Jump to content
IGNORED

Tour de France 2015


malkin

Tour de France 2015  

22 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 861
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • malkin

    157

  • Nemanja Posrbica

    104

  • gervasius twinkleminkleson

    85

  • freakns

    82

nemojte Viginsa u isti kos sa Frumom. njegov razvojni put je dobro dokumentovan, nista on nije uradio preko noci.

 

Ma, ne trpam ja ni Fruma ni u kakav kos dok se ne desi Opra Vinfri, samo komentarisem cudnu odluku bicikliste da na vrhuncu karijere i nakon sto je ubedljivo osvojio Tour iznenada odluci da mu je bilo dosta trkanja.

Link to comment

penzionisao se tri godine posle osvojenog Tura. u medjuvremenu je osvojio olimpijsko zlato, probao da opet bude svetski sampion na hronometru, da pobedu na Pari-Rubeu, uspeo da srusi 1h rekord i dobio titulu od kraljice. covek je ostvario skoro svaki cilj koji je sebi postavio u svom sportu i povukao se da vodi svoj tim. gde ces bolji zavrsetak karijere, pogotovo kad uzmes u obzir to da se u njegovom timu pojavio neko koga ne bi mogao da pobedi na Turu.

Link to comment

Ma, ne trpam ja ni Fruma ni u kakav kos dok se ne desi Opra Vinfri, samo komentarisem cudnu odluku bicikliste da na vrhuncu karijere i nakon sto je ubedljivo osvojio Tour iznenada odluci da mu je bilo dosta trkanja.

nije on odlucio da mu je dosta trkanja, vec je Brailsford rekao da je Froome prvi vozac... a to koliko je Wiggins uzeo tour koji je bio tailor made za njega, zajebi ti to kada on na brdu jedini isprati Froomea, dok Nibali, Evans i ostali umiru. svi sem Nibalija su mu bili na 10+ minuta. a i Nibali je bio blizu 10... pa ne znam koliko da su krojili ne bi nakrojili 10+ minuta... a sve to dok je 2011 umirao, ali umirao svaki put kada bi neko povuko na brdu... pa nemos od hronometrasa na brdasa za godinu dana, pa sve da se voze samo po Vojvodini

 

naravno, sto kaze harper, dok se ne desi nova Opra, i Wiggins i Froome su veliki sampioni i nista drugo

Link to comment

penzionisao se tri godine posle osvojenog Tura. u medjuvremenu je osvojio olimpijsko zlato, probao da opet bude svetski sampion na hronometru, da pobedu na Pari-Rubeu, uspeo da srusi 1h rekord i dobio titulu od kraljice. covek je ostvario skoro svaki cilj koji je sebi postavio u svom sportu i povukao se da vodi svoj tim. gde ces bolji zavrsetak karijere, pogotovo kad uzmes u obzir to da se u njegovom timu pojavio neko koga ne bi mogao da pobedi na Turu.

pa i Bjarne Riis se povukao da vodi svoj tim... just saying :fantom:

Link to comment

jbt frice, Vigins se 2011. povukao sa Tura posle pada na 7. etapi. do tad je bilo 1 brdo u trci, i to Mur de Bretagne gde je zavrsio u vodecoj grupi sa Evansom, Kontadorom i ostalima.

 

opet kazem ponavljam, Vigo je godinama radio na svojoj kilazi, na treningu i postepeno se transformisao u nekoga ko moze da dobije Tur.

Link to comment

jbg, onda 2010 Tour, jer se secam da je onaj skot ili irac, sta li je kog djavola, sve vreme pricao kako Wigginsovo vreme dolazi i kako se poboljsao na brdu... i onda kada su dosla brda, Wiggins palacinka :D

 

edit: OK, poboljsao se, imao je dobar Tour, dobio je... nije nemoguce, zaista, pogotovo ako konkurencija zakaze... ali dobio za 10+ minuta? pa puno je sve da je samo protiv Cavendisha vozio brda...

Edited by freakns
Link to comment

ajde da batalimo pricu oko Kvjatkovskog do sledeceg jula. znam sasvim dobro kakav je on vozac i ne treba niko nista da mi javlja.

 

Pošto će izgleda u Sky, pa možda je i realno da postane pobednik TdF.

Link to comment

I can't stress enough - today's mountain finish, and the estimated 6.1 W/kg produced by Froome for 42 minutes (even though the attack only really came in the second half) is not an isolated reason for skepticism about cycling.


