Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2015/16


Ros

Recommended Posts

Gledano sa strane biznisa, odličan posao, platiš 120/150k evrova igrača i za godinu ga prodaš za 1000000 evra, sa druge strane iz ugla tima i igre, mnogo smo izgubili, malte ne 4 nosioca su nam otišla, Bobi, MWill, Đenka i sada Kalina, jako teško će se to nadoknaditi jednakim kvalitetom a približnom cenom.

Nadam se da su zamene već spremne.

Link to comment
  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    554

  • pbg12345

    319

  • Nikodije

    297

  • Apollo Creed

    264

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kalina sigurno nece biti medju placenijim u timu ali opet i ta plata koju ce dobiti je sigurno daleko veca od najvece u zvezdi.

Naravno. Hoću samo da kažem da je verovatno morao da se odrekne nekog dela plate, koji bi mu sasvim sigurno pripao da su bile drugačije okolnosti što se tiče ugovora za prethodnim klubom.

 

Kalina je car i baš mi je drago što će napraviti korak dalje nakon samo godinu dana. Kad se samo setim kako sam fejspalmovao na njegov prvi takmičarski nastup za reprezentaciju (nisam bio jedini). 

 

Što se tiče uloge u timu, njegove prednosti su atletika, kapiranje igre, kao i vrlo profesionalan odnos koji je rezultirao poboljšanim procentom šuta. Ne ističe se sa loptom u rukama pa će biti zanimljivo videti kako će ga Obradović uklopiti u svoju igru, jer on obično voli da svi spoljni igrači budu u stanju da odigraju 2na2.

 

 

edit: i jebite se što vam igrači odlaze u najbolje klubove. to je bio naš luksuz  :mad:

Edited by pacey defender
Link to comment

Ja kad sam rekao 7 cifara bilo je "nevernih toma"...

Elem, veliki gubitak za tim, tesko nadoknadiv.

Dovesecemo dobre strance ali cemo biti slabiji nego prosle sezone jer ne mozemo da nadjemo dva domaca igraca kvaliteta Bobija i Kaline.Izbor domacih igraca je prilicno jadan.

Meni je sve ovo bas tuzno nekako, jer je Kalina nevidjen gotivac koji je dao sve sto je imao za Zvezdu, uostalom isto ko Bobi.

Link to comment

Dovodjenje Keselja,Stimca i slicnih majstora bio bi vrhunska glupost.

 

Nemas pojma. Stimac je vrhunski za svlacionicu i zato ga Sale nacionale vodi svuda.

Link to comment

Ja kad sam rekao 7 cifara bilo je "nevernih toma"...

Elem, veliki gubitak za tim, tesko nadoknadiv.

Dovesecemo dobre strance ali cemo biti slabiji nego prosle sezone jer ne mozemo da nadjemo dva domaca igraca kvaliteta Bobija i Kaline.Izbor domacih igraca je prilicno jadan.

Meni je sve ovo bas tuzno nekako, jer je Kalina nevidjen gotivac koji je dao sve sto je imao za Zvezdu, uostalom isto ko Bobi.

 

Nadam se da nas nece pojacati igraci poput Stimca, Muslija, Keselja, Simonovica... To bi bila vrhunska glupost.

 

Bolje da imamo 5 stranaca nego da dovodimo domace mediokritete.

Link to comment

Kakva steta sto je Ristic otisao, uopste ne sumnjam da bi sledece sezone imao vrlo znacajnu ulogu kao podrska Cirbesu. A ovako cemo tu morati da dovedemo ko zna sta, posebno ako se trazi domaci igrac.

 

Pretpostavljam da nije gotovo sto se tice odlazaka, sledeci bi trebalo da bude Jaka, al tu nastaje problem ukoliko nema ponuda za njega. Slutim da mu se smesi otpremnina kako bi nas napustio.

Edited by Nikodije
Link to comment

Жао ми је што Калина одлази, уопште жао ми што нам оде читав тим, било је уживање гледати их у црвено-белом. Али шта је ту је, добро је да су узели масне паре и остаје нам да се надамо да ће довести колико-толико достојне замјене. Калини све најбоље у наставку каријере.

Link to comment
On je dodao da je klub bio primoran da sačeka sa angažovanjem novih igrača "jer je mnogo toga zavisilo od toga da li će Kalinić ostati, ili otići iz kluba'

 

"Na osnovu toga je u značajnoj meri zavisio naš koncepcijski plan. To nam je malo otežalo sitiuaciju, ali veoma smo posvećeni tom delu posla", konstatovao je Radonjić.

 

Za razliku od prethodnih nekoliko sezona, kada su bazične pripreme odrađene na Zlatiboru, ove godine će ekipa trenirati u Beogradu:

 

"Radu sa prvim timom u pripremnoj fazi biće priključen veliki broj mladih igrača. Tu ne mislim samo na članove mlade reprezentacije koja je u Italiji osvojila zlatnu medalju, već i na one mlađe. Svi oni će imati priliku da se, pre svega, postepeno privikavaju na rad sa seniorskim timom, ali i da se nametnu i zasluže svoje mesto u prvom timu", rekao je Radonjić i dodao da je želja tima da "održi kontinuitet postepenog uvođenja mladih igrača iz sopstvenog pogona u prvi tim".

 

"Velika pažnja biće posvećena tim mladima igračiima, njihovom radu i napretku i očekujem da će to u narednim godinama doneti adekvatne rezultate", poručio je trener Crvene zvezde.

 

Ima logike da se čekalo sa pojačanjima zbog odlaska Kalinića, jer zaista menja koncepciju, pre svega izbora direktne zamene, ali i igrača na poziciji pet. Sada već verujem da će probati sa nekime ko pokriva i 4 i 5. Nisam siguran da mogu da računaju u potpunosti na Tejića kao standardnog člana rotacije sa 20ak minuta.

 

Imamo jednog sigurnog stranca i još tri da popunimo, a potrebna su nam četiri igrača. Domaća ponuda je nikakva, a vrlo verovatno će morati nekoga da angažuju. Možda im se desi da probaju sa Gudurićem i Davidovcem koji bi stekli iskustvo do domaće lige, a da krenu u sezonu sa pet stranaca. Moraće i da vide šta će sa Blažičem.

Link to comment

4 stranca je limit u KLS? ABA liga nema limit sto se tice stranaca? Ako je tako, nek ih dovedu jedno 7, ugovor do prvog maja, ostatak ce laganeze da odrade Rebic i drugari, konkurencija je zalosnija nego ikad.  :jerry:

Btw, sta mislite koji je vrhunac karijere kojem mali Rebojica moze da se nada? I da li bi se mozda bolje snasao na dvojci nego na kecu? 

Edited by Plajvi
Link to comment

20080124dasdaibal_2.jpg

 

Sofo vs Đumara-ko ce to dočekati...

ima logike,sto bi reko 1 uvazeni clan foruma.uvek se nadje ta neka logika.uprava ne gresi.imali ste najviseg centra a sad cete imati najdebljeg
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...