Jump to content
IGNORED

Goran Jevtić - obljuba maloletnog lica


Аврам Гојић

Recommended Posts

Pa za koga da se udaje, za svog vršnjaka koji nema ni kučeta ni mačeta? :unsure: Mora da se uda za starca od 30 zato što on može da joj pruži određeni životni standard, verovatno već ima porodični dom (u kom su skapale četiri prethodne žene u pokušaju da mu izrode potomstvo) i vozi poslednji model taljiga.

 

 

 

dobro de, istorijski/kulturoloski jeste tako, ali dozvoli da mi se princip 13 < 30 ne dopada  <_<

Link to comment

Razumem & dozvoljavam, samo kažem da je to negde isti princip kao danas 20 < 40, a toga bar ima koliko hoćeš i društveno je prihvatljivo.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

super je sto su po tvom misljenju manijaci naprosto osobe sa nekonzervativnim gledistima :)

avangarda, takoreci!

 

Nesto si ti tu pogresno shvatio.

 

Samo sam rekao da su u pravu oni koji misle kao beowl i Caligula (konzervativnija gledista u odnosu na ostale ucesnike teme).

Link to comment

Razumem & dozvoljavam, samo kažem da je to negde isti princip kao danas 20 < 40, a toga bar ima koliko hoćeš i društveno je prihvatljivo.

 

 

Sve ok, ali od petnaeste do dvadesete godine se ozbiljno sazri.

Link to comment

U vreme kada je zivela Julija (zaljubljena u godinu starijeg Romea) ljudski zivot bio je jeftin a zene su radjale od petnaeste da bi u tridesetoj bile babe izgledom i zdravljem uopste. Prosto, tako se zivelo i kulturna matrica izrasla je iz vrlo prakticne baze. U neolitu npr. prosecan zivotni vek zene bio je tridesetak godina (i 10+ porodjaja u tih trideset godina).

 

Nemoj aman mesat' epohe i izvlacit' paralele odatle.

 

Ne moramo uopste toliko daleko da idemo. Stavise, imas kultura gde je to i dan-danas slucaj.

 

Ali nije to poenta, vec sam napisao da je tesko naci manu onome sto si napisao.

Link to comment

pa ne radi se o konzervama vec o zdravom razumu

 

Znaci ja sad mogu da zakljucim da si ti rekao da je polovina ucesnika teme bolesna u mozak?

 

Ne moras bas da lepis etikete. Recimo, nigde nisam napisao "konzerva", vec "konzervativnije glediste" na konkretno ovu temu, za razliku od "liberalnijeg". Diskutante nisam ni na koji nacin kvalifikovao, tako da nema potrebe da se ljutis.

Edited by IndridCold
Link to comment

Nesto si ti tu pogresno shvatio.

 

Samo sam rekao da su u pravu oni koji misle kao beowl i Caligula (konzervativnija gledista u odnosu na ostale ucesnike teme).

 

Ne bih rekao da je konzervativno, pokusao sam da uvedem logiku u citavu stvar. Ako cikica balavi na meso (noge, dupe, drzanje, sise, kosu etc.) onda je to nekako u evolutivnom smislu sasvim u redu. E ako sredovecni gospodin balavi na necije neiskustvo/nemoc/slabost/inferiornost i samo mu se na to dize, onda tu mozemo da govorimo o svojevrsnom pacenistvu.

 

Mladost jeste primamljiva i zove na mnogo nacina, ali kada dodje do kontakta oci u oci onda to postaje odnos izmedju dve individue i gubi se dimenzija bezlicnog mracnog predmeta zelje. Cak iako je kao objekt bila zavodljiva i vizuelno interesantna, iz blizine kao subjekt ona postaje dete kakvo si i ti bio i ja ne vidim kako to moze na bilo koji nacin da te fizicki privuce.

 

 

11_happydays_hisajihara01.jpg

Edited by Caligula
Link to comment

super je sto su po tvom misljenju manijaci naprosto osobe sa nekonzervativnim gledistima :)

avangarda, takoreci!

 

ne zameri, ali iskreno me zabole sta ces da zakljucis da sam rekao.

 

Trebalo je tako da ti odgovorim.

 

Ajde malo iskuliraj i smanji ucitavanje.

Edited by IndridCold
Link to comment

jebiga, zakoni, pisani i nepisani, nisu stvoreni tako sto je nekome to palo na pamet u jednom trenutku, vec su na svaki nacin ogledalo stepena razvoja drustva.

Link to comment

 

ne zameri, ali iskreno me zabole sta ces da zakljucis da sam rekao.

 

ali ti pises vrlo nedvosmisleno. jedino je moguce da si sam sebi nejasan.

 

 

Ajde malo iskuliraj i smanji ucitavanje.

 

 

Znaci ja sad mogu da zakljucim da si ti rekao da je polovina ucesnika teme bolesna u mozak?

 

 

:D

Edited by ToniAdams
Link to comment

Sve ok, ali od petnaeste do dvadesete godine se ozbiljno sazri.

 

Diskutabilno. Sazrevanje, osim onog biološkog, se odvija samo kroz životno iskustvo. Ako ti je ono prisilno ograničeno, sa 20 nećeš biti zrelija osoba nego sa 15, nego isfrustriranija i nesigurnija, a ništa manje ranjiva.

 

Pisao sam pre sto strana pa da ne ponavljam, ali mladež je IMX najpodložnija seksualnoj eksploataciji upravo u tom dobu, kad umisle da im se najzad (najzad!) otvaraju vrata sveta odraslih, a realno još nemaju pojma ni o čemu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...