Jump to content
IGNORED

Cene na domaćem tržištu


Tribun_Populi

Recommended Posts

15 hours ago, le petit nicolas said:

najjednostavniji tip&trick za booking, da ne placas 15% vise na s-v-e (smestaj, ev. hrana, i turisticka taksa) jeste da tamo nadjes sta te zanima i da onda potrazis direktno izdavaoca smestaja. mnogi od njih imaju svoje sajtove, fb, ig strane...

 

poz

 

Meni se dešavalo da mi smeštaj preko Bookinga bude jeftiniji nego preko sajta hotela, jer mi uračunaju Genius popust. Najveća razlika koju sam ikad imao je hotel u Budimpešti (Opera Garden) koji mi je preko Bookinga bio cca 650 evra, a preko Agode 370 za potpuno istu uslugu u istom periodu, tako da treba gledati i AirBNB, Agodu i ostale platforme.

 

Btw, ja prvi put uvek idem preko Bookinga, jer mi daje izvestan osećaj sigurnosti. Tada razmenim telefone sa vlasnikom smeštaja, pa drugi put idem direktno.

  • +1 4
Link to comment

Za hotele najbolje prvo pogledati Agodu i Booking pa onda kad se nadje hotel na Guglu ukucati ime hotela i datume. Onda Gugl uporedjuje sve cene na netu.

 

Moje iskustvo je da je direktno sa hotelom obično skuplje, osim ako već poznajete vlasnika pa se opet vracate u isti hotel po privatnom dogovoru. Ako idete prvi put često će Agoda/Booking cena biti niža od cene hotela direktno. 

Edited by noskich
Link to comment

Mlecni izvestaj iz lokalne idee: domaca mleka sad redovno mogu da se nadju za 100-110 dinara. Strana drze cenu. Nadam se da ce i ostali proizvodi da se unormale. Meni sve ovo deluje kao iskoriscavanje inflacije da se pumpaju cene u stilu APP.

  • +1 1
Link to comment

To ti je privremena akcijska cena.

Ne moze mleko biti tako jeftino.

Pogledaj cenoteka.rs

 

 

Edited by brusli
  • +1 1
Link to comment
20 minutes ago, Shan Jan said:

Nisam siguran, tako su u idei pre 2-3 godine non stop kravice bile na popustu tako da je to sustinski bila regularna cena.

Hm, zasto je onda jogurt preko 150 din ?

 

  • +1 1
Link to comment

Ne znam brusli, mlogo pitas. Ali nije mi bilo realno da mleko sa 84 (ta cena je godinama stojala pa se secam) skoci na 170. 

Link to comment

Maxi, Lidl, prodavnica sa Zlatiborskim mlekom na pijaci. Svuda je mleko daleko skuplje od 100 din po litru.
To u Idei obično kratkotrajno Kravica/Somboled?

btw: danas u Maksiju

1684404251436.thumb.jpg.702e6241ad9305e9a55e4faa4707951f.jpg

Edited by salerokada
Link to comment

Ne, dugotrajno i to vise njih: Sabacka, Subotica, Imlek (sve osim od 2.8) itd... Mozda im ostale neke zalihe ko ce znati ali ja se nadam da je povratak na malo normalnije cene (i ako je samo zbog neprodate ture to je opet pokazatelj da su ljudi smanjili potraznju i time izvrsili pritisak na ponudu).

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...