Jump to content
IGNORED

Tour de France 2015


malkin

Tour de France 2015  

22 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 861
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • malkin

    157

  • Nemanja Posrbica

    104

  • gervasius twinkleminkleson

    85

  • freakns

    82

Na spustu Sky predvodi grupu, nista ne pokusavaju ostali, prosla i brda sad ce i spust jos malo, ali nista cekamo i dalje nesto da se desi,

za sada najinteresantniji bio prelazak krava preko puta

Link to comment

Zamalo krave da ponovo ucine Tour zanimljivim. :lolol: Frum juce ubio u pojam konkuenciju, cak i Nibali vozi superkonzervativni spust i ne pokusava nista.

Link to comment

- Do kraja spusta se skupila grupa od 22 vozača u glavnoj grupi. Očekivano se grupa raspala na onim serpentinama. Nije bio preterano jak tempo nizbrdo, uostalom Majka je i tu pravio razliku. Sky je donekle odmorio Porte-a, jer nije bio jak tempo, a Thomas je bio na čelu grupe tek par km na kraju.

- Sky sa Thomasom očigledno gađa Top10, a sa Froome-om i tačkastu, jer je izašao na vrhu Tourmaleta i pokupio poene.

- U nešto slabijoj formi od željene je Anacona i slabo za sada pomaže na brdima Movistaru. Slično važi i za Kreuzigera za Saxo.

- Da Vuillermoz nije uzeo etapu ovaj TdF bi bio potpuna katstrofa za Ag2r. Peraud se potpuno raspao, Bardet ne deluje ništa bolje. Danas su im i dva vozača odustala.

- Nastavili su da se raspadaju Rodriquez, Uran i Pinot. Kada na ovakvoj "tranzicionoj brdskoj etapi" dobiješ preko 10 minuta, onda očigledno da je forma nikakva. Rodriquez makar ima etapnu pobedu.

- Fugslang nakon dobre jučerašnje etape i zelenog sveta za generalni plasman, danas vrlo slab. Kruijswijk i dalje pasivan na brdima (doduše izuzetno je bio agresivan na Giro-u). Kelderman takođe rezervisan.

- Rui Costa odustao, kažu da ima zdravstvene probleme već par dana.

- Još sutra Pirineji, pa tranzitne četiri etape.

Link to comment

Nibali je ocigledno skroz promasio pripremu. Rece u Gazzetti 'ne izgledam ni kao dalji rodjak onog od prosle godine'. Jbg. 

Link to comment

Ja sam mislio da će Majka ove godine biti više podrška Albertu u brdima, ali odlično za njega što su ga pustili da ganja etape i tačkastu.

Link to comment

Mislim da ce on svejedno biti podrska Contadoru, mada sumnjam da ce imati mnogo efekta, osim eventualno za drugo mjesto. 

Link to comment

Ovo je Contador danas izjavio :

 

“Today, I felt better but the body needs time to fully recover, especially when it's that hot. It's true that the legs were better but it's also a pity I don't have the legs I had last year when they were in great shape. It's going to be a difficult, complicated Tour for me. I'm going to try everyday and we'll see what happens. Froome is better than the rest. We can try things tactically but he's the strongest.”

 

E koliko sam samo ocekivao od ovog Tour-a, a ispasce jedan od dosadnijih. Alberto i 'ajde, on ima barem Giro, ali Nibali blagi uzas. Ja i nisam uzimao proslogodisnji Tour toliko ozbiljno kao parametar, ali bas ovakav raspad ove godine nisam ocekivao. Od Naira ne znam jos sta da ocekujem, ali barem je relativno mlad pa ima vremena. Ono prosle godine je takodje najavljivalo spektakl dok nisu popadali Contador i Froome i definitivno je Contador dosta bolje izgledao prosle godine, sto je pokazivao pre Toura i posle na Vuelti, ali sta je tu je sada...

Link to comment

Ne znam... Meni Pistolero jedina nada. Potpuno je jasno da će da se čuva za Alpe i da sve do sad rezervisano vozi. Ovo sa Majkom koji se troši za etapu doduše znatno govori i o Kontadorovim ambicijama.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

sutra bi moglo štogod zanimljivo da se desi. Plateau de Beille je najteži od pirinejskih uspona ove godine, a 12. etapa je teža od ove prethodne dve. plus vidim da se najavljuju temperature od oko 35 stepeni. mogao bi da bude dan za Movistar i Kintanu, ali i za Kontadora ako se stvarno bolje oseća. glavno je da ne bude trkanja za drugo mesto, tj. da se ne pomaže Skaju povezivanjem kada napadne rival za podijum... 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...