Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2015/16


Ros

Recommended Posts

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    554

  • pbg12345

    319

  • Nikodije

    297

  • Apollo Creed

    264

Top Posters In This Topic

Posted Images

Радоња отпустио Каплановића и Чворовића, ко нам остаје од клинаца?

..i branu, pekovica, micovica

ostaju ovi mladji

Link to comment

Rebic, Tejic (mada je on vec uredno clan rotacije), guduric, lazarevic, davidovac, apic, simanic i radanov. Miladinovic i dobric idu u fmp...

Edited by adasevic
Link to comment

Mekel je fino pojačanje. Old school američki beli tip pleja, pametan, dobro igra dva na dva, fina rešenja u pozicionom napadu + dobro trčanje. Šuta bez.

 

Problem za Zvezdu je što nema dovoljno ofanzivnog potencijala spolja. Ovog Thompsona nisam gledao, ali ako je zaista nesposoban da sam sebi kreira šut, kako se piše, onda smo u ozbiljnom problemu. Jeste, kreiraće ponešto Mekel iz dva na dva, ali osim njega i Sofoa, ostalo je mrtvo more. Porađaćemo bukvalno svaki koš. Ne znam ko će da zameni Jenkinsa i da igra izolaciju spolja kad zatreba.

 

U takvoj varijanti, počinjao bih u petorci sa Zirbesom, a da Sofo bude glavni igrač sa klupe, pošto njemu Mekel i nije neophodan. Takođe, možda Gudurića pustiti da kreira nešto protiv drugih petorki, on je valjda još jedini koji može sam sebi da kreira šut.

Link to comment

Sale Obradović je u superlativima govorio o Tompsonu, a Kari za Tompsona kaže da je igrač kakvog Zvezda nije imala, pure scorer...Ai bio je jedan od glavnih igrača kod debelog Talijana...

Link to comment

Ne sumnjam ja da je dobar i kompletan igrač, ali sam negde pročitao da nije tip igrača koji sam kreira sebi šut, a nama je baš to potrebno. Ako jeste, onda super - sve čet'ri u vis...

Link to comment

valjda je u pure scorer ukljuceno kreiranje svog suta? Kakav je scorer bez toga.

 

ako nije, onda ce zvezda samo u sofou imati ekstra kvalitet.

 

jel vidis gudurica kao potencijalno ozbiljnog igraca? Ja ne, mislim da je dosta blizu svog plafona.

Edited by Timmi
Link to comment

U Karijevo pure scorer uključujem jedno 30% preterivanja i podilaženja. Stvarno nisam gledao čoveka, tako da nemam pojma.

 

Suviše sam malo gledao Gudurića, da bih mogao da sudim. Uopšte nemam predstavu kako će oni njegovi driblinzi i napadački kvalitet delovati na nekom višem nivou (mislim na EL, u ABA mislim da može da igra solidnu ulogu).

Link to comment

 

jel vidis gudurica kao potencijalno ozbiljnog igraca? Ja ne, mislim da je dosta blizu svog plafona.

ja bih rekao da je prilicno daleko od svog plafona. ako utegne odbranu, on ima kopletno pakovanje, cak i ako ni u jednom segmentu nije ekstremno dobar.

Link to comment

Ja pogledao pre neki dan na utubetu drugu polovicu na random odabrane tekme iz finalne serije brose - bayern i naš amer me malo podseti na simketa kapitena. 90% napada proćoskario je bez ikakvih kretnji. odbranbeno je bio jako korektan. na kraju se i povredio, sjebo zglob u doskoku. ali to je ponavljam nekih 12-13 min. nisam ga gledao nikad ranije.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...