Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2015/16


Ros

Recommended Posts

Ma jasno, ali definitivno će tu faliti napadačkog oružja +  je skok slabiji. Super ako je ovaj Tompson dobar 1 na 1 igrač, pošto ostali spoljni ne mogu sebi kreirati šut. Videćemo kako će reagovati Gudurić i Davidovac na pripremama, cenim da od toga zavisi eventualno dovođenje još jednog igrača na 3/4.

 

Javlja mi se da će Sofo igrati najviše minuta u EL u poslednih 6 godina. Ima Radonja da ga arči dok ovaj ne lipše, a nakon svakog tajm auta - zna se kome ide lopta. :)

 

U svakom slučaju, jedva čekam da počne.

Link to comment
  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    554

  • pbg12345

    319

  • Nikodije

    297

  • Apollo Creed

    264

Top Posters In This Topic

Posted Images

realno, to sto smo prosle godine imali mwilla u timu je bio neki neverovatan splet okolnosti, ne moze se ocekivati da svake godine dovodimo takve igrace. nelson, mekel, to je nivo stranih plejeva koji su nama dostupni i koji rade posao kada se koriste kako treba.  

 

Mislim da nije to toliko stvar dostupnosti, koliko trenerovog odabira i filosofije™. Ako je vec Vilijams bio nedostupan, mi smo verovatno mogli da dovedemo neki manje - vise slican profil igraca (mada verovatno ne te klase), al Dejo se odlucio za Mekela. Imam neki utisak da je Vilijams, iako je generalno odigrao dobru sezonu, u odredjenim momentima iritirao Radonju svojom nepredvidljivoscu i bubicama, pa se sada ipak odlucio za "povratak korenima". Izabrao je pouzdanog i vrlo racionalnog igraca, koji ce imati manje sansi da poludi, i sam resava kano MWill, ali ce biti konstantniji i malo vise "produzena ruka trenera na terenu". Sa MWillom na terenu nije postojala full control, vec je puno toga bilo u rukama Njegovog Velicanstva Igraca, a sada se vracamo nacrtanim akcijama.

Link to comment

i kad je markus dolazio bila je prica da je veliki potrosac lopti koji moze sutom unakaziti protivnicki tim ali da moze i upropastiti sopstveni. bila je tu gomila mana koje smo vidjeli. covjek se prilagodio timu, smrsavio i doveo se u formu i bio u vecem dijelu sezone odlican timski igrac. jasno je da smo mi tim koji se krpi i sastavlja kako bi odigrao pristojno u EL i da necemo imati neke ekstra igrace, samo je jos prerano za proceniti kako ce sve to izgledati.

Link to comment

Sofo ce igrati po principu prvih 4-5 min u prvoj cetvrtini  pa poslednjih 4-5 u drugoj.Tako i u drugom poluvremenu.16-20 min je neka njegova realna minutaza u Evroligi.

 

Nego sta li se desava na tim nasim pripremama,nikakavih informacija nema,pripremnih meceva ? Radonja kao da je progutao kljuc od sale.

Mozda je Sofo pojeo Rebica a da to ni ne znamo.

Edited by Zigara
Link to comment

Sofo ce igrati po principu prvih 4-5 min u prvoj cetvrtini  pa poslednjih 4-5 u drugoj.Tako i u drugom poluvremenu.16-20 min je neka njegova realna minutaza u Evroligi.

 

Nego sta li se desava na tim nasim pripremama,nikakavih informacija nema,pripremnih meceva ? Radonja kao da je progutao kljuc od sale.

Mozda je Sofo pojeo Rebica a da to ni ne znamo.

 

Mislim da ce Cirbes pocinjati sa Mekelom, pa kada udje Jovic, uci ce i Sofo.

Link to comment

Ma jasno, ali definitivno će tu faliti napadačkog oružja +  je skok slabiji. Super ako je ovaj Tompson dobar 1 na 1 igrač, pošto ostali spoljni ne mogu sebi kreirati šut. Videćemo kako će reagovati Gudurić i Davidovac na pripremama, cenim da od toga zavisi eventualno dovođenje još jednog igrača na 3/4.

 

Javlja mi se da će Sofo igrati najviše minuta u EL u poslednih 6 godina. Ima Radonja da ga arči dok ovaj ne lipše, a nakon svakog tajm auta - zna se kome ide lopta. :)

 

U svakom slučaju, jedva čekam da počne.

