Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2015/16


Ros

Recommended Posts

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    554

  • pbg12345

    319

  • Nikodije

    297

  • Apollo Creed

    264

Top Posters In This Topic

Posted Images

Neverovatan uspeh. Verujem da posle onakvog početka ni najhrabriji nisu ni pomišljali na nešto ovakvo. Mnogo smo mešali tim ali mislim da je ključni momenat bio dolazak Kinzija. Ispunio je sva očekivanja, i više od toga. 

 

Sve u svemu, čestitke Radonjari i ekipi ovo je već neki polu sc fi jbt. Osam najboljih u Evropi.

 

Da je neko to ponudio pre početka sezone mislim da bi svi prihvatili™™™.

Link to comment

Ne, mislim na Kinzija. On je zapušio ogromnu rupu koju smo imali na bekovskoj poziciji tj mnogo unapredio igru u toj liniji. Konstantno efikasan, požrtvovan i odličan u odbrani. Zaboravlja se koliko smo bili jalovi pre njega sa Tompsonom, zato smo i gubili sa po 30+ u startu.

Link to comment

Igrom slučaja, 30+ smo gubili do dolaska Kvinsija Milera koji je, što Amerikanci vole da kažu, single handledly preokrenuo ceo tim, od totalnog raspada, doveo ga do nekih ludačkih pobeda, igrajući često 1 na 5 dobio Real (na -10 i izlasku Jovića, praktično sam je vratio tim u egal u najvažnijoj utakmici) i bio najzaslužniji za praktično sve pobede u Top 16. Preokretanje tima naglavačke od strane jednog igrača, as I ever saw one. Neuporedivo sa uticajem Kinzija, iako je i potonji mnogo doneo i ja ga veoma gotivim.

Link to comment

ja bih isto rekao da je Kvinsi kljucan. kad je on dosao krenuli smo da pobedjujemo. 

 

Mislim da nam je Kinzi doneo kvalitet potreban da dobijamo jake utakmice kojih smo ove godine dobili stvarno baš dosta. Od Reala, Paoa, Lokomotive, pa na dalje. Možda bi bilo i obrnuto tipa da je Kinzi bio od početka u timu i da je kad je on došao došao Kvinsi na četvorku. 

 

Ali kao što rekoh par puta ovde, Kvinsi je igrač sa puno oscilacija u igri, nekad ima epizode kojima su bez bilo kakvog rezona i ne traju uopšte kratko. Ne razumite me pogrešno, jasno je da nam je on jedan od par ključnih igrača ali ume mnogo više da nestane sa terena nego Kinzi. Zato mi se ovaj potonji više sviđa, kada ga ne ide, ne siluje, zapne u odbrani, u napadu čega najbolju priliku da poentira i eventualno proigra. 

Edit: jednostavno je bio prava karika koja je falila da se kompletira tim, nisam mislio da je rešavao sam utakmice, pa da je u tom smislu ključan. 

Edited by Mil@n
Link to comment

Mislim da nam je Kinzi doneo kvalitet potreban da dobijamo jake utakmice kojih smo ove godine dobili stvarno baš dosta. Od Reala, Paoa, Lokomotive, pa na dalje. Možda bi bilo i obrnuto tipa da je Kinzi bio od početka u timu i da je kad je on došao došao Kvinsi na četvorku. 

 

Ali kao što rekoh par puta ovde, Kvinsi je igrač sa puno oscilacija u igri, nekad ima epizode kojima su bez bilo kakvog rezona i ne traju uopšte kratko. Ne razumite me pogrešno, jasno je da nam je on jedan od par ključnih igrača ali ume mnogo više da nestane sa terena nego Kinzi. Zato mi se ovaj potonji više sviđa, kada ga ne ide, ne siluje, zapne u odbrani, u napadu čega najbolju priliku da poentira i eventualno proigra. 

Edit: jednostavno je bio prava karika koja je falila da se kompletira tim, nisam mislio da je rešavao sam utakmice, pa da je u tom smislu ključan. 

Ne shvatam ovo rezonovanje. Pa nije deranje kolena jedini kvalitet. To su neki standardi sa tribine koja trubi kako se Miler ne trudi dovoljno u ABA ligi, i šta ti ja znam, a čovek nam je sam preokrenuo sezonu i nije jedan od najboljih igrača nego najbolji igrač, koji mnogo manje oscilira nego Kinsi, koji je takođe neverovatna premija za ovu ekipu.

Link to comment

A Kinzi samo dere kolena i ne radi ništa? Važi.

 

Poslednji put: mi smo imali krater u bekovskoj liniji dok čovek nije došao i kliknuo savršeno. Ima taj kvalitet da je koristan čak i kad ne poentira previše. Nisam rekao da je došao sam i rešavao utakmice, već je digao kvalitet tima na novi nivo i time mu omogućio da parira u mečevima u kojima verovatno ne bi mogli bez njega. 

Link to comment

Miler je definitivno prekretnica sezone, to je potpuno jasno. Mi smo bez Kinsija prosli onu ludacku grupu koja nije bila nista slabija od ove u Top 16. Kinsi je svakako ozbiljno pojacanje ali Miler nas je od dzaka za udaranje pretvorio u kompetitivan evroligaski tim.

Edited by harper
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...