Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2015/16


Ros

Recommended Posts

bilo bi dobro da sledece sezone imamo vise takvih igraca, recimo zagorac i pulen, ako moze, uz guduru dakako

Edited by Nikodije
Link to comment
  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    554

  • pbg12345

    319

  • Nikodije

    297

  • Apollo Creed

    264

Top Posters In This Topic

Posted Images

Radinjić je na kzš posle meča rekao da bila odluka da Gudurić uzme šut. Kako bi se akcija odigrala nemam pojma. Da je Jović trebao da završava napad, on ne bi izveo loptu iz auta, već neko drugi bi je dao njemu.

 

Vidi, Posrbice, tvoj je problem to sto si gledao utakmicu i postavljas neka logicna pitanja. Logika je ovde precenjena. To sto je Jovic izvodio loptu samo znaci da je ona nekako trebalo da dodje do njega kako bi zasrao jer je tako naredio Radonjic. Kako? Jebi ga, nekako. Ne znamo kako ali tako smo silno zeleli da se to desi da mora da je neka slucajnost u pitanju koja nam se posrala u bunar.

Link to comment

Jos prosle godine sam ovde napisao da je kroz citavu Superligu u FMP-u Guduricu davana lopta da resava, s tom tendencijom se nastavilo i ove godine u Zvezdi. Bilo je i fejlova (Strazbur), bilo je i koristi (Real, Efes), ali je sve vodilo tome da bas onaj uzme ovaj sut jer ocigledno nema savest a zna. I sinoc je dve promasio pre nego sto je strpao tu odlucujucu.

 

Sto se tice minutaze, da pozajmim od coveka koji se time bavi i prati. U nekim bitnim utakmicama sa minutazom slicnoj sinocnjoj i delom utakmice slicnim sinocnjem, Gudurin usage rate je u proseku oko 27%. Drugim recima, Guduric kad je na parketu (govorim o evroligaskim utakmicama) ucestvuje u realizaciji napada prosecno u 27% situacija, sto je najveci usage rate od svih igraca Zvezde, iako zavrsnice obicno igraju najbolji Zvezdini igraci. Nije to Radonjic sinoc izmislio, on koristi Gudurica onoliko koliko misli da on moze da izdrzi da igra u fullu na obe strane terena, a kada ga koristi lopta je uglavnom kod njega ako nije kod Jovica. Obrati paznju na zavrsnice Zvezdinih evroligaskih utakmica (Strazbur, Bajern, Real, Himki, Efes) i videces da imamo nekoliko varijanti sa urucenjem Guduricu kad Jovicu ne prodje primarni napad, ocigledna je ideja da se iskoristi njegova kreativnost iz izolacija. Da ponovim, govorim o evroligaskim utakmicama, dakle o najvisem evropskom nivou kosarke, i igracu koji ima 20 godina i kome je ovo prva ozbiljna sezona u zivotu. Ako to ne govori dovoljno o tome koliko poverenja u njega ima Radonjic onda stvarno ne znam sta govori. Svakako ne govori to da li igra 12, 20 ili 30 minuta.

 

 

jako out of box razmisljanje da ti igrac od najveceg poverenja za zavrsnicu utakmice presedi ceo mec na klupi. cudo se nisu toliki kosarkaski mozgovi setili pre radonje da imaju igraca koji ulazi iskljucivo da resi zavrsnicu. valjda zato sto to u kosarci rade najbolji igraci, a oni ne ulaze u 28. mnutu na mec, jer tako i dolazis u situaciju da ga gubis.

 

 

:lolol:

 

Jebeno neverovatno.

 

+ 10000

Link to comment

To je onda do Jovića. Da li je trebao Gudurić da dođe po uručenje ili da dobije pas ne znam, ali verujem Radonjiću da je trebao Gudurić šutira. To je pozala i realizacija napada nakon auta.

 

Vidi, mene ako pitaš, Miller ili Gudurić trebaju da rešavaju. Mora da rešava igrač koji ima sposobnost kreacije u izolaciji, pre svega u šutu, ali i u prodoru.

ma verovatno i jeste isao na urucenje, samo jovic ima tu tendenciju da ulazi prelagano u poslednje sekunde utakmice pa dodje do toga da potrosi vreme bez potrebe. 

