Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2015/16


Ros

Recommended Posts

  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    554

  • pbg12345

    319

  • Nikodije

    297

  • Apollo Creed

    264

Top Posters In This Topic

Posted Images

slažem se i pomalo lupam u prazno ali sve mislim da će se problem prevazići, tj da je neka psihologija u pitanju. 

 

nije mi jasno kako je beležio one procente koje su ljudi ovde postovali nakon što je potpisao. jedino blokadom u glavi mogu da objasnim. 

Edited by McCabe
Link to comment

slažem se i pomalo lupam u prazno ali sve mislim da će se problem prevazići, tj da je neka psihologija u pitanju. 

 

nije mi jasno kako je beležio one procente koje su ljudi ovde postovali nakon što je potpisao. jedino blokadom u glavi mogu da objasnim. 

 

Jebes ti to. Uvek sam za to da se ima strpljenja za igrace, narocito za strance i mlade igrace, ali da lik kojeg si doveo da pravi razliku sam kao duh ne uzme sut na +18 jer se usrao da ne promasi, to je jednostavno nedopustivo. Kad ce da sutne ako nece u toj prilici? Bar da je bacio loptu u aut, nego je vratio loptu igracu Strazbura u ruke i popili smo kontru 2 na 0.

Link to comment

slažem se i pomalo lupam u prazno ali sve mislim da će se problem prevazići, tj da je neka psihologija u pitanju. 

 

nije mi jasno kako je beležio one procente koje su ljudi ovde postovali nakon što je potpisao. jedino blokadom u glavi mogu da objasnim. 

eh da su kao sa jenkinsom samo procenti problem. thompson nema igru 1 na 1, ne moze da kreira sut za sebe, da probije do obruca, spor prvi korak. na sve to teren dijeli s lazicem i simonovicem. s dobrim procentima bi mogao biti koristan, ali bi zvezdi pored marcusa nedostajao jos jedan igrac.

Link to comment

Ko nije bio zadovoljan njegovom igrom? Kamo te lepe srece da nama stranac uvek donese ono sto nam je donosio Dzenkins dok je bio kod nas. Covek nas je singlehandedly odveo u polufinale Evrokupa, bio je uz Kalinica najbolji igrac odlucujuce polufinalne serije protiv Partizana koja nas je odvela u Evroligu, odigrao je more kvalitetnih utakmica, a cak i dok ga nije islo pocetkom prosle sezone peglao je u odbrani za sve pare. Ja stvarno ne znam sta se ocekuje od stranca koji kosta 350.000 ali Dzenkins je po meni itekako opravdao svoj ugovor i to u utakmicama kad nam je najvise trebao.

Po tebi i po svakom ko ima gram mozga. Lako se zaboravi koliko i kako je dobijao šansu u početku sezone u čemu može lako da se nađe opravdanje za određene loše procente. Naravno, za one kojima je malo što je proigrao i bio jedan od najboljih na kraju sezone.

Link to comment

već smo raspravljali o ovome. i prošli put sam napisao šta je sve dženkins uradio u prošloj sezoni - odigrao dobru seriju protiv partizana (znamo i ko ga je i kako branio u toj seriji). protiv cedevite je, osim u 4. utakmici, bio jedan od najgorih na terenu.

 

problem je u tome što ljudi upamte jednu-dve stvari i onda horski ponavljaju, usput se slažeći se jedni sa drugima, nešto što u realnosti nije tačno. dženkins je u tom famoznom drugom delu sezone u top 16 evrolige imao prosečan rejting 5,8. ej čoveče, 5,8. i to ga je učinilo jednim od najboljih? protiv cedevite je u prve 3 utakmice imao ukupni rejting 13, dakle 4,3 u proseku.

 

videli smo da je u evroligi šutirao 38% za 2, 31% za 3. da je taj sjajni šuter u c&s situacijama šutirao 30%. iz toga ćemo zaključiti da svako "ko ima gram mozga" smatra da je itekako opravdao svoj ugovor u utakmicama kad nam je najviše trebao? u regularnom delu evrolige je igrao 16 minuta po utakmici (to je, pretpostavljam, malo da se taj vrsni šuter zagreje) i šutirao (evo sad sam proverio) 27% za 2 i 21% za 3. u 3 utakmice u drugom krugu, koje smo izgubili kod kuće i koje su nas koštale plasmana u top 8, protiv galatasaraja, žalgirisa i barse je ukupno ostvario rejting 6 (2 po utakmici) i šutirao 6/17 za 2 i 1/5 za 3.