There is six years of historical context, it is a conversation that has been happening since 2009 and this is but the latest sentence. You see those time gaps, and look at who they're to, and that a third rider was just marking moves behind after doing tempo work earlier on.


Quintana, incidentally, at 5.9W/kg was just slightly above what we've seen for the last four years, for the length of the climb, and everyone else was down on estimates, so a howling tail-wind won't cut it this time.


Then add in the CIRC report which explains how doping has shifted from "blunt force" to "surgical precision", changing its nature but not its existence. And keep in mind the sporadic doping busts, just enough to let on that all is not peachy.


Then Froome, on the verge of being discarded, having not stood out in our SA cycling circuit, transformed into the greatest ever cyclist after the age of 25, with VO2max values that would have made a physiologist's eyeballs explode (and hey, we're in Africa, but we aren't that backward here).


Next throw in the arrogant Public relations spin that Sky in particular offer (pillows, dieticians, altitude and Nutella bans for example - give me a break), plus the lack of transparency pretty much from top to bottom of the sport, the presence of the same people in charge of teams as who doped, the hiring and denial of hiring of doping doctors, the TUEs, the inhaler before big efforts, and on and on.


Then look at other sports and what Salazar's group is accused by about 18 people of doing, and you get an idea for how the sport has moved on since Festina, then Lance.


I fully expect attacks, and that's OK, I don't mind. But over the years, I've grown more and more confident in our estimates, and what they mean, and pixel by pixel, an image is being revealed.


Some will say my degree was printed on clip-art (got this on Twitter already), others that I have, and I quote, "questionable research ethics, cherry picking data, and clear lack of objectivity/investigator bias" (I may use this as an introduction next time I give a talk, thanks Alastair :-)). That's alright, just know that if it's a South African (hey, Froome even grew up here), I'd be saying the same thing.


Would you, if that was an American riding away from the world, with two team-mates his most viable challengers? Cast you mind back, and perhaps you did, because it's happened before.


Ross


Link to comment

- Drago mi je da je Astana pustila Fugslanga kada je Nibali potpuno zaribao. Ne bi trebali da imaju prioritet u Nibaliju, već da puste trku da sve izniveliše. Nije fer da vozači budu robovi prvom vozaču koji je u slaboj formi. Isto tako se nadam da Nibaliju neće da padne na pamet da proba da se vadi na Vuelti. Vuelta je za Arua.

- Odlična vožnja Adama Yatesa i pre današnje etape je delovao bolje od brata.

- Gallopin nastavlja odličan "tihi" TdF. Ako se ne negde ne razbije, očekujem ga u top10 na kraju. Isto sam mislio i za Barguila, ali ostaje da se vidi koliko se slupao danas. Gesnik odličan i on se ozbiljno kandiduje za top10.

- Razočarali Peraud, Uran, Rodriguez, Bardet, Pinot, Martin, Talansky, Kelderman, Rui Costa, Arredondo

- Majka slab danas, a odspavao je prvu nedelju. Porte je isto uradio, ali se pojavio kada je trebao. Slično važi i za Kreuzigera, pa Contador je jedino mogao da računa kao i uvek ozbiljno na Rogersa.

Link to comment

ja samo da primetim (uz ogradu da sam danasnju etapu pratio preko boxscora™ i tek treba da je gledam) da je pre dve godine Nairo bio bolji od Fruma u Alpima, u trecoj nedelji. tesko ce se iko usuditi da kaze da je ovaj zaostatak nadoknadiv, ali ako bi Frum koji slucajem imao jour sans pre nego sto se udari u Alpe i ova prednost bar malo opadne, jos bismo mogli da gledamo ozbiljnu borbu za prvo mesto. mislim, vec ovo je skoro pa hvatanje za slamke, ali nekako mi se ne priznaje da je trka gotova vec na pola... 

Link to comment

Danas sam srecom od ranog jutra u putu. Drago mi je sto nisam gledao ovo rasturanje. Ne pamtim da neko razbije sve zive posle dana odmora i jos je on bio najaktivniji u prvoj nedelji. Smesno. 

 

I da, bas sam se ubedacio kad sam procitao za Bassa, nek mu je sa srecom da to prebrodi.

Link to comment

Moj dobar prijatelj je imao slican problem kao Baso i resio ga je relativno lako i bezbolno (koliko je lako i bezbolno uopste moguce reci kad je rak u pitanju) cak i ovde u Srbiji sa ovim nasim lekarima. Ako je Baso otkrio rano, a sigurno jeste posto su oni redovno na nekim lekarskim kontrolama, trebalo bi da vrlo brzo s njim bude sve u redu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...