Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2015/16


Ros

Recommended Posts

1 samoubistvo bi bilo sada Kalinica menjati kakvim Keseljom, Simonovicem, ili necim slicnim. Nisu valjda ludi da nekoga preplacuju samo zato sto je Srbin, videli smo da to vodi k BATu. Stoga pamet u glavu, osvrnuti se na lokalnu konkurenciju koja je nikakva, i malo hrabrije sa tim Davidovcem, Guduricem, Tejicem...

Link to comment
  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    554

  • pbg12345

    319

  • Nikodije

    297

  • Apollo Creed

    264

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma ko jebe navijace, zaboga. Osvojili smo sve, i ovo jeste idealna godina za uvodjenje mladih igraca u tim. Kad bi Coki izasao pred javnost i rekao da nemamo para i da cemo se, umesto da opet dovodimo matori otpad iz pecalbe, prebaciti na guranje nasih talenata, bilo bi malo gundjanja ali bi se to eventualno prihvatilo kao 1 neophodnost. Naravno, pod uslovom da ti mladji igraci zaista i imaju potreban talenat, a meni se cini da to jeste slucaj.

 

Ja se nadam da je i Radonjara svestan toga i da ce Guduric i Davidovac dobiti istu priliku kao i Mitrovic pre 2 godine.

A sto to meni pricas? Znam ja sve to, ne moras da kucas na otvorena vrata. Samo kazem da se to sto ti predlazes nece desiti, izmedju ostalog i zbog toga sto ce kad krenu porazi sa tribina da se redja Radonjicu i igracima (Covic ce vec znati kako sebe da zastiti) sve zensko od familije dok ih se ne ubije u pojam ili, u boljem scenariju, ne budu igrali pred praznim "tribinama ludih navijaca".

Link to comment

A gde ce to krenuti da se redjaju porazi? U domacici i kupu svakako ne, u ABA cemo u najmanju ruku biti konkurentni Cedeviti za titulu i gotovo sigurni za F4, a u EL treba upotrebiti Partizanov metod i proglasiti ulazak u top 16 svetskim cudom, pa da vidis kako se kriterijumi srozavaju.

 

Ako Radonjara i igraci nisu zasluzili bar toliko goodwilla posle ovakve sezone, onda nas i treba ukinuti.

Edited by Calavera
Link to comment

A gde ce to krenuti da se redjaju porazi? U domacici i kupu svakako ne, u ABA cemo u najmanju ruku biti konkurentni Cedeviti za titulu i gotovo sigurni za F4, a u EL treba upotrebiti Partizanov metod i proglasiti ulazak u top 16 svetskim cudom, pa da vidis kako se kriterijumi srozavaju.

 

Ako Radonjara i igraci nisu zasluzili bar toliko goodwilla posle ovakve sezone, onda nas i treba ukinuti.

 

Opet gledas to iz pogresnog ugla. Naravno da su Radonjic i igraci zasluzili podrsku ali to sto su zasluzili nece dobiti. A to koliko cemo biti konkurentni cemo videti kad se na kraju formira roster.

Link to comment

nece radonja forsirati igraca koji nije potpuno spreman da fizicki odgovori zahtevima, nema to veze sa ocekivanjima i ambicijama. kod njega se treningom zasluzuje sansa.

Link to comment

dario saric je kostao efes 1,2 miliona evra, nema leba da kalinic moze da vredi isto toliko na trzistu, i duplo manje je da se sutiramo u dupe. ako ce neko da ga plati toliko, nemam problem sa tim, ali taj tip igraca se ne placa toliko. 

samo sto se cijena igraca ne formira na taj nacin i ne zavisi iskljucivo od kvaliteta i talenta. cibona je bila klub u debelim dugovima i morala je da proda sarica jr mu je isticao ugovor sledece sezone. tepicu je isto isticao ugovor, bogdan je imao dvije godine ali partizan u dugovima. koliko znam kalinic ima jos dvije godine i zvezda nema tolikih problema s novcem.

Link to comment

Opet gledas to iz pogresnog ugla. Naravno da su Radonjic i igraci zasluzili podrsku ali to sto su zasluzili nece dobiti. A to koliko cemo biti konkurentni cemo videti kad se na kraju formira roster.

