Jump to content
IGNORED

Tour de France 2015


malkin

Tour de France 2015  

22 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Rekao je prosle godine da mu je to najveci san u karijeri, da je zbog P-R zavolio biciklizam, ali da nikad nije mislio da je dovoljno konkurentan. 

 

ima čovek dobar ukus  -_-

realno, i nije dovoljno konkurentan, a sumnjam da će i biti. jedno je etapa Tura sa kaldrmom, koliko god impresivna bila njegova vožnja, a drugo je P-R u aprilu... bolje bi mu bilo da proba ozbiljnije Lombardiju ako mu je do pobede na velikom klasiku. tu bi svakako mogao da pobedi.

ipak, kudos za onaj napadna Saint-Pythonu, ko zna šta bi bilo da ga Gallopin nije prikočio  ^_^

 

A gledam najavu pred Tour i intervju sa Froomom, pitaju ga za formu, a on kaze nesto tipa nisam na vrhuncu trenutno i da je razumljivo i da je tempira da bude najbolji kada treba u trecoj nedelji. Ako je tako, nece na dobro da izadje. Valjda ce se umoriti malo, inace bice ovo dosadno u GC.

 

pa dobro, mora malo da proba da uljuljka rivale. mada posle Dauphine-a malo ko bi mu poverovao.

 

Jbg, Froome je najjaci - u ovom trenutku, ali trosi se. Vidjecemo, on je svakako prvi favorit, ali i Nibali i Quintana ce imati sta da kazu, a Contador svakako - i da je ima jednu nogu on ce napadati. Ni Tejaya ne treba zaboraviti. 

Nije ovo gotovo, bez obzira sto je Froome sad vec veliki favorit. 

+1

 

Nairo je za sada prilično sabran i ne ide loše. videćemo TTT, možda Movistar uspe da mu vrati neku sekundu, a onda u Pirinejima kreće nova trka od utorka. Tidžej od kad ga ja pratim uvek ima ozbiljan jour sans na GTovima, ako kojim slučajem to izbegne, može da bude ozbiljan igrač.

 

Contador mislim da ne moze da pobjedi, ali ce i te kako biti faktor. Bice on dovoljno blizu da zabrine ostale, a napadace, ako treba i sa 80km od cilja. Svasta moze biti. 

+1

 

 

dobra trka je ovaj Tur. šteta je jedino što je vreme u prvoj nedelji izgubio 1 Pino, a ne npr. Frum, ali štada se radi. 

 

još dve stvari: 

 

- Kavendiš se izvadio za drugu etapu: baš je dobro zapeo za Martina danas. on i Sagan su se pokazali kao pravi timski igrači danas. meni je uvek jedna od najlepših stvari u biciklizmu bilo to da ima dana kad i najveće zvezde rade za svoje timske kolege. 

 

- za moje pare, Pino se obrukao. Martin je dobio etapu na Trentinovom biciklu a Pino besni pored puta i odbija Ladagnousov bicikl. vidim da ga Madio pravda navodeći razliku u visini između Pinoa i Ladagnousa, ali opet: Toni Martin je dobio etapu na tuđem biciklu. izmiče ti Tur na ravnoj etapi, svaka sekunda ti je važna--pa sedi na bicikl koji ti se nudi i teraj!

 

edit. e da, Warren Barguil. dečko vozi ozbiljno dobro. valja ga pratiti.

Edited by malkin
Link to comment
  • Replies 861
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • malkin

    157

  • Nemanja Posrbica

    104

  • gervasius twinkleminkleson

    85

  • freakns

    82

 

 

- za moje pare, Pino se obrukao. Martin je dobio etapu na Trentinovom biciklu a Pino besni pored puta i odbija Ladagnousov bicikl. vidim da ga Madio pravda navodeći razliku u visini između Pinoa i Ladagnousa, ali opet: Toni Martin je dobio etapu na tuđem biciklu. izmiče ti Tur na ravnoj etapi, svaka sekunda ti je važna--pa sedi na bicikl koji ti se nudi i teraj!

 

Kaže Martin da je sedište bilo visoko i da su kočnice bile obrnute u odnosu na njegov bajs..

Link to comment

Tacno ce da se trkaju svaki dan na ovom touru :D

 

 

Btw, kocka mora da bude prisutna svake godine. Spektakl. 

Link to comment

Bouhanni pao i odustao od trke :(

Tur mu izgleda nije bio sudjen.

U vezi sa jučerašnjom etapom, žao mi je što je Frum bio u onoj grupi napred, kako su gazili Stybar i Van Avermet onaj poslednji deo kocke, verovatno bi jurili pobedu da nije bio ovaj sa njima.

Mada je i ovako ispalo ok sa Martinom.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...