Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2015/16


Ros

Recommended Posts

'bem ti, kad ne dobih infarkt sinoć u Pioniru, kakva ludnica.

 

Posle 2 meseca, povreda, pada u formi, ja bih izdvojio Jovića koji je prvo povukao ekipu u trećoj, a na kraju dao presudan koš, te napokon rešio naš poslednji napad na utakmici. To što su oni ipak imali šut za pobedu, zahvalimo se Laziću za onaj prethodni faul.

 

Kako nismo znali da rešimo zonu u prvom poluvremenu i pogadjali isključivo na individualni kvalitet i ludilo u nekim napadima, ono je prosto bolelo.

 

Cedeviti svaka čast, apsolutno zasluženo bi bilo i da su oni dobili. Jebeno teška i kako se stvari odvijaju, za sada možda i najbitnija pobeda u sezoni.

 

Edit: od prvog minuta sam se plašio suđenja zbog cele ove polemike, pa i utakmice u PG. I beše preko 15 faulova još u prvoj, ali izguraše kriterijum do kraja. Uz par grešaka na obe strane, držali su utakmicu pod kontrolom.

I uveren sam bi ispraznili halu da je uletelo još zrno suncokreta nakon 2 opomene u 10 sekundi.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Edited by Segundo
Link to comment
  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    554

  • pbg12345

    319

  • Nikodije

    297

  • Apollo Creed

    264

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bez zajebancije, da li je moguce da je Tejic u tolikom kurcu da ne moze da igra bar pola Stimcevih minuta? Sinoc bukvalno da je jos minut ostao na terenu izduvali bi ga. 

Link to comment

Poprilično ružna utakmica. Ovi su lepo zategli odbranu od početka, mi smo upali u klasičan letargični ofanzivni mod, znao sam da će da bude jebeno i teško do samog kraja™. Toliko se stvari desi na tekmi što glupih, što dobrih, da čovek više ne zna kada se osvrne šta je sve video. 

 

Fenomen su mi dva Lazićeva polaganja, jedno je odvalio od tablu da lopta nije pipnula obruč, drugo uz čeonu nije dobacio do obruča. Ali dao je dosta šuteva, neke u momentima kada smo porađali koš. Stvarno jedva čekam da ode, ne jer imam nešto protiv čoveka, već jer me živo zanima gde će nastaviti karijeru, i kakvu će minutažu imati gde god da ode. 

 

Kvinsi je bio dobar, ali njegova selekcija u napadu je jako loša, imao je sekvencu juče u kojoj je bio malo je reći katastrofalan, trojka u 2. sekundi napada kada se cedevita odlepila, čovek kada krene u reket apsolutno ne postoji povratna lopta niti naskok, uglavnom odradi neki spori dvokorak koji se lako brani. Kada sve to spoji, nekad stvarno deluje kao 3 puta lošiji igrač nego što jeste. Simon standardno ako ne da trojku kao da ga nema, a sinoć nije dao nijednu. Jović je bio dosta dobar, ostali standardno.

Radonjara pored svega što mu se može prikenjati definitivno izvlači iz ovog tima više nego što vredi. Kada se nekad patimo kao juče u prvom, prosto mi je teško da poverujem kakve smo timove drali ove godine, neke bukvalno i rutinski.  

Link to comment

Bez zajebancije, da li je moguce da je Tejic u tolikom kurcu da ne moze da igra bar pola Stimcevih minuta? Sinoc bukvalno da je jos minut ostao na terenu izduvali bi ga. 

 

Bez zajebancije, dal ti misliš da Tejić može da igra 5?

A inače u tolikom je kurcu. :fantom:

By the way, hoće li ikada biti rešena misterija Nastić?  :unsure:

Link to comment

Ne znam, ali sam siguran da je Stimac 5 koji ne moze da igra 5, lik je kritican van svake jebene mere.  :isuse:

 

Sledece sezone ce otici u Iran. 

Link to comment

Штимара одлази у Игокеу или Будућност (или какву случну екипу). Тамо има да нам се свремена на вријеме попиша на концепцију, кад без разлога изгубимо утакмицу.