 

Meni se cinilo jos pred kraj prosle sezone (mozda sam i napisao) da je Guduric done deal za prvih 12 ove godine, verovatno se samo ceka da se vidi sta ce biti s Jakom. Kroz citavu Superligu Gudurica je Gurovic pustao da radi bukvalno sta hoce, bio je totalni gazda u ekipi. Sto se Davidovca tice smrdi na ponavljanje "scenarija Tejic", ako pokaze da moze a mi ne nadjemo igraca koji pravi razliku na 3-4 mozda Radonjic i udje u avanturu s njim. Mada, sumnjam, rekao bih da nam neki kalinoliki igrac ne gine.

 

Za mene je najveca nepoznanica Nastic. Od nekih ljudi koji ga prate godinama sam cuo da je prilicno napredovao prethodne sezone i da moze da se desi da smo s njim uboli dzek-pot. Ono sto sam video nije me narocito impresioniralo ali ko zna.

Link to comment

i prošle godine smo imali epizode iznimno jalove napadačke igre. ove godine će, po svemu sudeći, biti još gore.

 

btw, ja bih voleo da jaka ostane.

meni ovo nekako u suprotnosti. pretpostavljam da pod jalovim mislis na pozicioni napad, a tu jaka i nije bog zna kako jak™

 

gudurica je jako tesko oceniti na osnovu proslogodisnjih igara, donekle zbog sasvim drugacije konkurencije, a ponajvise zbog filipa covica. ko je gledao fmp prosle sezone u momentima kad je covic na terenu zna o cemu govorim. ono veze nema sa kosarkom

Link to comment

Nije, njegovu karijeru može samo da sanja. Šalu na stranu, ne ide mi Mekel u glavu nikako.

da jednom je plafon el, drugom nba. salu na stranu, sto ti je mekel toliko sporan?

Link to comment

Nije, njegovu karijeru može samo da sanja. Šalu na stranu, ne ide mi Mekel u glavu nikako.

dva puta mvp izraelske lige... marković beše?

 

nemoj biti neozbiljan.

Link to comment

Nije, njegovu karijeru može samo da sanja. Šalu na stranu, ne ide mi Mekel u glavu nikako.

 

Da, problem je samo to sto je njegovu karijeru izmedju ostalog sanjao i u NBA ligi. Mekel je veoma dobar igrac za nas finansijski domet, da je dosao prosle godine umesto Markusa cigani bi popadali u nesvest od srece. Sad, dosao je godinu dana posle Markusa pa su ljudi skepticni ali ne desava se cesto u zivotu takav drool momenat da navijas za klub i reprezentaciju u kojima na poziciji jedan igraju dva takva ludaka kao sto su Vilijams i Teodosic.

Link to comment

da jednom je plafon el, drugom nba. salu na stranu, sto ti je mekel toliko sporan?

 

Ma kakav NBA. Ko što je i Nedoviću plafon NBA. Rekao sam igrač u rangu Nedovića. Ne tip ali to je taj rang. Ne ide mi u glavu da nije mogao neki crnac™ da se nađe bolji.

Link to comment

Da, problem je samo to sto je njegovu karijeru izmedju ostalog sanjao i u NBA ligi. Mekel je veoma dobar igrac za nas finansijski domet, da je dosao prosle godine umesto Markusa cigani bi popadali u nesvest od srece. Sad, dosao je godinu dana posle Markusa pa su ljudi skepticni ali ne desava se cesto u zivotu takav drool momenat da navijas za klub i reprezentaciju u kojima na poziciji jedan igraju dva takva ludaka kao sto su Vilijams i Teodosic.

 

Ti nisi navijao za tu reprezentaciju  :fantom:

Opet kažem, to što je on bio u NBA ligi ništa ne znači kad je tamo imao ulogu kakvu je imao. Bio je i Adam Morison treći pik na draftu.

 

Edit. Ne znam za to da je bio MVP Izraelske lige, ne kažem da nije istina.

Edited by theanswer
Link to comment

Ne znam za to...

 

I ovo definise bukvalno sve tvoje postove. Ne znas statistiku i karijeru Mekela ali zato znas kakav je igrac. Ako nesto ne znas onda cuti i ne blamiraj se, ne moras bas na sve da odgovaras.

Edited by harper
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...