Jump to content
IGNORED

Goran Jevtić - obljuba maloletnog lica


Аврам Гојић

Recommended Posts

sve vreme se kroz topik provlači teza da su četrnaestogodišnjaci metiljavi debili koji nemaju pojma ni ko su ni šta su ni šta rade.

iz mog iskustva sa njima, mislim da nisu takvi.

Link to comment

tada su bili u najranijem punoletstvu, 18-20

 

Znam ja ribe koje su već u 14oj pušile za eurokrem bez mnogo natezanja....

 

 

**********

 

 

Malo je glupo sad terati temu na širu (ne)normalizaciju nekakvog maloletničkog seksualnog iskustva.

 

Zar nismo (gotovo svi) na liniji da to načelno nije problem osim kada neki konkretan slučaj postane problem, silom zakona i mogućnosti roditelja i/ili klinaca da od toga naprave problem.

Edited by Prospero
Link to comment

sve vreme se kroz topik provlači teza da su četrnaestogodišnjaci metiljavi debili koji nemaju pojma ni ko su ni šta su ni šta rade.

iz mog iskustva sa njima, mislim da nisu takvi.

 

neki jesu, neki nisu. svakako su neiskusniji od nekog 30+, samim tim podlozniji manipulaciji nego obrnuto, pa kontam da veci broj ljudi polazi iz te perspektive.  

a iz perspektive cetrnaestogodisnjakinje, cvrsto sam verovala da sve znam i sve mi je jasno, kao i da sam sposobna da odlucujem o svemu zivotnom.

Link to comment

i sa moje tacke gledista je na roditeljima da do tog nekog doba objasne deci neke zivotne stvari i pripreme ih koliko je moguce za sve to ali u najvecem broju slucajeva (polazim od sebe i svog okruzenja) seks/seksualnost nisu spominjani u kuci pred decom, nedajbobe da pitas nesto o tome, pa jos sa 14/15 godina. 

 

i da se pominje i da se ne pominje, dosta se razlikuje u praksi. naravno da je po knjizi dovoljno da te roditelji lepo vaspitaju do 14. i neće biti nikakvog problema, sasvim je druga priča realan život. ja smatram da su me roditelji vaspitali da budem normalna osoba, pa mi opet nije svejedno kad se setim kakve sam budalaštine pravio u godinama u kojima su moji klinci sad, i nadam se da oni neće baš tako.

 

a iz perspektive cetrnaestogodisnjakinje, cvrsto sam verovala da sve znam i sve mi je jasno, kao i da sam sposobna da odlucujem o svemu zivotnom.

 

 

+1000

 

sad kad malo vratim film unazad, proteklo je dosta vremena od moje četrnaeste do godina kad sam realno mogao da se smatram 100% emocionalno svesnom osobom.

Edited by ljakse
Link to comment

i da se pominje i da se ne pominje, dosta se razlikuje u praksi. naravno da je po knjizi dovoljno da te roditelji lepo vaspitaju do 14. i neće biti nikakvog problema, sasvim je druga priča realan život. ja smatram da su me roditelji vaspitali da budem normalna osoba, pa mi opet nije svejedno kad se setim kakve sam budalaštine pravio u godinama u kojima su moji klinci sad, i nadam se da oni neće baš tako.

 

naravno da se razlikuje u praksi jer postoji i nesto sto se zove karakter, mada dobar broj roditelja svesno previdja tu cinjenicu. moze roditelj da prica sta hoce i radi sta hoce ali ne moze (uglavnom) da bas izdresira dete po sopstvenoj zamisli. ja smatram da je na roditeljima da decu obuce za zivot a da je na deci da nadju svoj put uz pomoc (ili uprkos) vaspitanja. takodje smatram da je na roditelju da u nekom momentu 'pusti' dete da trazi taj put i sebe ali koliko vidim to najteze ide. 

Link to comment

naravno da se razlikuje u praksi jer postoji i nesto sto se zove karakter, mada dobar broj roditelja svesno previdja tu cinjenicu. moze roditelj da prica sta hoce i radi sta hoce ali ne moze (uglavnom) da bas izdresira dete po sopstvenoj zamisli. ja smatram da je na roditeljima da decu obuce za zivot a da je na deci da nadju svoj put uz pomoc (ili uprkos) vaspitanja. takodje smatram da je na roditelju da u nekom momentu 'pusti' dete da trazi taj put i sebe ali koliko vidim to najteze ide. 