Link to comment

Pomesana osecanja™ sinoc u Pioniru od zadovoljstva sto je Pionir prepun i sto peva i navija i bez onih mandrila, a sa druge strane klasicni Radonja sa +12 na -8 te me natera pa presedim skoro celu 3/4 nemajuci snage ni zelje da ispoljim bilo kakvu emociju.

 

Nista novo, iskidani zivci, izgubljen glas, bol u glavi od naprezanja ali je sve to poslozio viski za stolom odmah do Vase Micica :D
 

Link to comment

pobedu nam je omogucila promena kriterijuma sudjenja koja je u nastavku omogucila ulicnu tucu, za razliku od prvog poluvremena gde je svirano kao na zeleznickoj stanici™. pa je tako cirbes u drugom poluvremenu  mogao da siluje i razgrce sve oko sebe, a u prvom su mu svirali svaki bezazleni dodir. poserem se na ove regionalne pizdune koji menjaju kriterijum cim ih hala malo pritisne. mislim, svakako je sudjenje bilo bolje u drugom poluvremenu (nevezano za to sto je nama vise odgovaralo, pride. uvek je bolje kada se pusti kontakt), ali ta promena kriterijuma tokom utakmice je odvratna. toga nema kod perez pereza, lamonike i slicnih, ali jbg, ovde sude koljensic i javor

Link to comment

Ne mogu da dočekam da se vrati Mitrović. On nam je vrlo bitan igrač za napad protiv zone, a i to generalno znači manja minutaža Simonoviću. Pored gluposti u odbrani, juče je i sve tri otvorene trojke promašio, posle kojih je redovno stizao hladan tuš. Njegova jedina uloga je da pogodii kada mu saigrači ostave loptu na tacni.

 

Morao je Radonjić juče da vrati Dangubića kada je Pullen ušao u seriju trojki. Lazić nema duge ruke i visinu da ometa njegov šut, a iz prodora je nedovoljno opasan Pullen da bi se eventualno plašili njegove brzine i snage. Mada moram da istaknem da je fino odigrao poslednju odbranu u regularnom delu.

 

Cedevita je oba meča u ABA ligi u Pioniru imala dosta sreće. Jasno je Pullen šuter, ali to ne znači da svaki put kada dođe u 4/4 treba da ubaci po 3-4 trojke skoro bez promašaja. Ona trojka Whitea u zadnjoj sekundi napada je isto žešći user. Generalno, da nije šut služio oba tima, bio bi jako ružan meč. Puno glupo primljenih poena na obe strane.

 

Moramo bolje da kontrolišem skok ako planiramo da dobijemo još jednu protiv Cedevite.

Edited by Nemanja Posrbica
Link to comment

ovo za baba luku je velika istina, i falice nam sve vise kako se budu primicale sve vaznije utakmice, i kako simonoviceva bezmudost i sveopsta jadnost, koja se javlja kada je gusto, sve vise bude dolazila do izrazaja. mada juce nismo lose napadali zonu, bilo je tu dosta cistih suteva, cak nisu nesto mnogo ni igrali zonu. recimo u el pre mesec dana igrali su je sve vreme. doduse, tada su imali i manje igraca zbog povreda.

Edited by Nikodije
Link to comment

To nam je sto nam je drage Delije, uvek ce du biti neki Stimara...

 

Ali, zar to nije deo nase avantgarde, ima slogan pa cak i pesma ide: Zvezda igra totalno drugacije od svih, haha

Link to comment

Pomesana osecanja™ sinoc u Pioniru od zadovoljstva sto je Pionir prepun i sto peva i navija i bez onih mandrila, a sa druge strane klasicni Radonja sa +12 na -8 te me natera pa presedim skoro celu 3/4 nemajuci snage ni zelje da ispoljim bilo kakvu emociju.

 

Nista novo, iskidani zivci, izgubljen glas, bol u glavi od naprezanja ali je sve to poslozio viski za stolom odmah do Vase Micica :D

 

Нема велике љубави без велике патње :D

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...