, nisam mogao da se iskuliram'. klincima bi trebalo, koliko je to moguce, objasniti dosta toga u vezi seksa, ali to se jako retko desava. ne znam kako stoje moji vrsnjaci sa objasnjavanjem svojoj deci, ali nama roditelji nisu nista pricali, tj. ne da nisu pricali nego se tema izbegavala kao kuga. meni slovom i brojem niko od roditelja i blize odrasle okoline nije rec rekao o seksu, zastiti, uopste odnosima u bilo kom smislu.* sad, neko se informise sam, neko ne, neko ce da se upusti u hormonsko ludilo, neko nece... za to nema garancije, ali je jako retardirano stanoviste da ako ne pricas sa detetom o seksu to se nece ni desiti.

 

* jedino nam je baba kroz neke metafore objasnjavala da devojka treba malo vise da proba pre nego sto se zakaci za jednog.  ^_^  i to bi bilo sve od seksualnog vaspitanja sto sam ikada dobila

Link to comment

Yolo je rekao jednu stvar oko koje konzerve (sa starom govedinom) treba da se izjasne.  Da li ste za smanjenje ličnih prava rođaci? Jel' podizanje starosne granice to jeste.

Ja sam za podizanje granice samo ako bi to pomoglo Gondži™, a pošto neće i ne radi se o tome onda nek stoji kako je....

 

Link to comment

I posle kao usrali smo topik sa Emili. Usrali za šta? Za stranačku patkometriju?

 

Yolo je rekao jednu stvar oko koje konzerve (sa starom govedinom) treba da se izjasne.  Da li ste za smanjenje ličnih prava rođaci? Jel' podizanje starosne granice to jeste.

 

Ovo su, po vikiju, a pravnici neka kazu da li je tacno, "licna prava"

 

 

Лична права могу бити:

  • Спољашња - кад се њима штити физичка неповредивост човека међу којима су право на живот, неповредивост стана, слобода кретања и настањивања и
  • Унутрашња - кад се њима штити унутрашња неповредивост човека међу којима су слобода савести и вероисповести, слобода изражавања националне припадности, слобода науке и уметности.

Уставне гарантије које појединац има према, пре свега судској и управној власти, су тројаке. То су гарантије:

  1. у вези с лишењем слободе,
  2. поштовања људске личности и њених права у кривичном и другим правним поступцима,
  3. у вези с кажњавањем за кажњива дела и изрицањем осуда и казни.

 

Ja ovde ne vidim nikakvu vezu sa tematikom spustanja/dizanja age of consent

Edited by MancMellow
Link to comment

A spuštanje granice bi po toj logici bilo podizanje ličnih prava ? Da li ste, rođaci™ liberali, za to ?

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Ja sam za podizanje granice samo ako bi to pomoglo Gondži™, a pošto neće i ne radi se o tome onda nek stoji kako je....

 

 

pa da je podignemo onda na 38, a? i da izvucemo gondzu na vrsnjacki gej seks?

Link to comment

I posle kao usrali smo topik sa Emili. Usrali za šta? Za stranačku patkometriju?

 

Yolo je rekao jednu stvar oko koje konzerve (sa starom govedinom) treba da se izjasne.  Da li ste za smanjenje ličnih prava rođaci? Jel' podizanje starosne granice to jeste.

Pa na to se i NRA poziva kada se spominje stroziji zakoni za kontrolu licnog naoruzanja, tako je i pokojni Heston zborio nesto o "...cold, dead hands...". Mislim da namerno (zbog ortaka) i ti i yolo izvrcete celu pricu na doom scenario i na grozne posledice po drustvo i po vascijelu Srbiju ako se pomeri granica za consensual sex sa maloletnikom na 16.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...