 

pa brate mili. ne znam glase šta bih ti napisao. ako ti ne vidiš rupu u svojoj logici, odnosno ako ne primećuješ da postoji nesklad između onoga što tvrdiš i brojki, onda si glup kao tocilo.

 

toliko o dženkinsu. previše vremena otišlo na tog divnog drugara i totalno osrednjeg košarkaša.

Edited by ikar
Link to comment

Vidi Ikare, ti si toliko pljuvao i toliko preterivao o njemu da je to bilo smešno čitati pošto je bilo i više nego očigledno koliko si neobjektivan. Jedno je da kažeš bio je loš a drugo je da kažeš ovo je najgori igrač koji je ikad igrao ovde i epiteti tome slični, najgori igrač tima, ne sećam se tačno, ali me mrzi da search-ujem, pa karikiram. Neka je rešio tekme sa Partizanom, i sve i da je to sve što je uradio, od jednog takvog balvana je dosta, i kao doprinos timu i kao dokaz da ti pljuješ po njemu preko svake mere.

 

Ovde očigledno, sudeći po komentarima ima dosta tocila koji misle da je Đenka sasvim pristojan košarkaš i da je doprineo timu u najmanju ruku nezanemarljivo, niko ne kaže da je jbni Džordan.

 

Da, šutirao je 38% za 2 i 31% 3. Imaj na umu da je u početku dobijao šansu na kašičicu od genijalca Radonje, da je umeo da ga ubaci po 5, 7, 9 minuta i posle zaboravi na njega. U početku nije mogao vola da ubode, to niko ne spori - što sa druge strane znači da je drugu polusezonu sasvim zadovoljavajuće čim je digao procente na prihvatljivu meru. Šta bi, da ima 50% za 2 i 45% za 3? Sa tom statistikom bi igrao u top 5 timova Evrope. Koja je uostalom statistika ostalih? MWil je sramotno loše šutirao, a sumnjam da bilo ko ima neke znatno ako i u opšte bolje procente. Ko, Lazić? Blažić? Jović? Haha. Jedino Kalina, mada je i on poludeo u drugom delu i šutirao uglavnom fenomenalno.

 

Edit: još samo nešto, još jednom ću da ponovim ono što sam rekao milion puta. Radonja je kompletan retard kada je u pitanju raspodela minuta. Između ostalog to ima i uticaj da se igrači osećaju nesigurno, teže pronalaze sigurnost i samopouzdanje. Čim je Radonja shvatio koja je najbolja petorka i više držao na terenu te igrače, to mu se vratilo, a najviše kroz Đenku. Blažića je tek pred kraj sezone Đenka zamenio u petorci i to tek kad je počeo da izgleda na terenu ko amater. Koliko je Danguba počeo utakmica u petorci, pa posle ne video terena, ne zna se broj. Itd, itd.

Edited by Mil@n
Link to comment

Ma, pusti Ikara, on bi i Brajanta da dovedemo izvukao statistiku iz njegovog poslednjeg meca gde je sutirao kao tresten pijan. :lolol:

 

Dobar je kod nas bio Djenka za pare za koje je igrao, ne bi se prodao za koliko se prodao da je bilo toliko los. Ljudi generalno imaju prevelika ocekivanja od tih Amera od po 250.000 ili manje, kao da je to ne znam kakav izbor. Moze da te usere opasan igrac za te pare ali isto tako, ako ne i cesce, mozes da se zajebes onoliko. Treba bas oteliti skautska muda do poda pa iznova i iznova iz SAD dovoditi opake prospekte za male pare koji hoce da igraju u Evropi.

 

Dobar smo mi posao napravili prosle godine kad se ima u vidu da nam je tim bio krs a trener dunster. Uhvatili smo izgleda neku dobru konstelaciju zvezda. Sad kad pomislim na taj tim:

 

Lezilebovic, Stoper, Reba Beba

Krava Muzara, Muva Bez Glave, Mister Licna Greska

Kamenjar, Skocna Gluperda

Baba, Nikad Igrac

Balvan bez Kolena, Miskov Kusur od Skocne Gluperde

 

i trenera Dejana Lemurica, prosto se najezim od straha zbog mogucnosti da tako nesto moze da nam se ponovi. Retko ogavan tim. :fantom:

Link to comment

Dobar je Carls za ono koliko je igrao prosle sezone. 

