Jump to content
IGNORED

KK Crvena zvezda 2015/16


Ros

Recommended Posts

Štimarin glavni problem je loš tajming i očekivanje da nadoknadi odlazak Sofa. Naravno da je usledila katastrofalna prva utakmica. Da je od početka tu kao drugi centar, niko ga ne bi registrovao kao problem

 

Mekelova situacija pak, je nepremostiva prepreka za ovu ekipu. Njegova prirodna uloga je ono što je radio Jović prošle godine, da odmori prvog pleja i pojača odbranu. Ekipa koja očekuje nešto više od njega osuđena je da igra ovo što Zvezda igra ove godine, ništa.

Link to comment
  • Replies 8.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper lee

    554

  • pbg12345

    319

  • Nikodije

    297

  • Apollo Creed

    264

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mi da smo ekipa u kojoj bi prirodno stanje stvari bilo da mekel odmara prvog pleja verovatno bi nam ambicije bile f8, a ne da pokupimo neku pobedu u prvom krugu

Preterasmo debelo u podcenjivanju igrackog kadra

Link to comment

Štimarin glavni problem je loš tajming i očekivanje da nadoknadi odlazak Sofa. Naravno da je usledila katastrofalna prva utakmica. Da je od početka tu kao drugi centar, niko ga ne bi registrovao

upravo je u tome stvar. zajebeš se sa sofom koga ne umeš da iskoristiš, onda mu platiš da ode posle mesec dana plus pukneš pare za identično neupotrebljivog centra u ovoj kombinaciji, i to rezervnog. umesto da su forsirali nastića i tejića kao zamene na petici, i čekali da eventualno upadne neka last cut varijanta.

Link to comment

postoji li ista gluplje od ovakvih postova? mozes li iz kosarkaskog ugla da objasnis zasto ne bi trebalo da se pljuva po radonjicu?

postoji nesto barem priblizno jednako glupo - tvrdnja da zvezda igra ovako ili onako zbog navijaca. to nije cak ni toliko glupo, koliko je bizarno, narocito ako se nakon 2 poraza sa ukupno 70 razliki dovodi u prvi plan, a odgovornost trenera sa nigde ne pominje.

 

a radonjic je pizda. povrede, kurte, murte... na kraj mu pameti nije da porazmisli o sopstvenoj odgovornosti. beskicmenjak. totalno je nebitno ko ce ga zameniti. ameba bi pokazala vise karaktera.

Link to comment

a radonjic je pizda. povrede, kurte, murte... na kraj mu pameti nije da porazmisli o sopstvenoj odgovornosti. beskicmenjak. totalno je nebitno ko ce ga zameniti. ameba bi pokazala vise karaktera.

Klasika za srpske trenere, uvek im je neko drugi kriv i svaki novinar koji se drzne da ih pita nesto o njihovoj odgovornosti biva iznapusavan. Najsujetnija profesija od svih je kosarkaski trener...

Ali opet Radonjic je bar jedan od retkih koji ne pravi probleme dok traje utakmica i koji se ne reklamira kroz medije. I ja mu zameram mnogo stvari ali ipak je bar do sad pokazao da ume da izabere dobra pojacanja, mnogi igraci su napredovaii kod njega i ima neku koncepciju koja iako mi se ne svidja daje bolje rezultate nego sto je Zvezda u proslosti imala iako je imala dobar budzet u par navrata. 

Uostalom vecina je bila za njegovu smenu nakon sezone 2013/14, a na iznenadjenje svih Coviceva odluka da ga ipak zadrzi i pored dva kiksa u toj sezoni nam je donela najbolju sezonu u posledenjih 15 godina. 

Link to comment

Klasika za srpske trenere, uvek im je neko drugi kriv i svaki novinar koji se drzne da ih pita nesto o njihovoj odgovornosti biva iznapusavan. Najsujetnija profesija od svih je kosarkaski trener...