 

gudura i jeste uveden da izmislja i pogadja suteve, to mu je i uloga u ekipi. meni je samo sumjivo da ti igrac koji je go-to opcija kad god je na parketu bude igrac za 12 minuta u utakmici i da to bude pripisano nekom cuning planu u mecu gde te neuporedivo slabija ekipa hendluje 35 minuta lagano i gde te na kraju izvuce sumanuto tezak sut.

Link to comment

U sutini je stvar vrlo jednostavna. Od drzave direktno oba kluba dobijaju manje-vise isto, indirektno dobija vise onaj ko je trenutno u boljoj situaciji a u boljoj situaciji je onaj ko pored drzavnih para ima i dodatne izvore prihoda od prodaje igraca, Evrolige i prodatih ulaznica u hali koja prima 20.000 dusa. Godinama je to bio Partizan, trenutno je Zvezda. Jedini period kad je ta praksa napustena je bio period neposredno pre nego sto je Covic preuzeo Zvezdu, kada je i Bog digao ruke od opljackane i devastirane Zvezde a kamoli drzava, mozda bas i zbog toga da bi Covic preuzeo klub. Nas trenutno "doji" 1.600.000 evra od Kalinica i Bobija, plus preko milion evra od Evrolige po osnovu bonusa i prodatih karata, preko ovoga sto nas doji drzava koliko doji i vas. I ranije je to cesto bio slucaj samo imena nisu bila Kalina i Bobi vec, ne znam, recimo Krle i Veseli.

 

 

Upravo to. Kao 2012/2013, kada je KKCZ kao reformisani klub bez naročitih evropskih rezultata prethodnih godina imao minimalan budžet i tokom sezone nije mogao da skrpi ni 4 Amerikanca, Rakočevića, Savovića, Samardžiskog, Simonovića itd. 

Edited by Goranz
Link to comment

Upravo to. Kao 2012/2013, kada je KKCZ kao reformisani klub bez naročitih evropskih rezultata prethodnih godina imao minimalan budžet i tokom sezone nije mogao da skrpi ni 4 Amerikanca, Rakočevića, Savovića, Samardžiskog, Simonovića itd. 

 

I otisla 2 fiktivna miliona u dug koji je Covic ukalkulisao u 6 miliona, koliko trazi od Strica Nacije i ostatka naprednjacke bagre da im prepusti klub. Covic u papirima ima 6 miliona potrazivanja od kluba, ako ga ne rese nekom tuzbom oko Kosova ili necim slicnim ciganima je bolje da se navikavaju na to da ce kepec ostati u Zvezdi vecno. Doduse, sta god ja mislio o Covicu, a mislim sve najgore, manje ga mrzim nego sto mrzim SNS pa se nesto i ne sekiram oko toga. Neko normalan sigurno nece doci na celo kluba.

Link to comment

loš si ti srbin s kosova harpere, vas je pokro!

 

Kad je on dosao na red da krade ja sam vec pokraden do kozhe & sa 122 dinara u dzepu i do pola punom putnom torbom napustio kafanu. Ko nije krao te ljude dole taj se politikom u Srbiji nije bavio.

Link to comment

to naravno nisam rekao, ali cinjenica je da se za vreme dominacije partizana na ovom forumu jos ponesto i moglo procitati o kosarci nakon derbija. sinoc ne znam da li iko iz vaseg tabora ponudio smislene razloge za poraz, svi odmah skocili na faul zirbesa.

 

Zaboravio si na sta su licile teme za vreme i posle derbija za Partizanova vakta. To se nije moglo citati.

Link to comment

Zaboravio si na sta su licile teme za vreme i posle derbija za Partizanova vakta. To se nije moglo citati.

 

mozda se lose secam, ali tad je bio solidan broj cigana koji bi razloge za poraz najpre trazili u svojoj ekipi. cini mi se da na ovom forumu sad mozes na prste nabrojati navijace partizana koji nisu progutali mantru o vucicevim milijardama, kupljenim sudijama i borbi protiv 1 establismenta, a tu nikakve smislene diskusije nema jer su oni uvek u pravu.

