Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2015/16


Ros

Recommended Posts

Ne znam kako to ocenjujete koja je realna cena po osećaju

 

dajte neke koordinate, neki transfer koji je aktuelan, da vidimo kakvi igrači se ovog leta otkupljuju za milion, da možemo da poredimo

Link to comment
  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    554

  • pbg12345

    319

  • Nikodije

    297

  • Apollo Creed

    264

Top Posters In This Topic

Posted Images

pa dobro, kad opet izduvaju sto su se bahatili na dovodjenju pomocnog osoblja, videce se sva realnost tog poslovanja.

 

i pride ne mislim da ce zelimir da pljune te novce, to je neko lupio negde. 

 

"Pomocno osoblje" je bio nas najefikasniji igrac u finalu Svetskog prvenstva i jedan od odlucujucih faktora u Zvezdinoj zetvi trofeja ove godine. Kalinic je vrlo, vrlo zahvalan igrac i po meni je mozda bio i najbitniji Zvezdin igrac upravo zavrsene sezone u trenucima kad su se igrale najznacajnije utakmice.

Link to comment

a odakle to 625? Ja nisam siguran da sam naletio na konkretnu cifru u ameckim medijima.

 

to je brojka koja se menja srazmerno kepu koliko znam. maximum je 625k ovog leta bio. spominjalo se u više navrata ovog leta, nemam sad linkove uskladištene nigde, ali to je cifra koja se spominjala recimo u pričama oko Ljulja, to mi je najbliže sećanje

Link to comment

iskopao sam ja na brzinu, ima tamo na nba topicu. Za ovu sezonu 625 i raste 25 za svaku sledecu.

 

sto se bogdana tice, on je draftovan na kraju prve runde pa ne mogu da izvuku veliki novac za buyout.

Edited by Timmi
Link to comment

kalina ce izvuci lovu blisku bogdanovoj. ne zaboravite da je u celom tom dilu sa bogdanom, s obzirom da je prodat pod ugovorom, bio i robijin charity za bejlaut kluba pred bankrotom.

 

pored toga, necu napisati da je kalina igrac sa vecom perspektivom od bogdana. njegova prangija je vanserijska i pokazao je da ume da klacuje ali kalina ce tek da raste sa svojom gomilom kvaliteta i nekoliko minornih mana koje su resive. videcemo gde ce biti bogdan za par godina. 

 

priča da je obradović dao partizanu više jer eto voli partizan pada u vodu ako se kalinić proda za recimo više od 600k

 

druga stvar, nećeš da kažeš da je kalina igrač sa većom perspektivom od bogdana ali zapravo kažeš to. kalina će da raste a videćemo gde će bogdan biti. 

Link to comment

 

 

sto se bogdana tice, on je draftovan na kraju prve runde pa ne mogu da izvuku veliki novac za buyout.

 

ne kontam. kakve to ima veze?

Link to comment

Jedno je plata, drugo je otkup ugovora.

 

 

Bez obzira, i jedno i drugo pokazuje u kom finansijskom range-u Fener operise. Koliko sam mogao da procitam oni su pukli sa tri potencijalna transfera na toj poziciji (na primer, trazili su Vimsa iz CSKA) i pretpostavljam da im se trziste dosta smanjilo za ono sto misle da im treba. U toj situaciji klubovi umeju da preplate igraca ako su bas zainteresovani za odredjeni profil. Kalina je dosta specifican igrac, puni veliki broj kolona a vrlo je koristan i u individualnoj i u timskoj odbrani. Sut koji mu se najvise zamera je doterao toliko da je sezonu zavrsio kao procentualno najbolji Zvezdin suter spolja od igraca koji su uzeli veliki broj tih suteva. Na stranu sto maltene nikad ne podbaci kad je gusto, Partizan je unistio u polufinalu ABA lige, kad je 90% navijaca Zvezde posle druge utakmice pomislilo da smo ga opet izduvali.

 

To je ono sto smo gledali u realnom zivotu. Subjektivne forumske procene o tome kakav je ko igrac i koliko vredi su OK ali to je forumska razbibriga. Obradovic valjda zna zasto ga hoce.

Edited by harper
Link to comment

Pomocno osoblje je dobar opis, ali svakoj ekipi je potrebno. Kalinic je postao jako dobar igrac, a mislim da igra u ekipi gde ce imati i manju ofanzivnu ulogu u Zvezdi moze samo da mu koristi. No, ako je cena za "rising star" igraca milion i kusur, onda Kalinic ne moze da kosta toliko. Ipak je cela prica besmislena, jer nikom ovde nije ni iz dzepa, ni u dzep. A za koliko god da se proda, pitanje je u ciji ce dzep to da ide.

Link to comment

druga stvar, nećeš da kažeš da je kalina igrač sa većom perspektivom od bogdana ali zapravo kažeš to. kalina će da raste a videćemo gde će bogdan biti. 

 

da, hocu da kazem da od kaline za 3 godine vise ocekujem nego od bogdana sem ako bogdan svoju lidersku perspektivu ne usavrsi preko granica moje sadasnje imaginacije i procene.

Link to comment

Bice jebeno sa novim capom. Poskupece igrace u Evropi, tesko da cemo kod nas gledati kvalitetne strance kao do sada.

da, nece postojati realan razlog da najbolji igraci igraju u evropi kad ce u nba cak i za minimume ili pola midlevela moci da uzmu bolji novac nego u najbogatijim evropskim  klubovima. za polupristojne amerikance ce se isplatiti da budu na dnu rostera za minimalac ili cekaju sansu kroz d ligu.

 

 

ne kontam. kakve to ima veze?

bogdanov prvi ugovor je podlozan roku skali i moze da dobije maksimalno milion i nesto, samim tim onaj dio koji klub dobija od ugovora igraca je jako mali.

Link to comment

A za koliko god da se proda, pitanje je u ciji ce dzep to da ide.

 

Jasna stvar. Ovo sve polako pocinje da lici na rasprodaju. Sad ce Smilair. :lolol:

Link to comment

da, hocu da kazem da od kaline za 3 godine vise ocekujem nego od bogdana sem ako bogdan svoju lidersku perspektivu ne usavrsi preko granica moje sadasnje imaginacije i procene.

 

ok, tvoje mišljenje, ali onda nisi treba da pišeš onaj deo o perspektivi u istom postu. 

da, nece postojati realan razlog da najbolji igraci igraju u evropi kad ce u nba cak i za minimume ili pola midlevela moci da uzmu bolji novac nego u najbogatijim evropskim  klubovima. za polupristojne amerikance ce se isplatiti da budu na dnu rostera za minimalac ili cekaju sansu kroz d ligu.

 

 
 

bogdanov prvi ugovor je podlozan roku skali i moze da dobije maksimalno milion i nesto, samim tim onaj dio koji klub dobija od ugovora igraca je jako mali.

 

ako ni sledećeg leta ne ode, njegov ugovor više nije podložan ruki skali

Link to comment

Btw, Robija je svojevremeno za Tepica platio Doolencetu 700 k. Ok, i to je bio neki charity bejlaut, al svejedno, ide u prilog tezi da ne treba brinuti za finansije klubova u kojima Robija radi, bez obzira da li kupuje glavne igrace, ili pomocno osobolje.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...