 

Ja ipak cenim da ce ovi trofeji umnogome pomoci da se navijacima dovoljno snize ocekivanja. Ako i krenemo da gubimo svaku u EL, sreca u nesreci je sto ce Pionir biti mnogo lakse napuniti nego Arenu, pa ce to malo para od karata kapnuti u svakom slucaju.

 

U krajnjoj liniji, ne znam zasto bi klub podilazio navijacima s nerealnim ocekivanjima. Pre ove sezone je argument protiv razigravanja mladih bio da prvo treba da se osvoji titula, sada prepreka vise nema. Ja verujem da je Coki naucio lekciju od prosle uprave i nece pokusavati da se dodvori navijacima dovodjenjem isluzenih igraca, jer je jedini put u slabilno poslovanje KK ILR da nam talenti imaju prohodnost iz FMPa u prvi tim.

Link to comment

samo sto se cijena igraca ne formira na taj nacin i ne zavisi iskljucivo od kvaliteta i talenta. cibona je bila klub u debelim dugovima i morala je da proda sarica jr mu je isticao ugovor sledece sezone. tepicu je isto isticao ugovor, bogdan je imao dvije godine ali partizan u dugovima. koliko znam kalinic ima jos dvije godine i zvezda nema tolikih problema s novcem.

Kako nema kad je pod blokadom?

Link to comment

Ja ipak cenim da ce ovi trofeji umnogome pomoci da se navijacima dovoljno snize ocekivanja. Ako i krenemo da gubimo svaku u EL, sreca u nesreci je sto ce Pionir biti mnogo lakse napuniti nego Arenu, pa ce to malo para od karata kapnuti u svakom slucaju.

 

U krajnjoj liniji, ne znam zasto bi klub podilazio navijacima s nerealnim ocekivanjima. Pre ove sezone je argument protiv razigravanja mladih bio da prvo treba da se osvoji titula, sada prepreka vise nema. Ja verujem da je Coki naucio lekciju od prosle uprave i nece pokusavati da se dodvori navijacima dovodjenjem isluzenih igraca, jer je jedini put u slabilno poslovanje KK ILR da nam talenti imaju prohodnost iz FMPa u prvi tim.

 

Ma, ne radi se samo o navijacima, nego si ti bas najnebitniju stvar izabrao da komentarises. Prvo o cemu treba razmisljati je gde ce otici te pare od Kalinica, posto se u nase uprave ne moze imati poverenja. Da li ce ici u renoviranje rostera i dovodjenje adekvatnih zamena ili ce se u to ugraditi kuso i repato a klubu sta ostane. Onda treba razmisljati o tome koliko je za kontinuitet i stabilnost kluba bitan kontinuitet igranja Evrolige, sto znaci da se mora razmisljati o kvalitetu tima za sledecu godinu da bi se dobacilo do finala ABA lige. Mi o tim klincima imamo, bojim se, previse dobro misljenje, nesto ne vidim da se posebno isticu cak i u svojoj generaciji, a kamoli u ono malo seniorske kosarke koju su odigrali. Tek onda dolaze "tribine pune ludih navijaca" i njihovo cepanje sezonskih karata.

 

Meni je skoro svejedno, skoro u smislu da ipak radije gledam vrhunsku kosarku nego sto patim za nekim pracenjem klinaca u raznim skolskim halama i lozim se na to kakvi ce igraci jednog dana biti, samo kazem da su i nerealna ocekivanja jos uvek ocekivanja. Nerealna ocekivanja prodaju sezonske ulaznice a ne iskazani zdrav razum po forumima.

Link to comment

Neces verovati ali postoji svet i van granica racunara. Izadjes napolje, tamo neki ljudi, sednes u kafic, restoran, odes u bioskop, pozoriste, pricaju ljudi... i cim cujes da se diskutuje o fudbalu i naravno Zvezdi, 90% ljudi je u fazonu sto su koji kurac skrcali tolike pare za tu licencu. 

 

A jeste fascinantno koliko si ti opterecen RSB forumom, a i Zvezdom generalno. I sve to pod velom "pravde" pod kojom se vas guru bori protiv zla...

 

A ta Evroliga, koja je jasno Cokijeva igracka, em vam nje dala A licencu pre par godina, em sad pustaju nas da menjamo ime i maticni broj i resavamo probleme UPPRom. Dal se Djordi sada pita koja smo Zvezda? Sve u svemu, batali lupetanje, i sto rece harper, potrazi razloge Vuciceve krivice sto ste odustali od EKa... siguran sam da ces vec napraviti neku sjajnu teoriju zavere, dobro ti to ide. 

