Jump to content
IGNORED

Euroleague 2015/16-dogodine u Berlinu!


Apollo Creed

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bradilko

    54

  • Timmy

    49

  • Joe D

    47

  • MiddleClass

    44

Pusti NBA ligu na miru da ne stuca. Drugi sport, drugo takmicenje, druga kultura, druge navike, druga filozofija sporta. Poredjenje NBA lige sa ovom idejom poluzatvorene Evrolige je smesno.

ja sam samo reagovao na tvrdnju da ce liga biti neinteresantna zato sto ce se sve znati na pola takmicenja.

 

kad smo vec kod nba, postoje drugi potencijalno veliki problemi za buducu evroligu. u nba ce se za dvije godine potpisati novi ugovor kojim ce se prakticno plate igraca duplirati, minimalac ce biti negdje na dva miliona, a midlevel blizu deset, tako da ce neki buduci teodosic tesko ostati u ligi i odbiti dvostruko ili trostruko vise novca. takodje, postoje nagovjestaji da ce se povecati i plate u razvojnoj ligi, koje su sada jako mizerne, tako da buduci kvinsi mileri nece bas imati razloga da idu u evropu da obezbjede egzistenciju umjesto da budu na oku nba timovima. u isto vrijeme, ne vidim razlog zasto bi buduci visokorangirani nba pikovi ostajali dodatnu sezonu ili dvije da se kale u evroligi i mislim da ce takvi slucajevi u buducnosti biti na nivou statisticke greske. evroliga bez buducih teodosica, milera i sarica je savrseno nebitna za bilo koga van navijacke baze klubova koji ucestvuju.

Link to comment

Po meni, zatvorena liga ne stoji evropskom shvatanju takmičenja. Ovde su klubovi pokreti i deo identiteta, ne možeš prebaciti Armani u Trst i nastaviti opušteno dalje; ljudi ne dolaze na utakmice zbog dobrog provoda i vrhunske košarke, već da pripadaju i učestvuju. Ovde je sport infarkt, razvod i tuča i NBA korporativni model ne fercera na tim osnovama. Banalizovano, Evropa uživa u takmičenju i zato kup sistem okupira toliko pažnje, zato i fudbalska CL rula još od 1/8 i to realno i jesu najkvalitetniji momenti.

 

Takođe se ne slažem da takmičenje zavisi od velikih imena unutar lige, jer su svi najveći ionako otišli: Gasol i društvo su odavno preko bare, ali ljudi i dalje pune evropske dvorane.

Link to comment

Pa sad da pune.

Zanemaruje se jos jedna bitna stvar, da kosarka u evropi me prati u punoj meri ekonomiju. Mozda nece trpeti el sad ili za 5 godina, ali evropska kosarka dugorocno hoce, ako razne srbije, hrvatske izgube priliku da imaju klubove u el

Link to comment

Real prva tri minuta bez kosa. Cetvrtinu su zavrsili sa 29...

I gledaj sad kad se provuku u top 16 i posle osvoje Evroligu kao reprezentacija onomad. Pa tacno cu da se roknem.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2

Edited by Lord Stef
Link to comment

Pošto je izvesno da će Real pregaziti Francuze, sutrašnji meč se (ako sam dobro izračunao koš razlike) igra za 3. mesto u grupi. Ko izgubi, ide u Eurocup, naravno.

Real čak može i na 2. mesto u grupi pored svih ovih blamaža, ako Bayern sutra izvuče pobedu što, nadamo se, neće biti slučaj.

Link to comment

Sad može doći do smešne situacije da Makabi u poslednjem minutu bude tražio produžetak a ne pobedu, kako bi makar teorijski mogli da pojure +11 za dodatnih 5 minuta.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...