Jump to content
IGNORED

Goran Jevtić - obljuba maloletnog lica


Аврам Гојић

Recommended Posts

E da, nisu ni sve devojcice od 14 godina takve kakvim ih opisujes, pojedine imaju prilicno razvijene sek. polne karakteristike.

 

Ali kladio bih se da njih 99.9% ima mentalne karakteristike devojčice od 14 godina. Mislim da bi meni bila zbog toga bila frka, ne zato što nema optimalno dupe ili sise, iako sam po sopstvenom priznanju žestok paćenik.

Link to comment

A koliko je beše Romeo imao godina?

 

koliko se secam knjige, ona je imala 13-14 a Romeo 15-tak... ali, nije tu kvaka, nego u cinjenici da je po pravilu trebalo da se uda za nekog 30+

jbte, jos uvek mi odzvanja u glavi kad joj majka na kuknjavu da nece da se uda za nekog matorca kaze kako su njene drugarice vec uveliko majke,valjda je i ona u njenim godinama vec imala dete  :ph34r: (prastaj, prepricavam po secanju)

Link to comment

Jedna stvar me zanima...Heteroseksualni muškarci ovde koji su šta znam...30+...Jel bi opušteno karali devojčicu od 14 god? Naravno u slučaju  ako je ona za....

 

Ja lično ne bih ni pomislio na tako nešto sa detetom koje ide u osnovnu školu, ali ima i onih kojima to nije nikakav problem.

 

Moja žena ima rođaka od 34 godine, koji je više od četiri godine u vezi sa devojkom koja sada ima 19 godina. Ona je sa četrnaest i po bežala iz kuće svojih roditelja, da bi živela sa njim koji je tada imao 30, a on to nije odbio. Udala se sa 16, kada je dobila dozvolu Centra za socijalni rad, bila već trudna, od tada su dobili i dve ćerke. Od škole naravno ništa, nije završila ni srednju.

 

Meni je nešto ovako potpuno sumanuto, naročito sa njegove strane, ali njima je za sada dobro - on radi, ona čuva decu i kuću (ruralni kraj je u pitanju, što se da pretpostaviti). Ko sam ja da im kvarim tu idilu.

Link to comment

A koliko je beše Romeo imao godina?

 

Jeste, ali mislim da Juliju pokusavaju da udaju za nekog lika koji je definitivno mnogo stariji od nje. Tj. ako se dobro secam.

 

 

Ali kladio bih se da njih 99.9% ima mentalne karakteristike devojčice od 14 godina. Mislim da bi meni bila zbog toga bila frka, ne zato što nema optimalno dupe ili sise, iako sam po sopstvenom priznanju žestok paćenik.

 

To apsolutno, i meni zvuci jezivo takav scenario. Ali imas dileje koji samo to gledaju.

Link to comment

Da, to je. A ima i ona narodna:

http://tekstovi-pesama.com/silvana-armenulic/nad-izvorom-vrba-se-nadnela/11909/1/

 

NAD IZVOROM VRBA SE NADNELA tekst

Nad izvorom vrba se nadnela
podnjom kose devojka rasplela
lice mije, ruse kose vije
gorke suze nad izvorom lije

Tuzna vrbo sestro moja mila
nad izvorom sto si se savila
kao i ja bez srece i ti si
cvetala si a radjala nisi

Obicaj je u mom rodnom kraju
da sirotu za bogatog daju
zbog njegovih livada i njiva
sunce jarko sta sam kome kriva

Star je sestro ruke mu uvele
a i kose kao sneg se bele
ja ne trazim njegovo imanje
moje srce hoce milovanje
udacu se za momcica mlada

moja mladost, mladosti pripada

Link to comment

koliko se secam knjige, ona je imala 13-14 a Romeo 15-tak... ali, nije tu kvaka, nego u cinjenici da je po pravilu trebalo da se uda za nekog 30+

jbte, jos uvek mi odzvanja u glavi kad joj majka na kuknjavu da nece da se uda za nekog matorca kaze kako su njene drugarice vec uveliko majke,valjda je i ona u njenim godinama vec imala dete  :ph34r: (prastaj, prepricavam po secanju)

 

Ma dobro, svi znamo da se starosne granice pomeraju sa vremenom zato što se prosečan ljudski vek produžava. U modernom dobu može da se priušti da 20 godina 'raniš beskorisne parazite, a tek onda ih pustiš u svet da privređuju / rađaju. Ranije to prosto ne bi bio održiv model ni na kom nivou društva.

 

Sa biološke strane deca postaju polno zrela (manje-više) u isto vreme kao i onda, negde u pubertetu, ali sad više ne može da se gleda samo to - danas su polno zrela deca mahom ostavljena bez ikakvih informacija šta i kako i kad i sa kim, a hormoni ih ipak rade. Opsesija "čuvanjem nevinosti" do nekog doba u kom ćeš magično, sam od sebe, postati razumna i promišljena osoba je budalaština, prilično opasna kombinacina modernog (produženo detinjstvo) i antičkog (devica = commodity).

Link to comment

Bice da su najverovatnije osobe sa konzervativnijim gledistima ovde u pravu.

super je sto su po tvom misljenju manijaci naprosto osobe sa nekonzervativnim gledistima :)

avangarda, takoreci!

Edited by ToniAdams
Link to comment

ma meni tu smeta sto je pravilo bilo da se devojka 12/13/14 udaje za minimum duplo starijeg djuvegiju. ovo za kraci zivotni vek stoji naravno

 

edit, @ vini

 

i +1 za drugi pasus

Edited by nera
Link to comment

Pa za koga da se udaje, za svog vršnjaka koji nema ni kučeta ni mačeta? :unsure: Mora da se uda za starca od 30 zato što on može da joj pruži određeni životni standard, verovatno već ima porodični dom (u kom su skapale četiri prethodne žene u pokušaju da mu izrode potomstvo) i vozi poslednji model taljiga.

 

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Caligula, sve stoji, odnosno ni ja ne mogu da zamislim tako nesto. Ali nije bas da stvari tako stoje u svim kulturama, a bogami rekao bih da je cak i u zapadnoj to tek od relativno skoro postalo tabu. Julija recimo ima toliko u Sekspirovoj drami, ako se ne varam. Tako da ipak ne bih zurio sa tako zestokom osudom.

 

Naravno, ako gresim neka me neko od upucenijih ispravi.

 

EDIT: E da, nisu ni sve devojcice od 14 godina takve kakvim ih opisujes, pojedine imaju prilicno razvijene sek. polne karakteristike.

 

A Romeo, 16 cini mi se? Dakle fejl.

 

Bolje Milutin i Simonida.

Link to comment

Caligula, sve stoji, odnosno ni ja ne mogu da zamislim tako nesto. Ali nije bas da stvari tako stoje u svim kulturama, a bogami rekao bih da je cak i u zapadnoj to tek od relativno skoro postalo tabu. Julija recimo ima toliko u Sekspirovoj drami, ako se ne varam. Tako da ipak ne bih zurio sa tako zestokom osudom.

 

U vreme kada je zivela Julija (zaljubljena u godinu starijeg Romea) ljudski zivot bio je jeftin a zene su radjale od petnaeste da bi u tridesetoj bile babe izgledom i zdravljem uopste. Prosto, tako se zivelo i kulturna matrica izrasla je iz vrlo prakticne baze. U neolitu npr. prosecan zivotni vek zene bio je tridesetak godina (i 10+ porodjaja u tih trideset godina).

 

Nemoj aman mesat' epohe i izvlacit' paralele odatle.

Edited by Caligula
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...