 

Nagori su ti sto pricaju u pozoristu i bioskopu. 

Link to comment

Borisa Simanic, 6'11, Radnicki Basket, Serbia, 1998

Jonathan Givony

 

Strengths:

-Has great size for a power forward at 6-10 or possibly taller

-Very lanky frame, but should fill out nicely in time

-Has long arms and big hands

-Smooth, mobile and agile athlete

-More bouncy than he looks on first glance

-Has great hands

-Terrific scoring instincts. Averaged 24 points per-40 minutes shooting 74% from 2-point range

-Tremendous touch from anywhere on the floor. Extremely reliable finisher. Converted 72% of his attempts around the basket.

-Moves intelligently off the ball. Nice feel for cutting to open spots and finding angles to score. Very good footwork

-Finishes from different vantage points in impressive fashion with long wingspan and big hands. Huge range on his swooping hook shots

-3-pointers didn't make up a huge part of his arsenal at this tournament, but has a terrific stroke. Career 40% 3-point shooter on large volume of attempts. Can make shots with feet set or even off the dribble

-Can put ball on floor a bit in a straight line.

-Shows some potential on defense with his size, length and timing. Gets in passing lanes regularly (3 steals per-40 at U19) and also blocks shots as well (3.7 per-40). Can step out onto perimeter and contest shots in impressive fashion with his length

 

Weaknesses:

-Lacks strength in a major way at the moment

-Was somewhat of a defensive liability at the U19s, which helps explain why he played only 17 minutes per game, despite his tremendous scoring rate (and efficiency). Opposing teams went at him time after time and were able to score fairly consistently

-Doesn't play with enough urgency. Gets screened too easily. Allows himself to get pushed around inside and outside. Gets posted up

-Too upright in his stance. Has a high center of gravity. Struggles to stay in front of opponents. Gets blown by off the dribble and scored on by mediocre players.

-Poor rebounder at every level he's played at. 8.1 per-40 at U19. Similar numbers for career. Lack of strength is an issue, but so is lack of toughness and intensity level

-Tends to settle for floaters around the basket. Avoids contact like the plague

-Doesn't draw free throws. Career sub-2 free throw attempt per-40 .

 

Outlook: 17-year old playing at U19 level. One of the most talented players at the tournament and possibly one of the top long-term prospects as well. Game comes very easy for him. Was utilized as a mobile 4/5 who mostly cuts to the rim, finishing on pick and roll and runs the floor, but is more versatile than that in reality. A pure face the basket power forward who can space the floor and score from all over the floor. Some real concerns about his mentality as he often looks like he's operating at half-speed. Lacks aggressiveness in a major way. Shows up most prominently at the moment on defense and on the glass. Had opportunity to leave Serbia for the US or Spain (Barcelona), but appears likely to stay in the Red Star system.

 

Link to comment

Može li neko da mi objasni ove pravne kerefeke sada sa Zvezdom, ništa mi nije jasno.

 

Mislio sam da je prava Zvezda otišla u neku vrstu stečaja, a FMP je promenio ime KKCZ Beograd, uz ugovor da sve što osvoji tokom ,,stečaja" prave Zvezde kasnije pripadne njoj. OK. Moje je bilo shvatanje da je za to vreme FMP ,,prestao" da postoji, tj. da je postao Zvezda, a kada se Zvezda prava vrati, da će opet biti FMP.

 

Međutim onda u međuvremenu pojavio onaj Radnički FMP. A onda posle se spominjao samo FMP, bez tog Radnički...a FMP je valjda Zvezda, ova privremena, bio??

 

I sad vidim pošto se vratila prava tj. stara Zvezda, ova privremena Zvezda je postala - KK Ivo Lola Ribar iz Železnika??? Kakav sad Ivo Lola Ribar? Ko je uopšte tu šta i kako? Je li i taj ILR Železnik postojao i ranije, i koliko je ovde klubova ,,transplantovano"? Ja sam mislio samo jedan (FMP) a sad ispade da ih je bilo bar 3 (FMP, neki Radnički, ne znam koji, i ILR)?

Link to comment
ILR Železnik -> FMP (Reflex) -> CZT -> ILR Zeleznik

 

Medical exam of Boban Marjanovic! He signed 1 year contract with San Antonio Spurs!

Edited by levi
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...