 

naravno, ne možeš pobeći od toga da makar maaalo projektuješ neku svoju želju ili trip, potrebno je samo da budeš svestan da će ti se to omaći tu i tamo, i da to postoji kao uobičajeni bag.

 

po nekom mom iskustvu, sve to lakše padne kad si mlađi roditelj (jer onda dosta manje računaš i manje pristupaš celoj stvari ziheraški, nego više intuitivno, a i lakše se podnosi pošto si -je l te- psihofizički mlađi i neistrošeniji), ali opet ne dupeglavac koji nije imao prilike da proživi neko akcijašenje normalno za osobe između 15 i 30 godina, nego je direktno iz puberteta postao roditelj. sa treće strane, super je i to što posle jedno 7-8 godina očekivanog zakucavanja uz manje dete, možeš opušteno da se vratiš u mod zezanja i redovnih izlazaka, tako da deca iskuse i tu stranu, a nisi ni premator za te akcije :)

Link to comment

Šta je moja poenta? Ja razumem nagone da se tako nešto desi. Potpuno.

S druge strane, mi to ne vidimo empirijski da se dešava često. Vrlo je hardcoded u društvu da je jurenje lolita zapravno nešto bljak. I ja kad pomislim na konkretnu četranaestogodišnju decu, stvarno jeste bljaksimir. Da mi dodje drug i kaže da je imao seks sa četrnaestogodišnjakinjom, verovatno bih mu ja presudila. :D A opet nisu sva deca ista. Ima onih što se rode da odmah budu babe, pa što ne bi i neke odmah bile putene zavodnice. Uopšte nemam clear cut.

 

Ako nešto ne vidiš ne znači da se ne dešava. Punoletni wannabe jebači sa treće ili četvrte godine srednje koji spopadaju devojčice iz šestog, sedmog, ili osmog osnovne, to je kad sam ja bio mali bila praktično svakodnevna pojava. A zašto se nisu orijentisali na punoletne vršnjakinje... pretpostavljam zato što bi im je tako bilo značajno teže, i zato što su one istovremeno bile meta ugledne gospode od 28 ili 38 godina sa ženom i dvoje dece *shrug*

Link to comment

ja sam samo iskreno zaprepašćen, kao i yolo reklo bi se, količinom konzervativizma i puritanizma na ovom forumu.

 

Ono sto je gore je sto ce razne konzerve prilikom potensijalnog silovanja neke maloletnice od strane poznatog politicara, glumca, sportiste, pevaca... da vade blogove i tvitove branilaca Gondze.

 

Argumenti kojima se ispoljava solidarnost po ovom pitanju su najgora usluga em Jefticu, em "modernizaciji" drustva.

 

Solidarnost bi trebalo da se ispoljava argumentima da optuzba nije isto sto i presuda, da se detalji ne znaju, da ne treba, po defaultu, verovati tabloidima i sl. 

 

Ulazak u pricu ko je i sta je decak je ulazak u borbu na njihovom terenu, upravo tu se krije konzervativizm, "moralizatorstvo" i presuda karakteru.

Link to comment

Ako nešto ne vidiš ne znači da se ne dešava. Punoletni wannabe jebači sa treće ili četvrte godine srednje koji spopadaju devojčice iz šestog, sedmog, ili osmog osnovne, to je kad sam ja bio mali bila praktično svakodnevna pojava. A zašto se nisu orijentisali na punoletne vršnjakinje... pretpostavljam zato što bi im je tako bilo značajno teže, i zato što su one istovremeno bile meta ugledne gospode od 28 ili 38 godina sa ženom i dvoje dece *shrug*

+1
Link to comment

Jedna stvar me zanima...Heteroseksualni muškarci ovde koji su šta znam...30+...Jel bi opušteno karali devojčicu od 14 god? Naravno u slučaju  ako je ona za....

Link to comment

Mislim da je tu bila u pitanju petnaestogodišnjakinja, dakle sve je bilo još zakonitije.

Malo šta se tu prepliće. U tom slučaju devojčica je sutradan prijavila silovanje. Lekarski nalaz je pokazao genitalne povrede i razdevičenje, plus povrede lica. Bulatović je dobio tri od mogućih 15 godina.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...