Edited by Calavera
Link to comment

Zaboravio si na sta su licile teme za vreme i posle derbija za Partizanova vakta. To se nije moglo citati.

verovatno, i bilo je svakakvih teskih rasprava. ali sam prilicno ubedjen da ovaj diskurs o budzetima i politicarima nikad nije domininantan u forumskoj raspravi koliko je sada, niti je bio tolerisan sto od moderacije niti od diskutanata. jeste uvek bilo nekoliko likova koji su tu rsb pricu forsirali, ali ovo sad sto imamo je ceo neki kretenski pokret boraca za ugrozeno partizanstvo, koji se nekako prelio i na ovaj forum u ubio bilo kakvu diskusiju o nasoj kosarci, ne samo o derbijima.

 

a kuknjave o sudijama imamo i na nba topicima, gde necemo imati na ovim gde dobar deo forumasa gleda samo utakmice tima za koji navija. a ti prvi nisi imun na tu kuknjavu, koliko god voleo drugima da prebacujes.

Edited by Joe D
Link to comment

mozda se lose secam, ali tad je bio solidan broj cigana koji bi razloge za poraz najpre trazili u svojoj ekipi. cini mi se da na ovom forumu sad mozes na prste nabrojati navijace partizana koji nisu progutali mantru o vucicevim milijardama, kupljenim sudijama i borbi protiv 1 establismenta, a tu nikakve smislene diskusije nema jer su oni uvek u pravu.

 

Manje-vise je isti procenat kad su u pitanju postovi neposredno nakon utakmica, nema razlike. Jedino sto mi nismo imali taj "Vucicu pederu" opsti izlaz za nesposobne pa kad se prespava i ohladi glava procenat je rastao u korist normalnih. Tesne utakmice, govorim pre svega iz licnog primera, nikada ne treba komentarisati uzivo jer gresaka uvek bude, a kad izgubis u tesnoj utakmici u glavi ti ostanu samo greske ucinjene na stetu tvog tima. Potpuno razumem one koji su upirali prstom u faul na Cirbesu, faul je mogao ali nije morao da se sudi a ta lopta je prakticno odlucila mec. Druga je stvar to sto kad za poluvreme spickas 20 razlike pred svojom publikom kuknjava na sudije zbog jedne odluke uglavnom zvuci kao kiselo grozdje.

Link to comment

ma verovatno i jeste isao na urucenje, samo jovic ima tu tendenciju da ulazi prelagano u poslednje sekunde utakmice pa dodje do toga da potrosi vreme bez potrebe. 

 

gudura i jeste uveden da izmislja i pogadja suteve, to mu je i uloga u ekipi. meni je samo sumjivo da ti igrac koji je go-to opcija kad god je na parketu bude igrac za 12 minuta u utakmici i da to bude pripisano nekom cuning planu u mecu gde te neuporedivo slabija ekipa hendluje 35 minuta lagano i gde te na kraju izvuce sumanuto tezak sut.

 

Ne znam zašto je uloga Gudurića takva kakva je i ne znam da li je primerena ili ne. Nikada nećemo znati da li bi davao više da je igrao više minuta i drugačije stintove. Možda ga Radonjić drži na klupi zbog slabije odbrane, možda smatra da njegova svežina donosi boljitak u drugom poluvremenu. Za razliku od Tejića koji se vuče u prvom timu već dve godine i nikako da se probije u rotaciju, Gudurić je kupio sebi mesto na osnovu sretnih okolnosti, jer nije od početka bio ljubimac Radonjića. Poslednji je iz generacije 95' ušao u prvi tim, a očigledno će ispasti najbolji.

 

I naravno da nije plan da gubimo od tima slabijeg od nas 20 razlike, pa da se vraćamo.

 

@harper

 

Da budem iskren, derbije već dve-tri godine ne gledam uživo. Od kako smo tu negde ili smo jači, svaki poraz doživljavam duplo teže i gledam da nađem sebi neku drugu zanimaciju dok ne prođe tih dva sata. Nakon toga pogledam ili detalje ili snimak meča.  Meni je snimak jasno pokazao da Jović izvodi loptu i odlazi u ćošak da ne bi navukao drugog igrača Guduriću, tu se njegova uloga završava. Početak tog napada, pre auta, zaista je moglo naslutiti još jednu lošu izolaciju Jovića, ali isto tako se iz nastavka akcije moglo zaključiti da to nije bio plan stručnog štaba. Protiv CSKA su valjda naučili zašto se lopta ne daje Joviću koji je sjajan košarkaš, ali nikako nije neko kome lopta treba da ide u ruke u takvim situacijama, jer nije košgeter, pogotovo ne raznovrstan.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...