Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2015/16


Ros

Recommended Posts

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    554

  • pbg12345

    319

  • Nikodije

    297

  • Apollo Creed

    264

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne sumnjam ja da je dobar i kompletan igrač, ali sam negde pročitao da nije tip igrača koji sam kreira sebi šut, a nama je baš to potrebno. Ako jeste, onda super - sve čet'ri u vis...

 

Od sposobnosti nasih pure scorera da sami sebi kreiraju, mene vise brine skok. I prosle sezone smo bili slabiji nego pretprosle, a sva je prilika da cemo sledece biti jos losiji s obzirom da su Bobija i Kalinu zamenili Sofo i Tompson. Sofo ima svojih znacajnih kvaliteta, al skok nije medj njima, a ni ovaj Tompson nije bas da ima federe, prosle sezone u kupu Ronketi ni cela dva skoka po utakmici. Prilicno je izvesno da ni sut nece biti bolji nego prosle sezone, a skok ce biti znacajan hendikep, makar na EL nivou.

Link to comment

Nije baš Stefan Marković, bolji je od njega, ali definitivno nije tip igrača koji će da poludi i sam pobedi neku EL ekipu (kao što je Williams umeo). Trebaju mu dobri saigrači da bi igrao dobro (pre svega dobri šuteri). Sa te strane sam malo skeptičan.

Edited by Ivo Petović
Link to comment

realno, to sto smo prosle godine imali mwilla u timu je bio neki neverovatan splet okolnosti, ne moze se ocekivati da svake godine dovodimo takve igrace. nelson, mekel, to je nivo stranih plejeva koji su nama dostupni i koji rade posao kada se koriste kako treba.  

Link to comment

i prošle godine smo imali epizode iznimno jalove napadačke igre. ove godine će, po svemu sudeći, biti još gore.

 

btw, ja bih voleo da jaka ostane.

Link to comment

"Tompson je stvarno dobar igrač, koji pokriva pozicije dva i tri. Odličan je u tranziciji, u 'klouz-aut' situacijama, jer preti šutem, sjajan u prodoru...", rekao je Obradović za "Sport" i dodao:

"Ima obe strane, može sebi da iskreira šut. :fantom:  Nije mu odlika 'pik-en-rol' igra, ali može vrlo dobro da odigra odbranu, da čuva igrače na više pozicija. Rajan je definitivno profil igrača koji odgovara treneru Dejanu Radonjiću".

 

Za kraj, Obradović je konstatovao da Zvezda u njemu ne treba da traži naslednika Nikole Kalinića.

"On je više igrač poput Blažiča, nego Dženkinsa :cry: , a sigurno je da ne može da menja Kalinića. Kako već rekoh, pokriva pozicije dva ili tri...", ispričao je Obradović

Link to comment

Nije baš Stefan Marković, bolji je od njega, ali definitivno nije tip igrača koji će da poludi i sam pobedi neku EL ekipu (kao što je Williams umeo). Trebaju mu dobri saigrači da bi igrao dobro (pre svega dobri šuteri). Sa te strane sam malo skeptičan.

 

Jebi ga, Markus je bio user maltene u rangu Mekejleba, ne dogadja se to svake godine. Iako ni taj user nije bas cesto sam pobedjivao EL ekipe, najblizi tome je bio u utakmicama protiv Makabija kuci i Valensije u gostima, za njega se i pre nego sto je dosao znalo da ce imati tih nekoliko utakmica kad mu ne mozes nista. Imao je vec takvih epizoda u Malagi. Mekel je skroz drugi tip igraca, nema taj unplugged moment ali s njim cemo igrati dinamicne i brze napade u kojima se stalno nesto desava, bar cemo se lisiti onih momenata iz prosle godine kad jedan tapka, cetiri stoje i ceka se voz da udje u stanicu.

 

Ove godine tim je za ako moze da se promuva u Top 16 sa tri ii cetiri pobede, cepanje sa Cedevitom u finalu ABA lige i uzimanje domacih trofeja. Nerealno je da dve godine zaredom budemo toliko dominantni u lokalu, mnogo nam se toga poklopilo prosle godine.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...