Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2015/16


Ros

Recommended Posts

U koji kontekst? Ne sviđa mi se teška petica u timu koji već ima Cirbesa i pritom je petica za koju postoji sumnja u spremnost. Atletskiji igrač koji ne bi bio minus u odbrani na toj poziciji za ove pare koje god da su ili dosta manje bi mi bio logičnije rešenje. Lupam glavu ne znam što je to kenjanje. Ali eto, rekao sam svoje, neću se više oglašavati, moći ćete sad na miru da pišete o postovima sa Instagrama. 

Jel moze predlog koji bi igraci bolje odgovarali Zvezdi na toj poziciji a da su u rangu plateznih moci?

Link to comment
  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    554

  • pbg12345

    319

  • Nikodije

    297

  • Apollo Creed

    264

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jel moze predlog koji bi igraci bolje odgovarali Zvezdi na toj poziciji a da su u rangu plateznih moci?

 

Pa ne znam niti koja je platežna moć Zvezde niti znam koje pare igrači traže. Ako poverujemo u ono za oko 325k mislim da za te pare može da se uzme ne toliko afirmisan igrač koji može da odigra 15ak minuta ili 20 kao backup centar i da igra u petorci shodno situaciji kada je potrebno malo više odbrane. Rekao sam već tip igrača Patrika Janga a stvarno nisam skaut niti menadžer da znam ko je slobodan i ko je na tržištu trenutno. Ali znam da bar takvih igrača koji dolaze iz Amerike nikada nije oskudevalo. Možda su jednostavno odlučili da odigraju na sigurno sa proverenim imenom i proverenim menadžerom.

Link to comment

Pa ne znam niti koja je platežna moć Zvezde niti znam koje pare igrači traže. Ako poverujemo u ono za oko 325k mislim da za te pare može da se uzme ne toliko afirmisan igrač koji može da odigra 15ak minuta ili 20 kao backup centar i da igra u petorci shodno situaciji kada je potrebno malo više odbrane. Rekao sam već tip igrača Patrika Janga a stvarno nisam skaut niti menadžer da znam ko je slobodan i ko je na tržištu trenutno. Ali znam da bar takvih igrača koji dolaze iz Amerike nikada nije oskudevalo. Možda su jednostavno odlučili da odigraju na sigurno sa proverenim imenom i proverenim menadžerom.

 

Sada oskudeva, jer bukvalno svaki top tim ima bar po jednog, pa  moraš da se kockaš sa mladim igračem iz SADa, koji je tek izašao sa koledža. I ja bi voleo više takvog, ali Radonja više voli low post opciju nego zaštitu obruča.Takođe bi više voleo da smo pokupili Kuzmića ili Milutinova, ali su Oly i PAO bogatiji, ali ne vidim da je ovo loša opcija. Ima svoje mane, ali i velike prednosti.

Link to comment

Kad bolje razmislim, Sofo je ok rizik. Teško bi u slučaju promašaja visila Aba, a u slučaju nekog pozitivnog epiloga, mogao bi da bude bullseye.

 

Nadam se da nam angažovanje Sofoa neće povući sa sobom još 1 visokog da guši Teju.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

U koji kontekst? Ne sviđa mi se teška petica u timu koji već ima Cirbesa i pritom je petica za koju postoji sumnja u spremnost. Atletskiji igrač koji ne bi bio minus u odbrani na toj poziciji za ove pare koje god da su ili dosta manje bi mi bio logičnije rešenje. Lupam glavu ne znam što je to kenjanje. Ali eto, rekao sam svoje, neću se više oglašavati, moći ćete sad na miru da pišete o postovima sa Instagrama.

Kontekst je da je trener tima Radonja kome je neophodno da na terenu ima dominantnog igrača na low postu ne bi li mu napad ličio na nešto. Teško je naći igrača koji to garantuje protiv apsolutno bilo koga na EL nivou, a još teže ga je dovesti u Zvezdu. Sofo jeste takav igrač i tom smislu svaka čast upravi što su uspeli da ga dovedu. On u ABA ligi ne mora da igra uopšte, a u EL će verovatno biti ispod 20 minuta. Valjda je za toliko zdravstveno sposoban.I meni se više sviđa košarka sa peticama o kojima ti pišeš, ali to nije košarka koju Radonjić želi/ume da igra.

