Jump to content
IGNORED

Tour de France 2015


malkin

Tour de France 2015  

22 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Bardet, Fuglsang i Rodriguez su zaslužili da ostanu kratkih rukava, nadam se i da će tako biti.

 

edit. Pogotovo Francuz.

 

 

Koliko ne volim francuske vozače.

mnogo si bre strog Posrbice. ja te zamišljam kako gledaš trku sav namršten  :P 

šta su ti Francuzi skrivili? ima ih baš svakakvih, a ako ništa drugo u ovom veku su valjda i najčistiji...

 

ovo danas je bilo prilično u granicama očekivanog. dosta je ličilo na Plateau de Beille etapu iz 2011. poneki napad, ali uglavnom malo šta bitno + pobednik nije iz kruga GC favorita.

 

utisak dana mi je da se Gesinku vratio stari dobri maler--pukla guma pred poslednjim usponom. prilično je impresivno što je stigao samo minut iza žute majice.

 

što se tiče Tomasa, ne bih ja još dizao frku oko njegove vožnje. sa jedne strane, videćemo šta će mu ostati u nogama u Alpima, a sa druge strane, nije baš da je njemu ovo prvi put da dobro vozi uzbrdo. na kraju, nisam siguran ni koliko su bili impresivni napadi na koje je odgovarao. nisam, ruku na srce, očekivao da će da opstane u grupi favorita posle Frumovog napada...

 

meni je ova etapa nekako ulila nadu da u Alpima još svašta može da se desi. Frum nije delovao onako moćno kao prethodnih dana (što opet ne mora samo po sebi mnogo da znači, s obzirom na to da su mu Porte i Tomas odradili sav posao), a Kintani će alpski usponi u trećoj nedelji više odgovarati. sanjam neki ludački obračun na Pra Loup etapi; ako je 1 Kanibal mogao da pukne na toj etapi, može valjda i 1 Bilharzija™.

Link to comment
  • Replies 861
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • malkin

    157

  • Nemanja Posrbica

    104

  • gervasius twinkleminkleson

    85

  • freakns

    82

Thomas tesko da je ikad ovako jak bio u brdima. Mislim, da je samo jedna etapa pa ajde, nego on evo ide na podijum kako je krenulo :D

 

Jedina nada je neki splet okolnosti gdje Froome ostaje bez kolega, a Contador napadne kao 2011. sa 90km i tu se napravi neki haos. Mislim, Contador ce imati neki takav napad [vjerovatno ne sa 90km], ali ne vjerujem da ce ista posebno doneti osim zabave.

Link to comment

Valjda je poznato da ja nisam preterano veliki fan francuske škole biciklizma. U poslednjih par godina je nešto bolje, ali su imali ozbiljnu krizu dobrih 15ak godina. Ni danas nemaju sposobnog kandidata za top plasman u generalnom, ali svakako deluje bolje nego godine utrošene u Moreau-a, Chavanel-a i Voecklera.

 

Thomas je imao back-2-back-2-back dobre vožnje na brdima. Prvi vozač je ispred Froome-a. Ako to nije dokaz osetno poboljšanog penjanja, onda ne znam. Ne mogu da kažem da je bolji brdaš i univerzalac od Porte-a ili Koniga iz Sky-a, ali je definitivno najsvežiji. Čak i kada pusti, ne udara u zid, već sanira štetu.

Link to comment

Ciničniji od nas bi rekli da su imali krizu zbog toga što su bili daleko najčistiji na Touru (od Festine na ovamo).

 

A što se tiče Thomasa, on je do pre par godina otpadao na početku svakog jačeg uspona, a ako etapa ima više jakih uspona, na poslednji je dolazio sa debelim zaostatkom za Pelotonom. Vrlo interesantan napredak.

Edited by Ivo Petović
Link to comment

Ciničniji od nas bi rekli da su imali krizu zbog toga što su bili daleko najčistiji na Touru (od Festine na ovamo).

 

 

ne znam da li je to cinizam ili ne, ali ja bih to sigurno rekao. ko je od Francuza pao na Puertu?

neko ima dr. Ferarija, neko dr. Fuentesa, ali za dr. Fromaža još nismo čuli...

 

Valjda je poznato da ja nisam preterano veliki fan francuske škole biciklizma. U poslednjih par godina je nešto bolje, ali su imali ozbiljnu krizu dobrih 15ak godina. Ni danas nemaju sposobnog kandidata za top plasman u generalnom, ali svakako deluje bolje nego godine utrošene u Moreau-a, Chavanel-a i Voecklera.

 

Thomas je imao back-2-back-2-back dobre vožnje na brdima. Prvi vozač je ispred Froome-a. Ako to nije dokaz osetno poboljšanog penjanja, onda ne znam. Ne mogu da kažem da je bolji brdaš i univerzalac od Porte-a ili Koniga iz Sky-a, ali je definitivno najsvežiji. Čak i kada pusti, ne udara u zid, već sanira štetu.

 

a pa ti reče da ne voliš francuske vozače... šta znam, mislim da previše Tur-centrično gledaš na njih, a i onda uzimaš samo GC kao merilo. Rolan, Demar, Buhani i Šavanel npr. su svi prilično različiti a uspešni francuski biciklisti iako nijedan nije kandidat za GC uspeh na Turu. to što su se poslednjih godina popravili je najviše posledica čistije post-Puerto ere, rekao bih. na kraju, nije kao da Francuzi imaju neki nacionalni program pa da su trošili godine i resurse na Moroa i Šavanela, mnogo više to ima veze sa radom u pojedinačnim timovima.

 

štos' Tomasa tiče, ne kažem da nije napredovao (to bi bilo blesavo tvrditi), samo bih sačekao i treću nedelju pa onda davao neke ozbiljnije ocene. dve dobre pirinejske etape nisu nešto što je nemoguće za biciklistu koji je bio drugi na Tour de Suisse i peti na Pariz-Nica, a o kome se već neko vreme govori kao o nekome ko bi mogao da postigne nešto slično Viginsovoj transformaciji. odmah da kažem: jednu obrvu sam podigao, a ako u Alpima bude drao GC favorite i druga će da je sledi. za sad ovo je samo odlično izdanje u dve teške etape.

Link to comment

Saxo se opasno kocka. Pikirali su kasno stizanje bega da bi što kraće kontrolisali peleton, a u grupi ispred su De Gendt i Kelderman.

Link to comment

u fazonu su da treba i drugi da rade. a i zna se u pelotonu kako da se ovakva prednost stigne na vreme, baš retko biva da im neko utekne za 10-15 sekundi. pokušavam da se setim, bila je jedna etapa relativno skoro kad se to desilo, al ne ide...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...