Jump to content
IGNORED

Wimbledon 2015


Ros

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    220

  • Timmy

    178

  • Max Morlock

    135

  • Musky

    99

Top Posters In This Topic

Posted Images

pazi, tu ne utice samo return kao udarac, nego kompletna igra kad zapocnu poen u kojoj je djokovic bolji od murraya. na primjer, murray je bolji protiv prvog servisa, sto na neki nacin potvrdjuje moje misljenje.

pa ne bas...

Novakova igra, za razliku od Murrayeve, se ne zasniva na beskonacnom trcanju levo desno. Ljudi precesto tripuju da Novak odbranom dobija meceve, sto je potpuno netacno(ako vec toliko gledas statse, mozes pogledati za mec sa Andersonom koji je igrao extremno agresivno i na kraju dana pretrcao vise nego Novak). To se videlo i u mecevima sa Andersonom i Karlovicem. Murray nakon balona od reterna stigne jos 2-3 lopte i time natera igraca na gresku. Novak nakon balona od reterna izgubi poen. Novakova odbrana je kao i retern, izuzetno agresivna. On je najbolji kontranapadac na svetu, jer iz streacha odigrava agresivno i preuzima inicijativu. I kroz to treba da posmatras i njihove reterne. Murrayu je cilj da ubaci loptu u protivnicko polje, Novaku je cilj da preuzme kontrolu nad poenom. A velika vecina igraca ima daleko vise problema sa Novakovim reternom. Secam se da je Nadal posle US Opena 2011 izjavio da je nenormalno sta ovaj radi sa reternom, i da mu niko nikada nije pravio takve probleme...

To je kao prica da je Federerov servis jedan od most underrated u istoriji tenisa. Federer uglavnom ne ubija asovima, oa kao nema najbolji servis na svetu, ali njegov 1-2 combo je najbolji u istoriji tenisa i sigurno je igrac ciji je servis jednako tesko uzeti kao i Karlovicev(ako se ne varam, na ovom Wimbledoneu Federer jos nije izgubio servis).

Link to comment

pa ne bas...

Novakova igra, za razliku od Murrayeve, se ne zasniva na beskonacnom trcanju levo desno. Ljudi precesto tripuju da Novak odbranom dobija meceve, sto je potpuno netacno(ako vec toliko gledas statse, mozes pogledati za mec sa Andersonom koji je igrao extremno agresivno i na kraju dana pretrcao vise nego Novak). To se videlo i u mecevima sa Andersonom i Karlovicem. Murray nakon balona od reterna stigne jos 2-3 lopte i time natera igraca na gresku. Novak nakon balona od reterna izgubi poen. Novakova odbrana je kao i retern, izuzetno agresivna. On je najbolji kontranapadac na svetu, jer iz streacha odigrava agresivno i preuzima inicijativu. I kroz to treba da posmatras i njihove reterne. Murrayu je cilj da ubaci loptu u protivnicko polje, Novaku je cilj da preuzme kontrolu nad poenom. A velika vecina igraca ima daleko vise problema sa Novakovim reternom. Secam se da je Nadal posle US Opena 2011 izjavio da je nenormalno sta ovaj radi sa reternom, i da mu niko nikada nije pravio takve probleme...

To je kao prica da je Federerov servis jedan od most underrated u istoriji tenisa. Federer uglavnom ne ubija asovima, oa kao nema najbolji servis na svetu, ali njegov 1-2 combo je najbolji u istoriji tenisa i sigurno je igrac ciji je servis jednako tesko uzeti kao i Karlovicev(ako se ne varam, na ovom Wimbledoneu Federer jos nije izgubio servis).

pa ja sam i rekao da je djokovicev agresivni return nenadmasan, ali da je u neutralisanju dobrog servisa murray bolji. i zbog toga ga klasifikujem kao boljeg reternera.

 

ja uopste nisam spominjao nikakve statse, nego sam kao dokaz moje tvrdnje naveo da murray bolje prolazi protiv dobrih servera, odnosno potvrdilo moj utisak da djokovic ima s njima problema. j.r. cash je samo provukao tu statistiku da djokovic osvaja najvise poena na protivnicki servise i bilo bi jako cudno da nije tako.

Link to comment

Čitao o tome prekjuče... neviđen bambus od novinara.

Nivo gluposti kao onaj izveštaj (beše u informeru?) sa neodržanog koncerta Billy Idola. :isuse:

Link to comment

Same here... u potpunom zbunu sam. Ma verovatno su iskoristili neki generički momenat njegovog self ranta i uz par prigodnih "svedoka", napravili od toga priču.

Link to comment

ma izdero se u jednom momentu zesce, misilm na 2-3 30-30, ili tako nesto...

 

ali tekst nije dovoljno dobar. nisu ubacili da joj je pretio da ce je silovati na sred terena ako ne baci magiju na Andersonov servis... i daily mirror posustaje, morace kod Kurira na casove.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...