 

Kontekst je i to da se Zvezda probija u evropskim okvirima i da će joj dovođenje jednog od najprepoznatljivijih igrača u Evropi pomoći u tome.

 

A i raduje me što se klub za koji navijam uzdigao dotle da dovodi Sofoa kao back up igrača.

Edited by Heaviside
Link to comment

A na kojoj planeti je Zirbes "teška petica" u istom smislu kao i Sofo? Kakvog to specijalnog centra treba juriti da bi bio komplementaran Nemcu? (Edit: sad vidim, Young je znači taj idealan partner...)

 

Te priče "ne može ovaj sa onim" mi uvek liče na one nekadašnje mudrosti po kojima od dva napadača u fudbalu, jedan apsolutno mora da bude visok & kršan a drugi mali & brz, inače propade posao.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Kontekst je da je trener tima Radonja kome je neophodno da na terenu ima dominantnog igrača na low postu ne bi li mu napad ličio na nešto. Teško je naći igrača koji to garantuje protiv apsolutno bilo koga na EL nivou, a još teže ga je dovesti u Zvezdu. Sofo jeste takav igrač i tom smislu svaka čast upravi što su uspeli da ga dovedu. On u ABA ligi ne mora da igra uopšte, a u EL će verovatno biti ispod 20 minuta. Valjda je za toliko zdravstveno sposoban.I meni se više sviđa košarka sa peticama o kojima ti pišeš, ali to nije košarka koju Radonjić želi/ume da igra.

 

Kontekst je i to da se Zvezda probija u evropskim okvirima i da će joj dovođenje jednog od najprepoznatljivijih igrača u Evropi pomoći u tome.

 

A i raduje me što se klub za koji navijam uzdigao dotle da dovodi Sofoa kao back up igrača.

 

Pa raduj se ti do prekosutra niko ti ne brani. Samo pokušaj da shvatiš da postoji i drugačije mišljenje koje nije nužno kenjanje po Crvenoj Zvezdi, njenim navijačima itd

 

@vinipu da si pažljivo čitao video bi da ne kažem da treba igrač komplementaran nemcu u smislu petorke na terenu nego baš suprotno, neko koće igrati kada ovaj ne igra. zvezda ni sa cirbesom ni sa sofom nema neki rim protection. sa sofom dobija validnu low post opciju ako bude zdrav i ofanzivni upgrade sigurno ali nemac bi valjda trebao da ima tu povećanu ulogu ove godine iako naravno nije igrač kao sofo. 

 

A to šta Radonja misli da njemu treba i kakav je kontekst, to mene ne interesuje. Kažem po petnaesti put ono što bi meni bilo ok, a ne šta je Radonji ok.

Edited by theanswer
Link to comment

Ni ne kažem da kenjaš po Zvezdi nego da kenjaš tj. lupaš tj. nesposoban si da staviš stvari u kontekst. Jel treba i četvrti put da pojasnim?

Link to comment

@pbg13445: Valjda u tome što ima samo 208 cm?

 

Zirbes je po Zvezdinim standardima više nego OK i u odbrani i u napadu. Prošle godine je liability bio Bobi pa je protiv raznih Mačvana upravo Nemac morao da igra 30+ minuta. Sad kad je on otišao, problem je što je Nemac mali :yawn2:

Link to comment

Teško. U odbrani bi morali da igramo zonu, a u napadu bi koš iz reketa bio ravan senzaciji jer bi protivnička ekipa konstatno imala dvojicu najviših igrača u reketu jer ova dvojica ne pogađaju sa razdaljine veće od 4 metra, a i za to im treba 2 sekunde da se nameste.

Edited by Heaviside
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...