Ali opet Radonjic je bar jedan od retkih koji ne pravi probleme dok traje utakmica i koji se ne reklamira kroz medije. I ja mu zameram mnogo stvari ali ipak je bar do sad pokazao da ume da izabere dobra pojacanja, mnogi igraci su napredovaii kod njega i ima neku koncepciju koja iako mi se ne svidja daje bolje rezultate nego sto je Zvezda u proslosti imala iako je imala dobar budzet u par navrata. 

Uostalom vecina je bila za njegovu smenu nakon sezone 2013/14, a na iznenadjenje svih Coviceva odluka da ga ipak zadrzi i pored dva kiksa u toj sezoni nam je donela najbolju sezonu u posledenjih 15 godina. 

 

Radonjic je onako trener, iako ga dosta cene nasi veliki treneri. Ipak, nije za Zvezdu. Trebalo bi da ode i prepusti klub Milovanu Stepandicu ili Moki Slavnicu kako bi umirio i usrecio kosarkaski PPP narod ali i otvorio vrata kluba za nekog od vidjenijih beogradskih kafedzija i blogera koji od kvalifikacija i dosadasnjih uspeha imaju samo jaku zelju da se bave kosarkom.

Edited by harper
Link to comment

nema potrebe za opštim ironisanjem, slobodno možeš da daš svoj utisak o dosadašnjem delu sezone, a što se tiče radonje.

 

Nemam nameru da posle odigranih desetak utakmica s potpuno novim timom svodim racune treneru koji je od dana kad je dosao na jedan poraz od smene, bar sto se ovog foruma tice. I to treneru koji je s klupe odradio verovatno najbolju sezonu Zvezde otkako se kosarka ne igra pod vedrim nebom ili u sajamskim halama. Hajde da se ne zajebavamo, citava ta prica oko Radonjica i ne zasluzuje nista drugo osim podsmeha i sprdnje. O Radonjicu i njegovoj smeni mozemo da pricamo u kontekstu nekog drugog trenera koji bi znacajno unapredio Zvezdin strucni rad, ideja po kojem bi bilo ko drugi na njegovom mestu bolje radio je rant sa kojim se ne moze diskutovati, kao sto se ni sa jednim drugim rantom ne moze diskutovati.

 

Meni Radonjic ne puni oko, ne mislim da je vrhunski trener, ali nije bas toliki dunster da nam raspali Moka Slavnic drzi predavanje o tome koliki je dunster. Ako Bosha Tanjevic misli da je Radonjic odlican trener to je za mene sasvim dovoljan autoritet, posto sam nemam tolikog znanja o kosarci da mogu da nastupim iz te pozicije.

Link to comment

Ne ne, nisam mislio da braniš Radonju od foruma, nema potrebe za time, pusti talase hejta i ostalo. Nisam mislio ni da mu svodiš račune na nivou sezone, samo me ozbiljno zanima tvoje mišljenje o njegovom radu u ovom periodu, u odnosu na očekivanja. Pošto sigurno imaš mišljenje o tome, kao i svi.

Link to comment

Ne ne, nisam mislio da braniš Radonju od foruma, nema potrebe za time, pusti talase hejta i ostalo. Nisam mislio ni da mu svodiš račune na nivou sezone, samo me ozbiljno zanima tvoje mišljenje o njegovom radu u ovom periodu, u odnosu na očekivanja. Pošto sigurno imaš mišljenje o tome, kao i svi.

 

Ocigledno je da je debelo zasrano sa tajmingom dovodjenja igraca i kompozicijom tima, da li je zasrao on ili su zasrali svi zajedno to u sustini nije ni bitno jer ce on na kraju odgovarati za to. Radonjic je izgleda imao neku logiku da ce od gomile mediokriteta da sklopi harmonican i efikasan tim u kojem ce raspodela uloga biti prostrta na svih 12 igraca i na kraju je zavrsio sa gomilom igraca od kojih niko nema pojma kakva je hijerarhija u timu i sta ko od njih treba da radi na terenu. Zbog toga igraci nemaju strpljenja, organizacija igre brzo puca i onda krene neka privatna kosarka koja ne prolazi, sto igrace cini dodatno nervoznim i malodusnim.

