Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2015/16


Ros

Recommended Posts

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    554

  • pbg12345

    319

  • Nikodije

    297

  • Apollo Creed

    264

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ivo Lola nije sam!

 

Mi smo bar na pravoj strani sa Lolom, ima i nekih sto su prali domobranske biografije ako se dobro sutala lopta. Uostalom, sta tebi da pricam, kao istoricar to znas sto puta bolje od mene. :s_u:

Link to comment

pomenuo sam obaveze po batu kao element koji potvrđuje kontinuitet postojanja jedinstvenog kluba, dakle bat je zahtevao da kkcz isplati svoje ranije izgubljene arbitraže da bi kkczt mogao da registruje igrače. upravo su igrači bili najviše zakinuti, jer su velikim delom ušli u treću klasu poverilaca (osim ako nisu još ranije dobili bat) i dobijali po mrvice od onog što im se duguje, npr. vujanić je delio tvoje čuđenje, poveo sudski spor i izgubio ga.

Aman, KKCZT kao tuzena pred arbitrazom BAT dostavlja odgovor kojim osporava kontinuitet:

 

The Second Respondent submits that it is not a legal successor to the First Respondent. Instead it is a different Serbian club, formerly known as Basketball Club FMP, which, following the insolvency of the First Respondent, acquired rights to use certain assets of the First Respondent.

36. The Second Respondent submits that it entered into an Agreement on Strategic Business-Technical Cooperation with the First Respondent on 18 August 2011(hereinafter the “Cooperation Agreement”), pursuant to which the First Respondent transferred the right to use the brand “BC Crvena Zvezda” to the Second Respondent. At this time, the Second Respondent changed its name to ‘KK Crvena Zvezda Beograd– DIVA’. The Second Respondent submits that after it changed its name from Basketball Club FMP, it continued to compete in the league position that it was entitled to as Basketball Club FMP, and not in the league position of the First Respondent.

 

kao pravnik bi veoma lako mogao da razlučiš koje su to implikacije uppr-a, a koje sporazuma o saradnji zvezde i fmp-a

Kao razuman covek bi mogao da shvatis da se kontinuitet jednog privrednog subjekta prati putem maticnog broja, a ne putem imena. Klub koji je trenutni sampion Srbije se od juce zove KK ILR Zeleznik, a to da li ce ABA liga, KSS, ULEB da prihvate neki drugi klub kao njegovog naslednika nema nikakve veze ni sa pravom, ni sa sudovima, ni sa arbitrazom. Ne postoji nacin da FIBA prebaci BAT zabranu sa jednog kluba na drugi, niti je verovatno da FIBA zabrane registruje po imenu kluba, a ne po nekoj nepromenljivoj identifikaciji (npr. maticnom broju, registarskom broju kod FIBA...).

Link to comment

Ivo Lola Ribar, Stjepan Supanc, braća Dušan i Nebojša Jerković. Sledimo duh naših predaka iz Saveza antifašističke omladine

Edited by levi
Link to comment

Aman, KKCZT kao tuzena pred arbitrazom BAT dostavlja odgovor kojim osporava kontinuitet:

Kao razuman covek bi mogao da shvatis da se kontinuitet jednog privrednog subjekta prati putem maticnog broja, a ne putem imena. Klub koji je trenutni sampion Srbije se od juce zove KK ILR Zeleznik, a to da li ce ABA liga, KSS, ULEB da prihvate neki drugi klub kao njegovog naslednika nema nikakve veze ni sa pravom, ni sa sudovima, ni sa arbitrazom. Ne postoji nacin da FIBA prebaci BAT zabranu sa jednog kluba na drugi, niti je verovatno da FIBA zabrane registruje po imenu kluba, a ne po nekoj nepromenljivoj identifikaciji (npr. maticnom broju, registarskom broju kod FIBA...).

 

šta ti kao navijač najlopovskijeg kluba ima da pričaš o bilo čemu? 

Edited by theanswer
Link to comment

ma i dugovi se prenose na zvezdu, kao i sve ostalo. Posto i jesu zvezdini.

Ja bi da prebacimo dugove na Partizan. Moze nam valjda Vucic toliko ucinit..

Link to comment

znači praktično raznorazni klubovi kupuju franšizu kk crvena zvezda i igraju takmičenja. u teoriji bi mogao i partizan jednog dana da je kupi. 

Link to comment

Ova prica me podseca na onu cuvenu dilemu zasto smo platili onoliko fudbalsku licencu gde se niko i ne trudi da skonta da niko nije platio nikakav papir nego namirio onaj neophodan minimum dugova da bi dobio tu licencu.

 

Ovde se sad drvi o uppru, ilru, kkcztu i ostalim skracenicama, a sustina je da ce dugovi prema igracima koji postoje biti namireni.

Link to comment

Ova prica me podseca na onu cuvenu dilemu zasto smo platili onoliko fudbalsku licencu gde se niko i ne trudi da skonta da niko nije platio nikakav papir nego namirio onaj neophodan minimum dugova da bi dobio tu licencu.

 

Ovde se sad drvi o uppru, ilru, kkcztu i ostalim skracenicama, a sustina je da ce dugovi prema igracima koji postoje biti namireni.

 

O cemu bi inace pisali ovi sto su odustali od Evrokupa? O kosarci?

Link to comment

Ova prica me podseca na onu cuvenu dilemu zasto smo platili onoliko fudbalsku licencu gde se niko i ne trudi da skonta da niko nije platio nikakav papir nego namirio onaj neophodan minimum dugova da bi dobio tu licencu.

 

Ovde se sad drvi o uppru, ilru, kkcztu i ostalim skracenicama, a sustina je da ce dugovi prema igracima koji postoje biti namireni.

cuvena dilema!sta pricas ti?gde cuvena?na rsb forumu?

 

O cemu bi inace pisali ovi sto su odustali od Evrokupa? O kosarci?

jok treba da se cuti o lopovlucima tvog cemernog kluba.dosledno se pravis lud.ako ako.kao  oni sto im vreme sve opravdava..i gledanje u tudje dvoriste.ima jos jedna aktual tema..

Link to comment

Hm, vidim da se dosta ovih grobarskih vju it eniveja javilo da objasni razloge odustajanja od Evrokupa. Rekao bih, pogresan topik.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...