Za ljubitelje statistike:

Prva faza: 15.50 minuta u proseku. 20/20 meceva ispod 20 minuta, nesto vise od pet upucenih suteva po utakmici.

Druga faza: Poboljsana minutaza, poboljsane i brojke. 21:27 minuta po mecu, 8/14 vise od 20 minuta, na tih 8 meceva davao 12,6,17, 16,14, 7, 19, 12 poena uy dobre procente. Njemu samo treba oko 25 minuta u proseku i lopta u ruke. Jedino sto ne moze na 3. 

Link to comment

Druga faza: Poboljsana minutaza, poboljsane i brojke. 21:27 minuta po mecu, 8/14 vise od 20 minuta, na tih 8 meceva davao 12,6,17, 16,14, 7, 19, 12 poena uy dobre procente. Njemu samo treba oko 25 minuta u proseku i lopta u ruke. Jedino sto ne moze na 3.

Ne znam gde izvuče, al svaka ti dala.

Link to comment

Dobar je Carls za ono koliko je igrao prosle sezone.

Za ljubitelje statistike:

Prva faza: 15.50 minuta u proseku. 20/20 meceva ispod 20 minuta, nesto vise od pet upucenih suteva po utakmici.

Druga faza: Poboljsana minutaza, poboljsane i brojke. 21:27 minuta po mecu, 8/14 vise od 20 minuta, na tih 8 meceva davao 12,6,17, 16,14, 7, 19, 12 poena uy dobre procente. Njemu samo treba oko 25 minuta u proseku i lopta u ruke. Jedino sto ne moze na 3.

dakle, ako igra manje od 20 minuta, katastrofa. rekord sezone - 19 poena. izuzetan ucinak za beka sutera. i na kraju, postoji ogromna razlika izmedju "dobar za te pare" i "jedan od najboljih zvezdinih igraca".
Link to comment

Ma, pusti Ikara, on bi i Brajanta da dovedemo izvukao statistiku iz njegovog poslednjeg meca gde je sutirao kao tresten pijan. :lolol:

 

Dobar je kod nas bio Djenka za pare za koje je igrao, ne bi se prodao za koliko se prodao da je bilo toliko los. Ljudi generalno imaju prevelika ocekivanja od tih Amera od po 250.000 ili manje, kao da je to ne znam kakav izbor. Moze da te usere opasan igrac za te pare ali isto tako, ako ne i cesce, mozes da se zajebes onoliko. Treba bas oteliti skautska muda do poda pa iznova i iznova iz SAD dovoditi opake prospekte za male pare koji hoce da igraju u Evropi.

 

Dobar smo mi posao napravili prosle godine kad se ima u vidu da nam je tim bio krs a trener dunster. Uhvatili smo izgleda neku dobru konstelaciju zvezda. Sad kad pomislim na taj tim:

 

Lezilebovic, Stoper, Reba Beba

Krava Muzara, Muva Bez Glave, Mister Licna Greska

Kamenjar, Skocna Gluperda

Baba, Nikad Igrac

Balvan bez Kolena, Miskov Kusur od Skocne Gluperde

 

i trenera Dejana Lemurica, prosto se najezim od straha zbog mogucnosti da tako nesto moze da nam se ponovi. Retko ogavan tim. :fantom:

ko je od ovih izuzetni spot up suter koji ubacuje 30% iz takvih pozicija?
Link to comment

Dobar je Carls za ono koliko je igrao prosle sezone. 

Za ljubitelje statistike:

Prva faza: 15.50 minuta u proseku. 20/20 meceva ispod 20 minuta, nesto vise od pet upucenih suteva po utakmici.

Druga faza: Poboljsana minutaza, poboljsane i brojke. 21:27 minuta po mecu, 8/14 vise od 20 minuta, na tih 8 meceva davao 12,6,17, 16,14, 7, 19, 12 poena uy dobre procente. Njemu samo treba oko 25 minuta u proseku i lopta u ruke. Jedino sto ne moze na 3. 

 

Klasicna zamena teza - to sto je igrao ispod 20 minuta u prvoj fazi je zato sto je igrao kriminalno i nije zasluzio vise. Sto se promenilo u nastavku pa je dobio vise minuta. Ovako iz tvog posta ispada da mu je Radonja namerno dao male minute pa on eto nije stigao da prikaze sve sto zna. 

 

Uopste cemu vise da pricamo o Djenki, ako je vec ta opcija otpala. Dosta je bilo cele prosle sezone. On i cetvorka vecita tema. 

Edited by ducca
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...