 

Realno, nisu pomogle ni povrede i tu mu verujem da ga je taj sneg u decembru iznenadio. Cirbes, Sofo, Nastic, Luka i Tejic, sa Milerom (ili nekim drugim igracem na poziciji 3/4) je respektabilna unutrasnja linija a od tih igraca maltene jedino Nastic i Sofo su se neke jade pripremali sa timom pre sezone. Jos se na to nadovezala ova budalastina sa zamenom Skorcanitisa Stimcem koji em sto je nikakav igrac, em ce i njemu trebati vremena da se malo pohvata s ostatkom tima.

 

Ovo sto mi igramo nije realno, cak i ovakav tim sa svim ovim povredjenim igracima nominalno je mnogo bolji od onoga sto pokazuje i za to je Radonjic kriv jer je za to uvek trener kriv. S tim sto ja mislim da ga u ovom trenutku ne treba menjati jer na trzistu nema trenera koji mogu brzo da pokrenu tim koji je neko drugi selektirao, a i to sto ima tesko da ce hteti da radi sa Covicem za primljene dve plate od 12, koliko je Radonjic primio pre nego sto je Kalina prodat. Nijedan ozbiljan trener pod takvim uslovima nece doci, a ti koji bi ipak dosli ne da nisu bolji od Radonjica nego tesko mogu u istu recenicu s njim. Voleo bih i ja da vidim na nasoj klupi Plazu, onog Letonca (bese Bagackis ili tako nekako), Trinkijerija ili tako nekog lika koji se tek probija u vrh a vec ima neke rezultate iza sebe ali mi za to planinarenje nemamo para.

Link to comment

Vidim da se ovaj kreten sa sosa ostrvio na Radonju, očekivano

 

Čović jedini sačuvao pribranost od cele zvezdaške javnosti

 

 

pod uslovom da je bilo koga sem zene pitao kad je kupovao/prodavao

Link to comment

postoji li ista gluplje od ovakvih postova? mozes li iz kosarkaskog ugla da objasnis zasto ne bi trebalo da se pljuva po radonjicu?

Uzrocno posledicna objasnjenja prvenstveno treba da daju odgovor zasto bi nesto trebalo da bude, a ne zasto ne bi. A ta objasnjenja zasto treba da se pljuje i nemaju mnogo veze sa realnoscu. Kako god, poenta je da neki prosecan navijac KK Crvena zvezda, van ovog foruma i slicnih, nije umisljeni kosarkaski analiticar, a jos manje nije insajder koji zna koliko pica i koje velicine je pojeo Sofo. Ali frustracije nastale dugogodisnjim pusenjem u basketu su se toliko akumulirale da je sad cak i pozeljno pljuvati po treneru i igracima. Nakon poraza od Cibone sumnjam (nisam pratio topic pa ne znam) da su se ovde gajile nade da ce se priblizno postici uspeh koji je postignut prethodne godine koji ocito nije dovoljan da se bar malo iskulira. Niko od nas ovde nema ni pojma kako tece dinamika u timu, koliko uprava utice, ocekivanja i pritisci javnosti, pritisci igraca od strane uprave itd na funkcionisanje tima. Meni je neka osnovna stvar da se u nezadovoljstvu suzdrzim od pljuvanja ako vec nisam iole upucen kako stvari zaista stoje, ali to nije kosarkaski ugao, te odgovor na pitanje ne bih imao.

Link to comment

Sumnjam (nisam pratio topic pa ne znam) da su se ovde gajile nade da ce se priblizno postici uspeh koji je postignut prethodne godine koji ocito nije dovoljan da se bar malo iskulira.

 

Pa nisu nade za približno, gajila su se mišljenja da će ovaj tim biti podjednako dobar ili čak bolji od onog -_- A onda uleteo yolo i sve im pokvario...

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...