Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2015/16


Ros

Recommended Posts

Mislim da to do kraja nije jasno nikom osim samom covicu. Ja sam neki dan iz zajebancije napisao da je blokadom kk czt, a da je nova, stara zvezda cista, a to sad jos ispada i realan scenario. Ono sto mene dodatno buni je podatak koji se soominjao pre sezpnu, dve da po okoncanju ovog postupka svi igraci czt ostaju covicu, a nova, odnosno ociscena stara zvezda ima igrace (radnickog)fmp. to je izmedju ostalog i bio garant za covica da nije uzalud ove cetiri godine trosio novac poreskih obveznika. O tome sad ni reci. Inace, mislim da bi bilo jako dobro odvojiti ovo oko covicevih pravnih vratolomija u zasebnu temu, a da se ovde pise o ovom sportskom delu price

Link to comment
  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    554

  • pbg12345

    319

  • Nikodije

    297

  • Apollo Creed

    264

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mi ako se oslobdimo Blažiča, imamo pravo na još 3 stranca. Jedan stranac je zadovoljio i ostaje, imamo Dangubića i Mitrovića kao domaće igrače koji sigurno mogu da donesu. Jović je odličan backup igrač, Lazić dobar. Očekuješ napredak Tejića i povučeš Davidovca i Gudurića iz FMP ili eventualno dovedeš Zagorca i puna kapa. Nisi specijalno slabiji u odnosu na poziciju pre godinu dana.

nisi specijalno slabiji, pod uslovom da bar dva od ta tri igraca budu visok kvalitet i za el nivo. pritom zvezda spada u donju grupu el ekipa kad je u pitanju novac kojim raspolaze za placanje tih stranaca. nije nemoguce, ali nije bas ni mnogo verovatno da ce u tom scenariju ekipa biti podjednakog kvaliteta.

na stranu sto se u tom slucaju maltene podrazumeva da svi ovi igraci koji ostaju od prosle sezone i dolaze iz fmp osetno podignu nivo igre

Link to comment

nisi specijalno slabiji, pod uslovom da bar dva od ta tri igraca budu visok kvalitet i za el nivo. pritom zvezda spada u donju grupu el ekipa kad je u pitanju novac kojim raspolaze za placanje tih stranaca. nije nemoguce, ali nije bas ni mnogo verovatno da ce u tom scenariju ekipa biti podjednakog kvaliteta.

na stranu sto se u tom slucaju maltene podrazumeva da svi ovi igraci koji ostaju od prosle sezone i dolaze iz fmp osetno podignu nivo igre

 

Na to si osuđen svake godine. Pre godinu dana, Mitrović je u sezonu ušao kao startna četvorka nakon povrede u prvoj sezoni sa ozbiljnom minutažom. Zirbes je došao nakon vrlo slabe sezone u Nemačkoj; Dangubić kao treća opcija u Mega Vizuri; Kalinić kao sporedni reprezentativac. Boban je tek zagrebao ovogodišnji potencijal. Jenkins i Blažič su ušli u sezonu kao potencijalni nosioci. Williams je jedini došao kao sa dobrim CV, ali sa lošom sezonom u Rusiji. Godinu dana kasnije to deluje daleko bolje.

 

Ulaziš u sezone sa očekivanjem da će svi igrači napredovati. Jedini ispravan pristup.

Link to comment

I samo da u ovim trenucima kad nam igraci potpisuju za San Antonio Spurs, Armani i Fenerbahce, kad se cenjkamo da li cemo dobiti 800 kila ili milionce za igraca, da se podsetimo onog ogavnog lemura, diletanta i neznalice Dejana Radonjica koji nas je nevidjeno upropastio time sto nas je locirao na mapu kosarkaskih klubova Evrope, poharao lokalne trofeje, te uradio niz drugih gadnih i prljavih stvari. :lolol:

Link to comment

Da, ali je Shlibovao Shilba!

 

Prodaje su sastavni deo sporta, te pare koje se nude za Kalinu nasi fudbalski klubovi polako pocinju da sanjaju, to je 1/3 ili 1/12 naseg proslogodisnjeg budzeta, u zavisnosti dal pitas Covaru ili Doolenceta ali su svakako ogromne pare za nase uslove. 

Dokle god barem tako poslujes, imas sanse da zabadas dobre strance i mlade igrace za male pare i obrces profit. 

Link to comment

pa ne znam dal je to jedini sasvim ispravan pristup. malo mi to previse optimisticno.

posebno u situaciji kad dovodis tri stranca (kad kazem stranac nekako mislim na amerikanca) koji treba da budu nosioci igre, a pri tom imas manje para od konkurencije

 

i sad kad predstavljas kako je to izgledalo na pocetku prosle sezone, ides u drugu krajnost, valjda da pokazes kako su svi procvetali kod nas. kalinic je bio daleko od sporednog reprezentativca za pocetak, dangubic igrac koji se smatra jednim od najvecih talenata u srskoj kosarci njegovih godina, dzenkins kao nas igrac vec godinu dana, sto je veliki plus za amerikanca, za vilijamsa manje vise nismo mogli verovati da je dosao kod nas...

 

ne govorim ja uopste o tome da li je to dobar ili los pristup sklapanju ekipe. ako se nema para, naravno da je bolje praviti ekipu sa mladjim igracima i u granicama onog sto imas, a ne da na pola sezone sve pukne zato sto se nema za plate. kazem samo da previse optimisticno gledas na taj scenario koji si naveo u smislu da ce ekipa ako bude sastavljena tako biti slicnih kvaliteta kao proslogodisnja.

Edited by pbg12345
Link to comment

Da je ekipa bila i 20% slabija opet bi uzeli Abu sto je prvenstveno cilj.

Ako redovno idemo u El i poslujemo bez gubitaka, ako zanemarimo crvljivu sredinu u kojoj se radi, to su prilicno zdravi temelji uspesnog kluba :) 

Link to comment

pa ne znam dal je to jedini sasvim ispravan pristup. malo mi to previse optimisticno.

 

Ispravljam se. Jedini održiv pristup. Ko očekuje da CZ zadržava najbolje igrače iz godine u godinu sa budžetom od četiri miliona evra (koji uzgred nije ni popunjen), treba da počne da navija za neki top evropski tim.

 

Kakav će sastav da se sastaviti videćemo za godinu dana. Pre godinu dana niko nije mogao da kaže da će Marjanović igrati u SAS u sezoni 2015/16, a da će Kalinića da FB probati da dovede za silne novce. Ako se već očekivalo da će Jenkins i Williams da prerastu sredinu. Zvezda ima spremne Zirbesa, Dangubića i Mitrovića kao nosioce naredne sezone. Dodaš još tri stranca i par solidnih igrača koji su već u klubu u rotaciji i imaš tim koji konkurišeš za Top16 EL i koji je glavni favorit u ABA ligi. Mi nismo imali na papiru bolji tim ni od jednog od četiri tima u prvoj fazi EL, ali smo završili sa 6-4. Moraš da računaš na razvoj igrača.

Link to comment

Kako stvari stoje uzećemo više od sedam cifara za Kalinu i pola od toga za Bobija.

Imamo ogromnu rupu u rosteru sada koja ne može da se nadoknadi samo dobrim strancima (možemo još tri da dovedemo, i radimo na tome).

Gde naći dva evroligaška a domaća igrača...to je problem. Težak posao pred Radonjom. Biće velika borba za top 16.

Link to comment

8 cifara? :D

Lepo je rekao covek- vise od 7 cifara i plus jos pola od toga.

Po meni-to je 12 cifara,plus-minus pola cifre,cifra.

Solidna cifra.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...